Mazda 3 BK (2003-09) Merkezi Kilit ve Cam Kontrolleri Sorunu

levent3587

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı HB
arkadaşlar iyi haftasonları. aracıma araç içi dash güvenlik kamerası aldım montajı için ustama götürdüm arabayı. sağolsun halletti. bir de şoför tarafındaki ayna kontrolöründe sağa kaydırma butonu çok sert basınca çalışıyordu buna da bi bakın dedim. neyse montaj falan tamamlandı. aynalarda sorun yok. sıkıntım şu. merkezi kilitlerim çalışmıyor artı şoför tarafından içerdeyken kapı kolundan manuel kilitleme de yapsam diğer kapılar kilitlenmiyor sadece şoför tarafı kilitleniyor. aynı şey dışardan anahtar sokup kilitleyince de aynı artı bagaj hiç kilitlenmiyor manuel olarak. kontak anahtarını çıkarttığım zaman tavan lambaları yanıyordu o fonksiyon da çalışmıyor şuan. elle açınca yanıyorlar bi de kapıları açınca yanıyorlar. bir diğer sorun da şoför tarafından diğer camların kontrolü gitti. sadece kendi camım çalışıyor ama diğerleri o kapılardaki butonlara basınca çalışıyor şoför tarafından çalışmıyor. bugün kontrol kumandasını söktüm soketleri temizledim tekrar taktım sağ arka cam önden kontrol edilebiliyor artık. ustama tekrar götürcem ama hiç sorun olmayan aksamlar devre dışı bir de sağlamlığını bildiğim kontrolör için değişmesi lazım yazmış çalışanı. sorun büyük müdür elektronik olarak yoksa sadece temssızlık mıdır bilemedim canım sıkıldı biraz. inş soket temassızlığı gibi bişeydir kısadevre yaptırmamışlardır

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sigortaları kontrol et. Sonra İlk basit öneri olarak Akü kutup başını söküp takarak sistemi sıfırla ve aşağıdaki linkte anlatılan şekilde tekrar camları programla.

levent3587

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sigortaları kontrol et. Sonra İlk basit öneri olarak Akü kutup başını söküp takarak sistemi sıfırla ve aşağıdaki linkte anlatılan şekilde tekrar camları programla.

hocam sağolasın hangi sigortaları kontrol etmem gerekiyor acaba. internete baktım ama çok bişey anlamadım. bi de kontrol olayını multimetre ile bipbip modunda mı yapmam gerekir

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
hocam sağolasın hangi sigortaları kontrol etmem gerekiyor acaba. internete baktım ama çok bişey anlamadım. bi de kontrol olayını multimetre ile bipbip modunda mı yapmam gerekir
Sistemin sigortaları nerede bilmiyorum, Mazda 3'ü satalı çok oldu, hem motor kısmındaki hem ön ayak dayama bölümündeki (şoför tarafında diye hatırlıyorum) sigorta panelini kontrol edin, atmış sigorta gözle görülür zaten.

levent3587

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

bir de kutup başlarını söküp resetleme olayında kutup başlarını sökmem yeterli mi?? reset için başka bi olay var mı kutuplardan sonra

sinan7474

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Merhaba arkadaşlar 2004 model Mazda 3 un var aracın basina geldigimde kapıları acaya çalıştım kumandadan algilamadi pil bitmiştir diye pili değiştirdim Gine tık yok bagaj kapağından 4 kapı kitlenip acilabiliyor ama kumandadan acilmiyor.Daha sonra elektronikciye gittim kumanda kodlama yapti.Arac kodlamaya giriyor faket kumandayı tanitmaya gelince algilamiyor.Kumanda sinyal gönderiyor dedi bir cihaza bağlayıp kontrol etti.Adam da işin içinden çıkamadı.Suanlik durum bu bagaj kapağından açıp kapatıyorum arabayı bana yardımcı olacak varmı daha önce başına böyle birşey gelen varmıdır.?

Şimdiden teşekkürler.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba arkadaşlar 2004 model Mazda 3 un var aracın basina geldigimde kapıları acaya çalıştım kumandadan algilamadi pil bitmiştir diye pili değiştirdim Gine tık yok bagaj kapağından 4 kapı kitlenip acilabiliyor ama kumandadan acilmiyor.Daha sonra elektronikciye gittim kumanda kodlama yapti.Arac kodlamaya giriyor faket kumandayı tanitmaya gelince algilamiyor.Kumanda sinyal gönderiyor dedi bir cihaza bağlayıp kontrol etti.Adam da işin içinden çıkamadı.Suanlik durum bu bagaj kapağından açıp kapatıyorum arabayı bana yardımcı olacak varmı daha önce başına böyle birşey gelen varmıdır.?

Şimdiden teşekkürler.
Yanlış yere açmış olduğun konu mevcut konumuz ile birleştirilmiştir.

* * *

Bu sorun, herhangi bir işlem sonrası mı oluştu?

Kronik sigorta tablası/BCM kontrol ünitesi veya beyin sorunu gibi geliyor. İlgili konular aşağıda mevcut, inceleyebilirsin.

sinan7474

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Yanlış yere açmış olduğun konu mevcut konumuz ile birleştirilmiştir.

* * *

Bu sorun, herhangi bir işlem sonrası mı oluştu?

Kronik sigorta tablası/BCM kontrol ünitesi veya beyin sorunu gibi geliyor. İlgili konular aşağıda mevcut, inceleyebilirsin.

Daha önceden çalışan olan kumanda ile aracın basina geldigimde surekli kapıları kendi kendine açıp kapatıyordu.Sonra komple gitti pili degistirdim hiç calismadi bahsettiğiniz bcm kontrol ünitesi aracın neresinde bulunuyor ne yapmam lazım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Daha önceden çalışan olan kumanda ile aracın basina geldigimde surekli kapıları kendi kendine açıp kapatıyordu.Sonra komple gitti pili degistirdim hiç calismadi bahsettiğiniz bcm kontrol ünitesi aracın neresinde bulunuyor ne yapmam lazım

Verdiğim konuları okumanı tavsiye ederim.

Üst Alt