Mazda 3 BK (2003-09) Otomatik Cam Sorunu

Mazdaci58

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3-2006
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
S.a. Arkadaşlar, Benim Mazda 3 2006 otomatik sedan aracımın 2 ay önce şoför tarafı hariç diğer camlar çalışmıyordu. Birkaç elektrikçiye baktırdım. Son baktırdığım elektrikçi camlar kendini korumaya almış dedi. Soketleri çıkarıp cam motoruna vurdu. Camı eli ile hafif zorlayınca camlar çalıştı. Sorun çözüldü zannettim ama araç sıcakta kalınca özellikle gündüz sıcakta kalınca şoför tarafı hariç diğer camlar çalışmıyordu. Akşam olduğunda hava serinlediğinde camlar tekrar çalışıyordu. Bir haftadır şoför tarafı hariç diğer camlar hiç çalışmıyor. Cam düğmelerinin üzerinde kırmızı led nokta ışık var. Sol cam düğmesinden diğer camları otomatik olarak kilitleyebiliyorsunuz. Ben otomatik kilitlemediğim halde sol cam düğmesinde sadece şoför tarafı yani sol ön camın tuşunun ışığı yanıyor diğerlerinin yanmıyor. Ayrıca sağ ön arka ve sol arka kapılarda da tuş ışığı yanmıyor. Şunu farkettiğim aracın kontağını açtığımda bütün kapılardaki düğmelerdeki ışıklar anlık yanıp sönüyor. Sadece sol ön kapının camı çalıştığı için tuş ışığı devamlı yanıyor. Acaba bu sorunu yaşayan oldu mu? Sizce sorun nedir? Teşekkür ederim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Bağlantılı olarak yukarıdaki konu var. Ayrıca, camların beyni ile ilgili sorun olabilir.

Aşağıdaki konuda ise, soldaki dörtlü düğme değiştirilerek çözülmüş.

Kemal Koçer

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Arkadaşlar hepinize merhaba, her ne kadar bu konu yoğun bir şekilde açılıp kapansada derdime çare bulamadım.
üç hafta önce almış olduğum 2005 model 3 de son bir haftadır, arka camlar hiç bir düğmeden çalışmıyor.
birer gün arayla camlar iptal oldu. düğmelerden tık sesi geliyor,
programlama filan denedim ama nafile.
Fakat elektrik geliyor. ilginçtir camlarda hiçbir hareket-ses vs. yok.
başına gelip çözebilen varsa yardımcı olabilir mi?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar hepinize merhaba, her ne kadar bu konu yoğun bir şekilde açılıp kapansada derdime çare bulamadım.
üç hafta önce almış olduğum 2005 model 3 de son bir haftadır, arka camlar hiç bir düğmeden çalışmıyor.
birer gün arayla camlar iptal oldu. düğmelerden tık sesi geliyor,
programlama filan denedim ama nafile.
Fakat elektrik geliyor. ilginçtir camlarda hiçbir hareket-ses vs. yok.
başına gelip çözebilen varsa yardımcı olabilir mi?
Mesajının taşındığı bu konuyu incelemekte fayda var. Ayrıca, Akü kutup başını söküp takarak sistemi resetleyerek tekrar deneyebilirsin.

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı Sedan
Arkadaşlar aracımın aküsünü 4-5 kere söktak yaptım son söktaktan sonra sol ön camım çalışmıyor diğer camlar hem kendi kapısından hemde şoför tarafından çalışıyor sadece sağ ön cam çalışmıyor nedeni nedir bilen var mı bilgi alabilirmiyim şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar aracımın aküsünü 4-5 kere söktak yaptım son söktaktan sonra sol ön camım çalışmıyor diğer camlar hem kendi kapısından hemde şoför tarafından çalışıyor sadece sağ ön cam çalışmıyor nedeni nedir bilen var mı bilgi alabilirmiyim şimdiden teşekkürler
Düğmeye bastığında ses geliyor mu? Hiç tepki yok mu? Düğmeye ve motora elektrik gelip gelmediğini kontrol et istersen.

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı Sedan
Düğmeye bastığımda ses gelmiyor hiç tepki yok elektrk gelip gelmediğini nasıl bakıcam

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı Sedan
Hım elektrikçi işi yani sigortadan olabilir mi acaba

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip