Mazda 323 BA (1994-98) Subap ve Conta Tavsiyesi

officer41

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Mavi / Sedan
yakıt tüketimini litre hesabı yaparsanız daha uygun olur. aracın fazla yakıp yakmadığını daha net şekilde anlarsınız. Aracınızın iticileri hidrolik mi yoksa manuel subap ayarı mı yapılıyor o da önemli ? subap ayarı ile alakalı olarakta yakıt tüketimi artabilir. ayrıca yine subap ayarında sorun varsa rölantide kararsızlık olabilir. aracınız marka modeline uygun ''service manual'' diye aratın google da ve eger rölantide yine düzelme olmazsa manuel subap ayarı istiyorsa emme ve egzos için değerler ne ise ona göre tekrardan ayar yaptırın belki düzelir. subap ayarı yapılırken emme ve egzos egzantriklerinin mutlaka araç kitapçığında belirtilen pozisyonda olması lazım bu arada. genelde çoğu araçta üst ölü nokta oluyor.

Omer23

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 1.5
Araç Renk ve Tip
Mavi
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
11 Lt/100 km yapıyor hocam, daha geçen hesapladım yakıt değerleri çok yüksek conta yanmadan da böyleydi şimdi üst kapak komple yenilendi yine böyle çok ufak bi sorun varmış gibime geliyor ama bulamıyorum işte hocam, bilgileriniz içinde ayriyaten teşekkür ederim o ayarların hepsini ustaya bıraktım kendisi topladı yaptı bilmiyorum artık nasıl olacak ilerleyen süreçlerde

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
11 Lt/100 km yapıyor hocam, daha geçen hesapladım yakıt değerleri çok yüksek conta yanmadan da böyleydi şimdi üst kapak komple yenilendi yine böyle çok ufak bi sorun varmış gibime geliyor ama bulamıyorum işte hocam, bilgileriniz içinde ayriyaten teşekkür ederim o ayarların hepsini ustaya bıraktım kendisi topladı yaptı bilmiyorum artık nasıl olacak ilerleyen süreçlerde
Yoğun şehir içi trafiği için normal değerler bence.

officer41

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Mavi / Sedan
Yogun trafikte ve surekli sehir icin kullaniyorsaniz gayet normal. Cok dikkatli kullanirsaniz daha da duser. Gaz tepkilerinize dikkat edin, hizlanirken gaza cok basmayin, pedali yavas yavas ezerek hizlanin. Trafikte surekli ileriyi izleyin ve duruma onceden ayaginizi gazdan cekin, freni cok kullanmayin. Ciddi sekilde ekonomi yapacaginiza emin olabilirisiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yogun trafikte ve surekli sehir icin kullaniyorsaniz gayet normal. Cok dikkatli kullanirsaniz daha da duser. Gaz tepkilerinize dikkat edin, hizlanirken gaza cok basmayin, pedali yavas yavas ezerek hizlanin. Trafikte surekli ileriyi izleyin ve duruma onceden ayaginizi gazdan cekin, freni cok kullanmayin. Ciddi sekilde ekonomi yapacaginiza emin olabilirisiniz.

Omer23

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 1.5
Araç Renk ve Tip
Mavi
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Çok teşekkür ederim sağolun öyle yapıyorum ama yine dikkat ederim

Üst Alt