• Satılık otomobil ilanı vermeden önce lütfen ilan verme kurallarını okuyunuz. Kurallara uygun açılmayan ilanlar onaylanmayacaktır.

Satılık Mazda 3 2008 acil 530₺

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Selamlar , araç duruyor mu satıldı mı? Yanlış anlamayın ,Fiyatı 4xx rakamlara düştü ise benim kuzen araç bakıyor ona bildireyim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Tabanway
Araç Renk ve Tip
Ten Rengi 41 Numara
Bu piyasada 5xx rakamlar çok zor hocam 11modeli 475e verdim ki o kadar dolu bir araçtı :)
Piyasa balon olurken önlem alamadılar (ben almadılar diyorum) ve balonu patlattılar... Binici tabir edilen kesimin aciliyeti olanlar hariç bu patlak balondan etkilenmedi... Ancak, al sat işine kendini kaptırıp abartanlar şokta.

Arkadaşımın oğlu galeri işinden köşeyi döndü, araba yetiştiremiyorum diyordu, balonun sonuna 12 araba alarak yakalandı, bunun gibisi çok var ama takılmıyorum çünkü en az 120 araba geçti elinden... Ama onun gibileri maalesef balonu şişirenin de patlatanın da aynı el olduğu gerçeğini kabul etmiyor... Varsa yoksa reyizleri... Hal böyle olunca da ülkenin kerizi bitmiyor.

Konuya dönecek olursak, arkadaşta temiz Bk Dynamic var 165 binde 460'a iki ay satamadı sonra ne oldu sormadım.

Misalen dün forumda ilanı açıldı İmpressive var 590 etiketli belki pazarlığı da vardır.

Cenk Behram Su

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3
Piyasa balon olurken önlem alamadılar (ben almadılar diyorum) ve balonu patlattılar... Binici tabir edilen kesimin aciliyeti olanlar hariç bu patlak balondan etkilenmedi... Ancak, al sat işine kendini kaptırıp abartanlar şokta.

Arkadaşımın oğlu galeri işinden köşeyi döndü, araba yetiştiremiyorum diyordu, balonun sonuna 12 araba alarak yakalandı, bunun gibisi çok var ama takılmıyorum çünkü en az 120 araba geçti elinden... Ama onun gibileri maalesef balonu şişirenin de patlatanın da aynı el olduğu gerçeğini kabul etmiyor... Varsa yoksa reyizleri... Hal böyle olunca da ülkenin kerizi bitmiyor.

Konuya dönecek olursak, arkadaşta temiz Bk Dynamic var 165 binde 460'a iki ay satamadı sonra ne oldu sormadım.

Misalen dün forumda ilanı açıldı İmpressive var 590 etiketli belki pazarlığı da vardır.

Daha sonra o fiyat etiketi 495.000’e düşürüldü. Hala satılmıyor. İlan oluştururken, muadillerin ilan fiyatları değil, reel satış fiyatları dikkate alınmalı. Misal ben, ilanı oluştururken aracımın fiyatını 495.000 olarak belirleseydim, çoktan satılmıştı. Bu kadar büyük bir fark düşüş yapınca, alıcı adayları “acaba araçta bir sorun mu var” diye düşünüyor.
Not: üç aydır ilanlara bakıyorum. Özellikle ilgilendiğim 10 araçtan biri dahi satılmadı.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Sarı sitedeki emsal ilanlara göre fiyat koyarak araç satmak neredeyse imkansız. Sahibinden veya arabam.com da araç değerleme var. Onları dikkate alarak fiyat belirlenirse satış bir miktar mümkün oluyor. Yinede kesin değil çünkü kredi yok. Başka bir konuda yazmıştım 2017 kia ceed aracımı en ucuz pert ilan 830bin iken 810 lardan ilana girdim kimse aramadı. Araç değerleme o zaman 760 diyordu. Bu arada temiz 2017 ceed lere 980 filan yazaıyorlardı ki ben aynı tarihte sıfır 2024 cerato için 1milyon 70 bin fiyat almıştım bayiden. Kendi aracımıda biraz bekledikten sonra 760 a satabildim :) Firmalar bu fiyatları alırken ruhsat alım satım kredi vs gibi parametreleride ekliyor. Onlar gerçek fiyatlar yani. Ama şöyle bir sıkıntı var. Eğer ikinci el satıp ikinci el alacaksan herkesinki şişik olduğu için mantıklı fiyatla sattığında alacak araba bulamıyorsun. Bu dönemde eğer sıfır araç alınmayacaksa bence ve çok büyük bir mecburiyet yoksa ikinci el araç içinde eldeki araba satılmaz. Muhtemelen zarar ettirir.

Üst Alt