Lastik ve Jant- Fikir Alışverişi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Katılıyorum

Ben sessizlik anlamında takıntılı olduğumdan dolayı fiyattan önce sessizlik değerine bakıp aldım o ayrı :) Bunun yanında, araba yol tutuşu ve sessizlik anlamında avantajlı ise lastikten yüksek performans almak için dökülen fazla paraya karşıyım ben. %4-5 performans farkı için fiyatın katlanması çok saçma
Hocam ben de aksini düşünüyorum lastik çok fazla önemli, performans farkı da ilk yıldan sonra arada uçurum olacak şekilde açılıyor.

mustafa071987

Sessiz
Araç Markası
2008 -Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Mazda 3 e 17" - 18" jant lastik takan var mı? Performansta sıkıntı oluyor mu?

Araç diğer araçlara göre yere biraz daha yakın zaten lastiklerin değişmesi lazım acaba diyorum jantları biraz büyütsem mi?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
ben tam olarak o yorulma muhabbetini anlamadim buyuyunce nasil yoruyuluyor?

mustafa071987

Sessiz
Araç Markası
2008 -Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
astinamda 14 vardi bi ara 15 oldu sonra 16 oldu yanaklarindan dolayi olusan capi bilemiyorum ama hic bisey fark etmedim.
O zaman ben 18" lere yöneleyim.

'ADAMIN biri damdan düşmüş, hemen koşmuşlar. Kimi doktor çağırın, kimi çıkıkçıya haber salın,düşen adam yerde inliyormuş:
“Bana Şaban’ı bulun, gelsin!”
“Ne yapacaksın Şaban’ı?” demişler.
“O da damdan düşmüştü, damdan düşenin halinden damdan düşen anlar!”

mustafa071987

Sessiz
Araç Markası
2008 -Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Tek olumlu yanı görüntü biraz daha güzel olur, fakat konfor olarak her şeyi kaybedersin... Damdan düşmeden gel bu atraksiyon fikrinden vazgeç derim. :)
Abi nasıl olumsuz etkiliyor konforu.
Araca 5 kisi binince (bazıları kilolu) valla bırak kasisden gecmeyi siteden çıkamadım askıda kaldı

SM-G360H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi nasıl olumsuz etkiliyor konforu.
Araca 5 kisi binince (bazıları kilolu) valla bırak kasisden gecmeyi siteden çıkamadım askıda kaldı

Bozuk ve taşlı bir yolda 14 jantın yere basacağı alan ile 16 veya 18 jantın yere basacağı alan farklı olacağı için, yere ne kadar fazla alanda lastik yüzeyi basarsa, bozuk ve taşlı yollarda bütün olumsuz şeyleri direksiyonda hissedersin... Tecrübeyle sabit. Yaşayarak öğrenmek istersen de sen bilirsin... ;)

Edith; benim güzergahımda bozuk yol yok, her yer kaymak asfalt Japonya gibi diyorsan da, hiç durma derim. :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
suanda musait degilim ama aliexde takozlar var yaylarin arasina koyuyorsun bi yerden sonra kitliyo daha alcalmiyor onu kullan ben astinada yapacaktim onu derken 93 amortisor takozlari ile kurtarmistim.
bende lastik surtme yapiyordu.

mustafa071987

Sessiz
Araç Markası
2008 -Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Bozuk ve taşlı bir yolda 14 jantın yere basacağı alan ile 16 veya 18 jantın yere basacağı alan farklı olacağı için, yere ne kadar fazla alanda lastik yüzeyi basarsa, bozuk ve taşlı yollarda bütün olumsuz şeyleri direksiyonda hissedersin... Tecrübeyle sabit. Yaşayarak öğrenmek istersen de sen bilirsin... ;)

Edith; benim güzergahımda bozuk yol yok, her yer kaymak asfalt Japonya gibi diyorsan da, hiç durma derim. :)
Bence orijinal jantlar 10 numara

mustafa071987

Sessiz
Araç Markası
2008 -Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
suanda musait degilim ama aliexde takozlar var yaylarin arasina koyuyorsun bi yerden sonra kitliyo daha alcalmiyor onu kullan ben astinada yapacaktim onu derken 93 amortisor takozlari ile kurtarmistim.
bende lastik surtme yapiyordu.
Musait olunca bi atarsanız linki süper olur ben Antalya'da yaşıyorum kar yağmaz buralara ama malum yağan bir dağımız var 'Saklıkent' diye nasıl gidecem diye düşünüyordum

Üst Alt