Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1.0 Ecoboost Motor

Konu, 'Ford' kısmında faroz_52 tarafından paylaşıldı.

1. faroz_52

faroz_52 Aktif

1.0L EcoBoost Motor, 2014 “Yılın Motoru”
    Ford’un eşsiz 1.0L EcoBoost Motor Teknolojisi, Uluslararası Yılın Motoru yarışmasında yine rakip tanımadı, üst üste 3 kez Yılın Motoru seçilmeyi başardı. Az yakıtla çok daha fazla yol katetmenizi sağlayan bu 3 silindirli motor teknolojisi Ford Fiesta, Focus, B-MAX , C-MAX, ve Courier’de!

Çevre dostu 1.0L EcoBoost, motorunuzdan en iyi verimi almanız için sahip olduğu direkt enjeksiyon, çift kam mili zamanlaması ve turboşarj teknolojileri ile her koşulda sürücüsüne üstün sürüş performansı ve üstün yakıt tasarrufu sağlıyor.

Doğrudan yakıt enjeksiyonu, turbo besleme ve değişken supap ayarı özelliklerini bir arada toplayarak düşük yakıt tüketimi özelliği sunan 1.0 litrelik EcoBoost motora tüm dünya hayran kaldı ve boyundan büyük işler başaran EcoBoost Motor, International Engine of the Year yarışmasında 2013 yılında da “Uluslararası Yılın Motoru” ödülünden sonra, 2014 yılında da tekrar “Yılın Motoru” unvanına sahip oldu.

1.0 litrelik EcoBoost motor Fiesta, B-MAX, Focus, C-MAX, Tourneo Courier ile sunuluyor ve yakın gelecekte Yeni Ford Mondeo dahil daha büyük araçlarda ve ayrıca Courier ile ticari araçlarda da kullanılacak.

Yakıt verimliliği o kadar ön plana çıktı ki artık
    Otomobil üreticileri yok artık denecek motorlar ve bu motorlara koca şase gövde oturtur oldu...
    Ben bu motorların ömründen şüphe ediyorum
    Gitgide kullan at yenisini tak şeklinde bir geleceğe gidiyoruz galiba
    Sizce?
    Yorumlar...

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Ben öyle motosiklet motoru hacmindeki araçları tasvip etmiyorum... Bana 1.6 bile düşük kalıyorken daha aşağısına ilgimi yönlendirmiyorum.

Benim için öncelik yakıt değil, ne zaman yakıt önceliğim halini aldı belki bu tarz şeyleri inceleme fırsatını kendime veririm.

3. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Enes ilk mesajına motor hakkında teknik bilgileri eklersen daha güzel olur.
    Şehir içi kullanımda 1.0 ecoboost gayet güzel olabilir :)

4. faroz_52

faroz_52 Aktif

eklemeyi yaptım gerek duymamamın sebebi herkesin haberi vardır diye düşündüğümden :hi:

5. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Teşekkürler İlhan abi. Yakıt tüketimi 1.0 motora göre o kadarda iyi değilmiş :)

6. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Ankara-İstanbul yolunda 1.0 Focus ile kapışmamız oldu 1.9 turbo dizel Skoda Octivia'yı çok zorladı, o motorda o performansı görünce çok şaşırmıştık.

Yakıtı çok ideal değilmiş, bir arkaşımızda var yakıtından memnun değil, bana söylediği 1.6 motorlar kadar yakıyor.

7. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    Bence motoru küçültmek çözüm değil çünkü motor küçüldükçe agresif kullanımda veya yüklü arabada zorlanıyor ve daha çok yakıyor.
    1.2 micra sürdüm, agresif kullanımda benim 91 mazda ile yarışıyordu yakıtta ki istanbul trafiğinde sakin kullanım benim için zor.
    Bence motor küçültme yerine verimi artırma, arabayı hafifletme, hybrid veya elektrikli yapma gibi alternatifler daha mantıklı geliyor.

8. faroz_52

faroz_52 Aktif

Mesela karadenizin arazi yapısına en uygun motor turbo beslemeli motorlar...kullanım kolaylığı açısından...
    yollarınız iyi değilse bir otomobil yerine suv tarzı alt takımı bir otomobile göre daha dayanıklı ve ömürlü bir araç almak mantıklı...
    İstanbul gibi metropol de yaşıyor her sabah akşam işe gidilip geliniyorsa araç sizin vazgeçilmezinizse...bu konuda ekonomik motorlu araçlar tercih edilmeli...
    aracını sadece ihtiyaç anında kullanan kısa mesafeler için market vs kullanmayan biriyseniz ekonomi yapmak 2.3. plana atılabilir...bu biraz karakterlede alakalı tasarruf genlerinize kadar işlemişse asla tasarım olarak çok beğendiğiniz bir aracı yakıt tüketiminden dolayı almazsınız...
    Bu sebepler bu şekilde uzar gider...
    Ama çoğunluk ihtiyacına göre araba almaz...
    Kullanım amacınıza göre araç almanızı tavsiye ederim daha sonra pişmanlık duyup ihtiyacnıza uygun aracı almaya yönelirsiniz...

9. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    1,0 ecobost u Türkiye ve Türkiye gibi vergi sistemi uygulayan ülkeler (varsa) kullanıyordur herhalde. Galiba amaç yakıt ekonomikliğinden çok vergiden muafiyet sağlamak kanımca, daha fazla ekonomiklik beklersek, 125 hp den vazgeçmemiz gerekebilir kanımca.

Sayfayı Paylaş