Lastik ve Jant- Fikir Alışverişi

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Bülent hocam dün mümkün olmadı resim çekmek, kusura bakma.

WhatsApp Image 2023-04-10 at 08.22.17.jpeg

Atmaca53

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6 3 323F
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Hocam ben de PremiumContact6 kullandım evet 3 kanallı ama kenarlarda oldukça geniş tahliye havuzları olduğu için dezavantaj oluşturmuyor. Oldukça sağlam ve yol tutuşu mükemmeldi ama ben BL kasada kullandığım için konfor dezavantajı oluşturuyordu. Zaten sert karakterdeki süspansiyon sistemini daha da agresifleştiriyordu. O yüzden arkadaşıma sattım o 2016 Corolla'da gayet memnun bir şekilde kullanmaya devam ediyor. Ben o lastiğin yerine Falken Ziex serisi aldım ve gayet memnun kaldım ama o lastikleri de eskitemeden 17' janta geçtiğim için Hankook Ventus Prime 4 aldım. Daha çok olmadı ama şimdilik ses seviyesi, yol tutuşu ve ıslak zemin hakimiyeti konusunda oldukça memnunum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hankook Ventus Prime 4'ü de seçeneklerinizin arasına katmanızı tavsiye ederim

hocam mesajınızı şimdi gördüm kusura bakmayın . ben mazda 6 1.nesil kullanıyorum ve lastiğin konforlu olmasını istiyorum . konfor anlamında da tavsiye ediyormusunuz ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bülent hocam dün mümkün olmadı resim çekmek, kusura bakma.

Ekli dosyayı görüntüle 64843
maşallah subanallah çok yakışmış

Ozanihat

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
hocam mesajınızı şimdi gördüm kusura bakmayın . ben mazda 6 1.nesil kullanıyorum ve lastiğin konforlu olmasını istiyorum . konfor anlamında da tavsiye ediyormusunuz ?
Ben 215/50/17 ebatlarında konfor anlamında oldukça memnunum. Tavsiye ederim.

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
İki hafta önce şehirler arası yol yaptım. Allahtan hız yapmamışım, ki 100KM/h den sonra titreme vardı aracımda. Bu Cuma'da yola çıkacaktım yine dedim rahat gidip geleyim, sente ayarını da yaptırdık hızlı hızlı gider gelirim dedim kendi kendime (Hız dediğim de otoyolda 130-140). Neyse, bir rot balanscıya gittim. Dedim sağ taraftan titreme var. Adam baktı sorun yok, sol tarafa baktı, evet sorun soldaydı. Düzeltti tekrar test etti hala sorun var.. Eğilip altına bir baktık lastik balon yapmış. Şok oldum.
WhatsApp Image 2023-08-07 at 09.20.50.jpeg

Evin orda bir komşumuz gördü hanıma gösterirken. Bizim orda lastikcide lastik eksperi olarak çalışıyormuş. 30 yıllık lastikçiymiş filan. Dedi ki bu lastiği hiç garantiye göndermekle uğraşma. Bunu takarken zarar vermişler onun için olmuş dedi. Dikdörtgenle işaretlediğim kısımdan takılırken heralde ezlimişmi artık ne olduysa. Yuvarlak kısımdan da bombe yapmıştı. Kontrol ettirmesem otoyolda lastik gümlese düşünemiyorum başıma gelecekleri..:oops::oops:
Neyse yola çıkacağım için çok ölçüp biçmeden 2 tane lastik aldım. Adam almışken 2 tane al dedi. Eski sağlam olan yedek lastiğin olur farklı farklı takmamış olsun dedi. 2022 üretimi bir Bridstone Ecopia aldım. 2 tanesine 3500 lira verdim. Aynı paraya Lassa vardı, tercih etmedim onu. Dediğim gibi anlık bir karar vermek zorunda kaldım.
WhatsApp Image 2023-08-07 at 09.20.49.jpeg

Ozanihat

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Diğer lastikler daha 1 yıllıktı ama usta önerince 2 tane alayım dedim. O değil de hala sinirim bozuk millet 10 yıl kullanıyor bir lastiği benim başıma gelene bak :mad:
Peki komşunuzun bahsettiği montaj sırasında yapılan hata ile ilgili bir şey yapma fikri var mı?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yok hocam. Bir gün Bayrampaşa tarafındayken bir lastikçi görüp taktirmistim yeni jant aldığımda. Dolayısıyla beylikduzunden kalkıp oraya gitsem bile adam suçunu kabul etmez..
Şansını dene bence...

Bu Fotoğraf ve fiş/fatura ile tüketici hakem heyetine müracaat et derim.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Şansını dene bence...

Lastik konusunda süreç çok uzar. Lastik distribütörüne konuyu güzelce anlatan ve görsellerle desteklenen mail çok daha faydalı olabilir.

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Şansını dene bence...

Jantları değiştirdiğim yerden fiş/fatura almadım..

Lastik konusunda süreç çok uzar. Lastik distribütörüne konuyu güzelce anlatan ve görsellerle desteklenen mail çok daha faydalı olabilir.
Lastiği taktırdığım yer ilk aldığım yer değil hocam. Yanlış anlaşılma oldu sanırım. Lastiği geçen yıl 5. ay civarı aldım. Sonra, bu yıl Şubat-Mart ayı civarı Mazda Merser'den 4 tane alaşım jant aldım. Jantı arkadaşım teslim aldığı için Merser'in yönlendirdiği lastikçide değişim yapılamadı. Lastiğin durumunu gören komşum lastik eksperi olarak çalışıyor, hiç uğraşma garanti kapsamına sokamazsın bu lastiği dedi. 200 lira az para vereceğim diye merdiven altı diye tabir edebileceğimiz sıradan bir lastikçide iş yaptırmanın sonucu işte bu olay.. Bu arada 200 lira az para da vermedim, taktırdığım yer sibop hariç fiyat vermiş, lastikleri taktıktan sonra sibop süprizi yaptı sağolsun :rolleyes:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Jantları değiştirdiğim yerden fiş/fatura almadım..

Lastiği taktırdığım yer ilk aldığım yer değil hocam. Yanlış anlaşılma oldu sanırım. Lastiği geçen yıl 5. ay civarı aldım. Sonra, bu yıl Şubat-Mart ayı civarı Mazda Merser'den 4 tane alaşım jant aldım. Jantı arkadaşım teslim aldığı için Merser'in yönlendirdiği lastikçide değişim yapılamadı. Lastiğin durumunu gören komşum lastik eksperi olarak çalışıyor, hiç uğraşma garanti kapsamına sokamazsın bu lastiği dedi. 200 lira az para vereceğim diye merdiven altı diye tabir edebileceğimiz sıradan bir lastikçide iş yaptırmanın sonucu işte bu olay.. Bu arada 200 lira az para da vermedim, taktırdığım yer sibop hariç fiyat vermiş, lastikleri taktıktan sonra sibop süprizi yaptı sağolsun :rolleyes:
Sadakallahülaziyzmmm... :(

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası