Mazda 3 BK (2003-09) Müzik Sisteminde Tuşların Fonksiyon Değişikliği Hakkında

Hasan Arslan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2009
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatcback
Merhaba arkadaşlar,
Aracımdaki orjinal teypte direksiyon üzerinden radyo kanalı araması için yukarı ve aşağı oklarla simgelenmiş tuşlar var. Bu tuşlara kısa basıp çekince kayıtlı radyo kanallarında ilerliyor fakat uzun basarsak arama yapıyor. Acaba bu fonksiyon kısa basınca da kanal araması için kullanılabilir mi? Teyp üzerinden track seek apc tuşunu kullanırsam hemen arama yapıyor. Bu özellik hoşuma gidiyor. Direksiyondaki buton da bu şekilde kanal arasa güzel olurdu. ayrıca bizim araçlarımızda yine orjinal teypte yol bilgisayarı ve saat dönüşümlü çalışıyor mesela saat ekranın farklı bir yerine konumlansaymış daha işlevsel olurmuş.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Her sistemde bu işlev uzun basınca arama (seek) işlevine ayarlıdır ki, işlevsel olarak en doğrusu budur.

İstasyon seçmek için kısa basmak uzun basmaktan daha pratiktir. Çünkü kısa basıldığında aramaya geçmesi işlevsel değil ki, tüm sistemlerde kabul görmüş uygulama ilk paragrafta yazdığım şekildedir.

:)

Hasan Arslan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2009
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatcback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Benim şöyle bir alışkanlığım var. Hızlı şekilde tüm kanalları seri şekilde gezmek. Teybin üzerindeki tuşta bu mümkün fakat direksiyon üzerinden ilerleyince uzun basmam gerekiyor. Bende teyp üzerinden kullanıyorum. teyp üzerinden kombinasyon tuşlarıyla işlevler değiştirilebilir olsaydı iyi olurdu.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Benim şöyle bir alışkanlığım var. Hızlı şekilde tüm kanalları seri şekilde gezmek. Teybin üzerindeki tuşta bu mümkün fakat direksiyon üzerinden ilerleyince uzun basmam gerekiyor. Bende teyp üzerinden kullanıyorum. teyp üzerinden kombinasyon tuşlarıyla işlevler değiştirilebilir olsaydı iyi olurdu.
Yeni nesillerde vardı belki, ben radyo dinlemem ama dediğiniz olayı bende hiç görmedim

Üst Alt