Mazda 3 BL (2009-13) Bakım Ve Fiyatları

DrOkan

Katılımcı
Selam Millet, gırmızı guzuyu bakıma vermeyi unutmuşum. En son 22bin kmde yağ, yağ filtresi, hava filtresi değişmişti. Şimdi 34bin km de. Motor yağı dexelia 5w30, yağ-hava-polen filtreleri degisiyor. Bujiler iyiymiş, değişmiyor. Ön balatalarda değişmesi gerekiyor. Tamponu sökmeden yanmayan ön sis farlarına da bakacaklar. Fiyat işçilik dahil 610 tl civarı dedi telefonda. Turkuaz Mazda Servisi Denizli den Faruk usta. Fiyat çok abartı geldi. Bakalım tartışıcaz herhalde teslimde bu akşam.
Bu arada ön farlar 1-2 gün önce araba yikaninca su almış ve buğulu. Servisteki usta, ön farlarını değiştirmeniz daha iyi olur ben söküp silikonlasam farda çatlak arasam bile gene de su alıyor boşuna vaktini ve paranızı almayayım dedi. Bu saydiklarimin yapildigi bir bakimin fiyati ne kadar olmalı sizce? Fikri veya bilgisi olan var mı?

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
610 TL bence büyük para, bir yanlışlık olmasın ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Servis fiyatı olunca sesimiz kısılıyor haliyle... Dışarıda olsaydı sayılan şeyler en fazla 400 tutar ancak işin içine biz yetkilisiyiz bu işin mantığı girince fiyatlar da yüksek oluyor...

İstersen kaveden arkadaşları toplayıp gelelim hocam... :sopa:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bana da biraz fazla geldi pazarlık etmekte fayda var abi :)
Sanırım balatalardan dolayı bir 200 tl atıyor.

DrOkan

Katılımcı
Valla bana da çok pahalı geldi. Ama bir değil 2 müşteri kaybeder. Bende 2 mazda var çünkü. Faturayı görmeden yorum yapmak istemiyorum.
Veli hocam sinyalde bekleyin : )

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Valla bana da çok pahalı geldi. Ama bir değil 2 müşteri kaybeder. Bende 2 mazda var çünkü. Faturayı görmeden yorum yapmak istemiyorum.
Veli hocam sinyalde bekleyin : )

Vur de vuralım, kır de kıralım... Yapıştır de yapıştıralım... :p

:D

DrOkan

Katılımcı
8cc6696a9bf07a3ce7f59baa0812bac8.jpg

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
servis 60 bin bakımı için 900 tl fiyat istedi. bende kendilerine hayırlı işler bol güneşler dedim :) hava ve yağ filtlelerini servisten aldım (67 lira) mobil 1 esp 5/30 yağ 5 lt motor yağınıda internetten 110 gaymeye aldım. 20 lirada tamircime ateşledim, 200 liraya işlem tamamdır. :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Okan abi hayırlı uğurlu olsun, kazasız sürüşler

Kemal abi harika iş çıkartmışsın

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
[member=32]DrOkan[/member] hocam, Allah kazasız belasız günlerde kullanmak nasip etsin... Dediğim gibi servis fiyatı olunca söyleyecek çok fazla bir şey kalmıyor. Sanırım garanti dolmadığı için yetkili servise gittin...

Faturayı kabartan iki şey var; işçilik ve polen filtresi... ;)

Yoksa; balataların fiyatı dışarıdan uygun gibi;

http://www.n11.com/mazda-3-2000-2015-fren-balatasi-trw-gdb1607-P21595179

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
90 bın bakımını servıste yaptırmıştım..100 bın bakımı ıcın araç-gereclerı servisten sıparıs verdım...200 tl ye halloldu.servısı es gectım..ama kayışların ve termosıfonun da degısmesı lazımmış...onuda 110 bınde yaptıracım servıste....

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
[member=32]DrOkan[/member] hocam, Allah kazasız belasız günlerde kullanmak nasip etsin... Dediğim gibi servis fiyatı olunca söyleyecek çok fazla bir şey kalmıyor. Sanırım garanti dolmadığı için yetkili servise gittin...

bu balata dedıklerı şey ayakkabı tabanı gıbı bıseymıs yaa:)

DrOkan

Katılımcı

Veli hocam yok mu şu garanti işi :( Bu
Son tango servisle inşallah :) Baya bir ekşidim parayı verirken. Ama nafile. Serviste bu fiyatlara oluyor. Polen filtresi ve işçilik faturayı kabartiyor. Kış veya bahar gibi bir İndirime de denk getirmemek hata oldu.
Ön Sis farlarının rölesi paslanmış , çok kötü bir haldeydi. Çok karlı havalarda kullanmanın ve aracı park halinde ancak kara saplayıp bırakabilmem buna sebep oldu. Onun da fiyatını merak eden varsa 70 tlcik miş :(
Önceki öpücükleri de paylasinca daha net anlaşılıyor fiyatlar ...

5500217b295f562d3b9cb02221644716.jpg

Opan daha güzel öpmüş 10 binde

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
servis 60 bin bakımı için 900 tl fiyat istedi. bende kendilerine hayırlı işler bol güneşler dedim :) hava ve yağ filtlelerini servisten aldım (67 lira) mobil 1 esp 5/30 yağ 5 lt motor yağınıda internetten 110 gaymeye aldım. 20 lirada tamircime ateşledim, 200 liraya işlem tamamdır. :)
Nasıl yani servis sadece yağ ve filtre değişimine mi 900 tl istedi ? Bir yanlışlık olmasın. 60000 bakımında değişmesi gereken başka parçalar vardır

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Nasıl yani servis sadece yağ ve filtre değişimine mi 900 tl istedi ? Bir yanlışlık olmasın. 60000 bakımında değişmesi gereken başka parçalar vardır

benzin filtresi değişecek dedi, 70 tl ellerinde yokmuş bende merser'i aradım benzin filtresi var mı diye bayağı bi araştırdılar sonra cx-5 'te benzin filtresi yok ki deponun içinde mi ne bi filtre varmış oda 60 binde değişmiyormuş dediler.polen'i daha önce değiştiği için temizdi hava tutup yeniden taktım değiştirmedim 50 tl'de o tutyormuş etti mi 120 tl, birde ıvır zıvır paraları yazıyorlar su değişimi, alt takım kontrolu, tıpa,conta,bakım spreyi,sarf malzemesi vs. yani toplasan 200 yazar. birde bu işler için 420 tl'de işçilik alıyor beyefendiler. :) kusura bakmasınlar ama bu işler için 420 tl işçilik biraz değil bayağı fazla. esnafta para kazansın canım :)

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
420 lira harbiden iyi para. sanayide 50-100 tl arası verilir o işlere. Geçen gün yağ ve filtresini değiştirdim usta 15 lira aldı sadece.

Üst Alt