Genel LPG Sorunları ve Muhtemel Çözüm Yöntemleri

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

durek

Sessiz
Ben arabamı seviyorum o yüzden elimden çıkarmak yerine onun düzelmesi için uğraşıyorum aldığımda sıkıntı yoktu. İlk günlerde test ediyim biraz dedim arabayı zorladım biraz sonra teklemeye başladı. Direk silindirlerde sıkıntı olduğunu anladım bir usta buldum 1800 liraya motoru baştan aşağı orijinal parçalarıyla değiştirdi silindir kapağını onardı subap conta falan bu arada bakımı da halletti ne varsa yaptı araba canavar gibi oldu sağolsun sonrasında bana LPG de kullanmasan iyi olur yanlış montaj edilmiş zarar veriyo motoruna dedi. 1 aydır falan benzinde kullanıyorum çok keyifli ama yetişemiyorum artık.
Kiti değiştiremeden düzeltebilecek kısacası tamir edebilecek ustalar var mı?
Eğer ustalar varsa bana maliyeti ne olur?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yanlis montaji edilen ne lpgnin kiti komple degistirmeye gerek kalmayabilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben arabamı seviyorum o yüzden elimden çıkarmak yerine onun düzelmesi için uğraşıyorum aldığımda sıkıntı yoktu. İlk günlerde test ediyim biraz dedim arabayı zorladım biraz sonra teklemeye başladı. Direk silindirlerde sıkıntı olduğunu anladım bir usta buldum 1800 liraya motoru baştan aşağı orijinal parçalarıyla değiştirdi silindir kapağını onardı subap conta falan bu arada bakımı da halletti ne varsa yaptı araba canavar gibi oldu sağolsun sonrasında bana LPG de kullanmasan iyi olur yanlış montaj edilmiş zarar veriyo motoruna dedi. 1 aydır falan benzinde kullanıyorum çok keyifli ama yetişemiyorum artık.

Motor ustası kimdi, sakıncası yoksa isim ve adres paylaşırsan başka arkadaşlara da Mazda ustası tavsiyesinde bulunmuş olursun...

maytalman52

Katılımcı

Geçmiş olsun montaj çok önemli gerçekten ben ilk basta LPG taktırması taraftarı değildim ancak arastirdim kit ve marka dan da önemli Olan montajmis. Bu yüzden Türkiye de montaj ve garanti sorumsuzluk ve işinin arkasında duran Çorum Brc Özençler Otogazda montaj yapıldı çok şükür 4 bin km dir bir sıkıntı yok performans ya da mekanik olarak rahat tekleme arıza Işığı garantisi veriyorlar 5 arkadaşım da orda yaktırdı bunlardan 3 ü mazda 3 2 si opel adamlar çok titiz hastanedeki klinik ortamı gibi bir ortam var bazı montaj hatalarını da duzeltiyorlar diye biliyorum iletişim: Mehmet Bey 05335236759 işine yarayabilir [member=390]durek[/member]

durek

Sessiz
Motor ustası kimdi, sakıncası yoksa isim ve adres paylaşırsan başka arkadaşlara da Mazda ustası tavsiyesinde bulunmuş olursun...
Motoru Ankara Şaşmaz Beka Otomotivde Kadir Ustaya yaptırdım. İşini gerçekten çok iyi bilen birisi Mazdalarda oluşan silindir kapağı eğilmesi subaplar ve contalar derken adam motoru resmen kusursuz yaptı teslim etti. Herkese tavsiyemdir bu işlemi defalarca yapmış birisi aynı zamanda Japon arabanız varsa oraya götürün derim.

durek

Sessiz
Arkadaşlar Ankarada bu konuya hakim olan yani tamir etme konusuna Mazdalara LPG uyumu konusunda uzman bi tanıdığınız yok mudur?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
benzer sıkıntılar bende de var, bu iş için istanbula gitmeyi göze aldım ama bir taraftan da guzuyu teslim edebilecek emin eller arıyorum ankarada, sizin götürdüğünüz usta da subaplara ve pistonlara eğilmiş anladığım kadarıyla, peki orijinal parça mı yan sanayi mi kullandı? biliyor musunuz?

lpg için de
http://www.mazdagaraj.com/ankarada-lpg-ustasi-tavsiyeleriniz-t2150.0.html;msg40867#msg40867

brc ise sistem mocan veya mavi denzilere gidebilirsiniz
onun dışında yukarıdaki linkte kendim netteki yorumlardan derlediğim yerler var
gün otogaz bilal ustaya iyi diyorlar
atiker bölge disbrütörü olan üstün otogaz tavsiye ediliyor

benim bugün gittiğim benli otogaz da mütevazi bir dükkanı olan temiz esnaf, tüm markalara bakıyor neredeyse ve montajını yapıyor, sorunları çözebilir diye düşünüyorum
diğer yerler biraz dahaa kurumsallaşmış yerler

durek

Sessiz

benzer sıkıntılar bende de var, bu iş için istanbula gitmeyi göze aldım ama bir taraftan da guzuyu teslim edebilecek emin eller arıyorum ankarada, sizin götürdüğünüz usta da subaplara ve pistonlara eğilmiş anladığım kadarıyla, peki orijinal parça mı yan sanayi mi kullandı? biliyor musunuz?

lpg için de
http://www.mazdagaraj.com/ankarada-lpg-ustasi-tavsiyeleriniz-t2150.0.html;msg40867#msg40867

brc ise sistem mocan veya mavi denzilere gidebilirsiniz
onun dışında yukarıdaki linkte kendim netteki yorumlardan derlediğim yerler var
gün otogaz bilal ustaya iyi diyorlar
atiker bölge disbrütörü olan üstün otogaz tavsiye ediliyor

benim bugün gittiğim benli otogaz da mütevazi bir dükkanı olan temiz esnaf, tüm markalara bakıyor neredeyse ve montajını yapıyor, sorunları çözebilir diye düşünüyorum
diğer yerler biraz dahaa kurumsallaşmış yerler
orijinal parçalar kullanıldı baya işçilik indirimi yaptılar ama
Lpg markasını bilmediğim ve benden önceki sahibinin de bilmediği birşey araba çok uyguna denk geldi o yüzden sorgulamadım pek belki de acele ettiğim için hata oldu o yüzden kurumsallaşmış yerlere gitmemek daha hayırlı olur diye düşünüyorum

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
orijinal parçalar kullanıldı baya işçilik indirimi yaptılar ama
Lpg markasını bilmediğim ve benden önceki sahibinin de bilmediği birşey araba çok uyguna denk geldi o yüzden sorgulamadım pek belki de acele ettiğim için hata oldu o yüzden kurumsallaşmış yerlere gitmemek daha hayırlı olur diye düşünüyorum

o zaman benli otogaz veya gün otogaz derim O0 benliye gidin bence

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
LPG katkısı olarak motto bulamadım würth var fiyat 30 lira n11 den almayı düşünüyorum Motto mu daha iyidir würt mü acaba ? Bir de kutu miktarında ikisi arasında bayağı fark var. Miktarı aynı düşünürsek neredeyse aynı fiyata geliyorlar ama aynı işi mi yapıyorlar würth biraz daha performans düşünülerek yapılmış gibi geldi bana.
http://www.n11.com/wurth-lpg-performans-iyilestirici-300-ml-P38559426

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
LPG katkısı olarak motto bulamadım würth var fiyat 30 lira n11 den almayı düşünüyorum Motto mu daha iyidir würt mü acaba ?
http://www.n11.com/wurth-lpg-performans-iyilestirici-300-ml-P38559426

Daha önce de yazdım... İkisi çok farklı şeyler, birisi benzin deposuna konuluyor (würth) diğeri lpg tankının içine, benzin deposuna konulan katkı sadece benzin enjektörlerine etki edebilir ve bu bir kandırmaca, pazarlama hilesi denilebilir...

Motto ise lpg sistemine konulduğu için sistemdeki tortu ve pislikleri temizliyor, lpg enjektörlerini temizliyor... Tabi koyma usulünü bilerek yaparsan... ;)

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Daha önce de yazdım... İkisi çok farklı şeyler, birisi benzin deposuna konuluyor (würth) diğeri lpg tankının içine, benzin deposuna konulan katkı sadece benzin enjektörlerine etki edebilir ve bu bir kandırmaca, pazarlama hilesi denilebilir...

Motto ise lpg sistemine konulduğu için sistemdeki tortu ve pislikleri temizliyor, lpg enjektörlerini temizliyor... Tabi koyma usulünü bilerek yaparsan... ;)
Anladım abi tam da bu farkı sormak için düzenlemiştim mesajı. N11 de olaydı iyiydi ama yok maalesef. Opet'e filan bakıyım en iyisi PO'da bulamadım.

Üst Alt