KODO 3 Milyon Adeti Geçti

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#1
Mazda; Kodo tasarım ile 2011 yılında çıktığı yolda, Skyactiv teknoloji ile ürettiği araçlarında 3 milyon adeti aşarak; dosta güven, düşmana korku salmayı başardı... :p :)

Kodo tasarım ve skyactiv teknolojiye sahip CX-5 ile 2011 yılında Japonya/Hiroşima fabrikasında üretilmeye başlamasından itibaren geçtiğimiz yıl sonunda bütün Kodo tasarım ve skyactiv teknoloji ürünü Mazda'ların üretim rakamı 3.050.000 adet olduğu açıklandı.

Hiroşima ve Hofu fabrikalarının yanında, Tayland, Meksika ve Çin'de üretim yapan Mazda; Los Angeles Auto Show'da tanıtmış olduğu CX-9 modeli ile yeni nesil ailesine bir yeni üyeyi daha katmış oldu. Bu modelin Kodo tasarımlı ailenin elini daha da güçlendireceği aşikardır.

Bu tasarım ile sadece görselliği hedeflemeyen Mazda; ileri güvenlik teknolojileri ile güvenli sürüş pozisyonu sağlama konusunda da rakiplerinden bir adım öne çıkmakta. Hatta; MZD Connect sistemi ile telefon teknolojisini araç ile birleştirerek, sürücünün güvenli sürüşten ödün vermeden telefon ile iletişimde kalmasını sağladı.

Kodo tasarıma sahip Mazda modellerinin kısa üretim tarihi aşağıdaki fotoğrafta mevcut.

 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#3
Tabloda güzel bilgiler var teşekkürler Veli abi
 
Üst Alt