Mazda 3 BK (2003-09) Orta Konsolun Isınma Sorunu

Kadir4444

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri Hb
Selamun aleyküm abilerim mazda 3 bk 2004 otomatik sahibiyim. Özellikle bu sıcak havalarda daha çok farkettim kolçak olan kısımdan ayaklara kafar olan orta kısım araç 1 saat falan normal kullanıldığında sıcaklık geliyor bardaklığın içi ateş gibi oluyor vites kısmının yanındaki ufak göz bardaklık kolcak içi aşırı derecede ısınıyor bunun sebebi ne olabilir

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ortam ısısı, güneş ısısı, motor ısısı, vs birleşince o bölgenin ısınması normal değil midir?

Kadir4444

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Seramik yünü sarın, epey rahat ettirir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Abi seramik yünü dediğin nadıl bişey. Sorun şu her arabanın hani eksozla arabanın şaşesi arasında ısı için yalıtım gibi bi saç var demir heralde yün dediğin fayda eder mi sıcaklığa dayanıklı mı yani

İyi bi usta bulursan yapabilir... :harika:
Abi eksozculara sordum malzemeyi aracına uygun bulursan yaparız dediler

Seramik yünü sarın, epey rahat ettirir.
Abi şimdi google amcadan baktım 50 mm 13 mm lik ince kalınlıkları var bide şöyle bunu kendim neyle yapıştırabilirim kalını mı almam gerekiyo ısıya ne kadar dayanıklı acaba yaz günleründe eksoz baya bi ısınıyodur içeriye aşırı sıcaklık verdiğine göre biraz beni aydınlatırsan sevinirim abi

Son düzenleme:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan

Abi seramik yünü dediğin nadıl bişey. Sorun şu her arabanın hani eksozla arabanın şaşesi arasında ısı için yalıtım gibi bi saç var demir heralde yün dediğin fayda eder mi sıcaklığa dayanıklı mı yani

Abi eksozculara sordum malzemeyi aracına uygun bulursan yaparız dediler

Abi şimdi google amcadan baktım 50 mm 13 mm lik ince kalınlıkları var bide şöyle bunu kendim neyle yapıştırabilirim kalını mı almam gerekiyo ısıya ne kadar dayanıklı acaba yaz günleründe eksoz baya bi ısınıyodur içeriye aşırı sıcaklık verdiğine göre biraz beni aydınlatırsan sevinirim abi
Benim dediğim şöyle birşey;

Yanmaz Eksoz Headers Manifold Sargı Bezi - n11.com

Bu malzeme 1200 derecelere kadar dayanıklı. Herhangi birşey yapıştırmıyorsun. Sadece sarıyorsun. Egzozcular da yapar lifte kaldırıp. Youtube'dan videolara da bakabilirsin.

Linkteki ürün orjinal mi bilmiyorum. Malzemenin iyisini bulmak lazım.

Genelde motorcular ve yüksek sıkıştırma yapılan araçlarda kullanılır ki kabine sıcaklık vermesin.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

Bu malzeme 1200 derecelere kadar dayanıklı. Herhangi birşey yapıştırmıyorsun. Sadece sarıyorsun. Egzozcular da yapar lifte kaldırıp. Youtube'dan videolara da bakabilirsin.

Genelde motorcular ve yüksek sıkıştırma yapılan araçlarda kullanılır ki kabine sıcaklık vermesin.
Böyle bir ürünün varlığından şimdi haberim oldu, 1200° dayanıklı olması muhteşem, komple arabayı çeviririm bununla :D

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Böyle bir ürünün varlığından şimdi haberim oldu, 1200° dayanıklı olması muhteşem, komple arabayı çeviririm bununla :D
Abi yanardağ fotoğraf çekimi mi yapacaksın ne yapacaksın? :D

Şaka maka güzel malzeme. Isıyı güzel kesiyor. Ses için pek etkisi yok sanırım ama yine de ufak titreşimleri sönümler diye düşünüyorum.

Ek olarak;

13:55'te sargının üzerine plastik kelepçe atıyor. Isı yalıtımını düşün artık. :)

Kadir4444

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Abi benimki boğaz kısmı ama lifte kaldırıldığında baktıysanız motora yakın olan kısımdan aracın ortasına kadar yani biraz kalın oralat ve sarımı çok çok zor olur gibi

Üst Alt