Mazda 3 BL (2009-13) Yakıt Tüketimi

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
benimde hep 10.4gosterirdi simdi 11.4havalar sogudu diyip geci veriyorum

Koreu

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Ortalama hız bilginiz nedir, sabah jikle uzun süre çalışırsa tüketim artıyor, kışlık lastiklere geçilmişse o da yükseltiyor, üçü bir arada derken 2 lt fark edebilir!

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Selamlar arkadaşlar yakıt tüketimiyle ilgili olarak biraz sıkıntılı bir durum sanırım 12.2 ile 12.1 arası değerler gösteriyor fakat önceden 9.3 gibi deger gösteriyordu bu konuyla ilgili olarak önerisi olan varmı?şimdiden teşekkürler.. (şehir içi ve şehir dışı bu şekilde gösteriyor)
Bire bir ölçüm yaparak yol bilgisayarı ile karşılaştırınca aradaki fark ortaya çıkar veya değerlerin doğruluğu ispatlanmış olur... :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
rolanti normal seviyeye gelmeden kesinlikle hareket etmiyorum.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Haftasonu fulledım lpgyı Eski Foca gıt gel yaptım pazartesı de bornovaya gıt gel yaptım toplam gıttıgım km 130 km bı daha fulledım. Aldıgım yakıt 27 tl oldu.(2.50 lt/tl ) totalde 21 kurus yakmıs galıba :D Yalnız tankım (Tankım 670 capında 18 cm yukseklıgınde 44 lıtrelık ) bıraz yukarda oldugu ıcın halının köselerı çökük kaldı ınsaatcı arkadaslardan strafor xps buldum yarın kesıp tankın yanlarına yerlestırcem halım dümdüz olcak inşallah :D

Fulleyip km sıfırlayıp yola çıkıp tekrar fullediginde 130 km yol yapmış oldun, tekrar fullediginde aldığın yakıt kaç lt?
27 tl aldı lıtresı 2.50 tl demek kı 10,8 lıtre gaz almısım 130 km de

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Haftasonu fulledım lpgyı Eski Foca gıt gel yaptım pazartesı de bornovaya gıt gel yaptım toplam gıttıgım km 130 km bı daha fulledım. Aldıgım yakıt 27 tl oldu.(2.50 lt/tl ) totalde 21 kurus yakmıs galıba :D Yalnız tankım (Tankım 670 capında 18 cm yukseklıgınde 44 lıtrelık ) bıraz yukarda oldugu ıcın halının köselerı çökük kaldı ınsaatcı arkadaslardan strafor xps buldum yarın kesıp tankın yanlarına yerlestırcem halım dümdüz olcak inşallah :D

27 tl aldı lıtresı 2.50 tl demek kı 10,8 lıtre gaz almısım 130 km de

Guzu yavaş yavaş normal tüketim değerlerini yakalıyor desene... :)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Guzu yavaş yavaş normal tüketim değerlerini yakalıyor desene... :)
İlk günler ne hikmetse az yakıyordu kerata simdi lpg takınca standartları yakaladı :D Aracı lpg stop etmıyorum park ederken benzıne alıyorum benzınde bırakıyorum aracımı ılerde benzın pompası sıkıntı cıkarıyor bızım hondada servıs 750 kagıt aldı :D

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
her bi depo lpg de 20-30-40 benzin harca sikinti olmaz ;)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
11-12-13 ne yaptınız ya :) kökleye kökleyemi geziyorsunuz :D

Benım ızmır ıcı 7.7 cruıse kullanıyorum hep ama ızmırde trafık yok bı de hep otoban kullanıyorum ondan. cruıse baya dusuyor tuketımı bostanlı sahıle ındıgımde ordakı trafıkte 8.7 oluyor, genel ortlama 8.7 hep benım . 21 kurus yakıyorum ama trafık yok hep cruıse sahılde de otobanda da sehırıcınde boyleyım.Arasıra benzınde kullanıp basıoyrum o zaman 11 oluyor canavar :D

Son düzenleme:

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Lpgde niye arıza var? Ben 14-15 lt lpgleri görüyorum bu aralar.
Forumda da paylaşmıştım lpg göstergesinde hata var sürekli 2 yeşil bir sarı ışık yanıp sönüyor. İl dışına çıkamadım. Hazır tatil gelmişken onun da çaresine bakacam. O zaman benim tüketimde anormallik yok :) 14-15 litre tamamı şehir içi mi ? Burada en ucuz gaz 2.72 buna göre 40 kuruşu buluyor yakıt.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Forumda da paylaşmıştım lpg göstergesinde hata var sürekli 2 yeşil bir sarı ışık yanıp sönüyor. İl dışına çıkamadım. Hazır tatil gelmişken onun da çaresine bakacam. O zaman benim tüketimde anormallik yok :) 14-15 litre tamamı şehir içi mi ? Burada en ucuz gaz 2.72 buna göre 40 kuruşu buluyor yakıt.

Aynen şehiriçi. sabah soğuk motor 8 km yokuş aşağı, 3 ışık, 7-8 kasis. akşam da aynı şekilde 8 km yokuş yukarı. Bunun 4-5 km.si düz 3 şeritli yol.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
En son LPG de 24 Kuruş ( ağırlıklı şehir dışı ), benzinde ise 34 Kuruş gördüm. Özellikle benzindeki 34 Kuruşu görünce şok oldum. Bu kullanımlarda tamamen CC devredeydi. Demekki sabit ve sakin kullanımlarda bizim araçlar yakmıyor :D
istanbulda bi sikinti var milletin benzinde yaktigini istanbulda lpgde yakiyoruz ;)

Üst Alt