Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ABS Işığı Bazen Yanıyor

Konu, 'İç Aksam - Elektronik- Aydınlatma' kısmında incirinaltı tarafından paylaşıldı.

1. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Artık subaru sorunlarımı da buraya yazıyorum.Laf aramızda diğer forumların tadı tuzu pek yok.1 haftadır ara sıra abs ışığı yanıyor.100 km gittim yanmadı,bugün 5 km kullandım yandı,sonra 10 dk durduktan sonra tekrar 5 km kullandım yanmadı,2 saat sonra 20 km kullandım yine yanmadı.Bakalım yarın yanacakmı? Sol ön lastiğin havası biraz inmiş gibi etkisi varmıdır acaba?

2. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    Akla teker sensörlerinde sıkıntı olduğunu getiriyor. Havası inen lastik daha fazla tur yapacağı için abs patinaj varmış gibi algılayabilir. Ama beyindede temassızlık sorunları olabilir. Serviste diagnostic bağlantısı yapıp baksınlar bence

3. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hocam her türlü sorunu yazabilirsin, bu kadar tecrübeli arkadaşlardan mutlaka yardımcı olan çıkacaktır ki; [member=256]ismail-1903[/member] yazmış bile sağolsun...

Sistemde sorun olacağını tahmin etmiyorum, bahsetmiş olduğun gibi ya lastik havasındandır veya temassızlık yapıyordur...

4. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Tekerin havası ile ilgisi yok. Abs sistemindeki hataları okumak için çeşitli yöntemler var araçtan araca değişiyor. Hata koduna göre hareket etmek lazım elektronik sonuçta. Aracın modeline göre araştırmak lazım.

5. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Yanıtlar içaçıcı,çünkü beyinden korkuyordum.Yarın göstereyim bi,yalnız abs ışığı yanıkken gitmek lazımsa onu nasıl denk getirecez.

6. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Sistemde bir arıza varsa hata kodunu belleğe alır ışık sönse dahi hata okunabilir ;) Beyin su almış olabilir soğuk lehim olabilir kablo demetinde sokette sıkıntı olabilir muayene etmek lazım. Sensör arızası olabilir vs.

7. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Makineye bağlayınca nerden olduğu belli oluyorsa sıkıntı yok,yarın ağ g.t kara g.t belli olur :D

8. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Benim mazda 626da da aynı tarz olmuştu yağı değişmiştim rengi çok karaydı düzeldi. Deneme yanılma yöntemi tercih edersen fren yağı değişimiyle başlıyabilirsin. Düzelmezse bakım yapmış olursun.

9. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Yarın bilgisayara bi bağlayalım bakalım ne çıkacak,fren yağı değiştimi hatırlamıyorum ama faturaya bi bakayım(geniş kapsamlı bakım yaptırmıştım aldığımda)

10. Benim eski guzuyu sattığım kuzenimde de ara sıra ışığın yanıp sönme problemi vardı..
    Hazır ben Adem ustanın yanına gitmişken o da gelmişti ve ustamız yüksek ihtimal ile Abs beyninden kaynaklanacağını belirtti. Kuzen detaylı inceletmedi gerçi sonrada satmış aracı. Zaman zaman yanıyor zaman zaman yanmıyor..
    Kesinlikle elektronik olarak bakılmalı...

Gercekten başka forumların tadı kalmamış...

11. civler

civler Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Hatcback
    Bu sorunu yeni yaşamış birisi olarak şöyle özetleyebilirim. Bu sorun öncelikle ara ara yanmayla başlar, sonra sürekli yanar. Benim de öyle başlamıştı, soketi bir temizlettim uzun süre(6ay) gibi hiç yanmadı, sonra kırmızı ışıkta frene basınca yanmaya başladı ya da ilk çalıştırmada geç sönmeye başladı sonra bir daha da sönmedi. :) Cihaza bağlanınca beyinde bir iki diyot tarzı bir şeylerin yandığı söylendi ve değiştirildi düzeldi. 6 ay sonra tekrar yandı bu kez servise arıza tespiti için gittim meğerse soket gevşemiş tam oturmamış şükür şimdi sorun yok. İşe cihaza bağlatmakla başlayabilirsin.Ama her cihaz görmüyor, Japon araçları için olan bir cihaz olmalı orada hepsini gösterir umarım sensörlerdedir, beyinde ise gıcık bir şey çok uğraştırıyor. Uzun sürüyor adamın canı sıkılıyor. Kolay gelsin.

12. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Teşekkürler...

13. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
  14. civler

civler Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Hatcback
    Rica ederim. Kötü bir tecrübeydi ama gine de paylaşmak istedim.

15. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Arkadaşlar 4 gün önce 90-100 le giderken ani frenlemeler yaptım ve o günden sonra abs ışığı yanmadı,onun etkisi oldu mu,tekrar yanarmı bilmiyorum ama artık yanmıyor.

16. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Etkisi olmuş olabilir ama bence siz yine de bir bilgisayara bağlatın.

17. civler

civler Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Hatcback
    Soket gevşemiş olabilir, frenle yerine gelmştir. Gine de cihaza bağlatırsan ortaya çıkar nedeni.

18. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Yanmıyorken gerçek sonuç ortaya çıkıyorsa baktırırm cuma günü...

19. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

bişey sorcam bu araba nedir abi profil de 94 / 323 diyor :D

20. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Subaru forester ustam...

Sayfayı Paylaş