Mazda Satış Rakamları

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ağustos verileri de açıklandı. Toplam satış 188, ağustos ayında 21 adet satış yapılmış. Bu satış rakamlarıyla bayiler nasıl ayakta duruyor?
Düzeltiyorum: temmuz ve ağustos ayında toplam 21 adet satmış.
Ayakta duramadığı için yalnızca Mazda Bayiliği yapan kalmadı sanırım SK'dan sonra.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ağustos verileri de açıklandı. Toplam satış 188, ağustos ayında 21 adet satış yapılmış. Bu satış rakamlarıyla bayiler nasıl ayakta duruyor?
Düzeltiyorum: temmuz ve ağustos ayında toplam 21 adet satmış.
Bayiler sadece Mazda satış servisi yapsa bu satış rakamları ile ayakta kalmaları imkansız gibi... Ek olarak başka marka satış/servisi yapıyorlar.

Rakamlar gerçekten çok kötü, iç karartıcı. :(

Gökan Turmuş

Katılımcı
Araç Markası
Citroen C5 DC
Araç Renk ve Tip
Gümüş
Bayiler sadece Mazda satış servisi yapsa bu satış rakamları ile ayakta kalmaları imkansız gibi... Ek olarak başka marka satış/servisi yapıyorlar.

Rakamlar gerçekten çok kötü, iç karartıcı. :(
Şimdi baktım mazda 6 2.0 başlangıç paketi Rusyada 1519000 ruble yani 130634 TL, Amerikada 23800 usd yani 135184 TL, bizde ise 337555 TL. Sadece mazda için değildir mutlaka ama ne bileyim Sanırım Orta Asyada tekrar at koşturmamızı istiyorlar :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şimdi baktım mazda 6 2.0 başlangıç paketi Rusyada 1519000 ruble yani 130634 TL, Amerikada 23800 usd yani 135184 TL, bizde ise 337555 TL. Sadece mazda için değildir mutlaka ama ne bileyim Sanırım Orta Asyada tekrar at koşturmamızı istiyorlar :)
Hep yazıyorum; adam Japonya'daki fabrikasında binlerce işçi çalıştırıyor arabayı imal ederek gemi ile senin limanına getirip (atıyorum) 70 bin liraya teslim ediyor, sen iki evrakla gümrükleme yapıyorsun ve fiyatını (yine atıyorum) 140 bin lira yapıyorsun...

Ne güzel di mi?

:huhuu:

Gökan Turmuş

Katılımcı
Araç Markası
Citroen C5 DC
Araç Renk ve Tip
Gümüş
Hep yazıyorum; adam Japonya'daki fabrikasında binlerce işçi çalıştırıyor arabayı imal ederek gemi ile senin limanına getirip (atıyorum) 70 bin liraya teslim ediyor, sen iki evrakla gümrükleme yapıyorsun ve fiyatını (yine atıyorum) 140 bin lira yapıyorsun...

Ne güzel di mi?

:huhuu:
Aksini savunan muhakkak olacaktır ama Koç ve Sabancı'yı korumak için özel düşünülmüş zamanında ,hatta şehir içinde girecek kamyonet ölçüleri Mitsubishi nin bir modeliydi ama hatırlayamadım 96 veya 97 yılında bu araca göre ayarlanmıştı yanlış hatırlamıyorsam tabiki her vergide olduğu gibi suyunu çıkarmışlar

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Bu fiyatlar nereye gidiyor anlamış değilim, 1e 2 vergi koyan başka bir ülke yok sanırım , bu kadar vergi yükünün altında hala sesimiz çıkmıyor ya ben onu düşünüyorum.Üretim ve ticareti bu kadar zayıflatıp gelirini vergiye dayandırırsan elbet birgün patlak verirsin , gidişimiz gidiş değil inşallah doğru yolu buluruz ....

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Haziran ayında Mazda 18 adet araç satmış, ilk 6 ay toplamda 167.
Bu arada geçmiş yıllara baktım.
2013 - 1380;
2014 - 1300;
2015 - 1761;
2016 - 1427;
2017 - 1412;
2018 - 1005.
Bu sene muhtemelen dip yapacak.
2019 toplam satış rakamı : 417.
Tebrikler Mazda tr

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Mazda gibi bir markanın Türkiye'de durmasi tamamen prestij meselesi olsa gerek. Yilda 400 tane satsa nolur satmasa nolur. Hani 50 bin verirken bu durum düşündürmez de 200 bin verirken Turkiyeden çekilme durumu düşündürür.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda gibi bir markanın Türkiye'de durmasi tamamen prestij meselesi olsa gerek. Yilda 400 tane satsa nolur satmasa nolur. Hani 50 bin verirken bu durum düşündürmez de 200 bin verirken Turkiyeden çekilme durumu düşündürür.
Distribütör ile çalışıyor olsaydı, çoktan çekilmişti zaten hocam... Şube yapılanması ile maliyetler minimum düzeyde ve satış için reklam vs. Bütçesi de olmadığı için yıllık 10 tane de satsa Mazda için sorun yok... :)

Sorun, yerel satış ve servis işletmeleri için var maalesef.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Linkedin de gezerken gördüğüm bir tablo.

0-jpg.49308

Ekli dosyalar

• 0.jpg
    0.jpg
    120.5 KB · Görüntüleme: 202

drkahvecioglu

Katılımcı
Araç Markası
2019 Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Soul Red-Power Sense
2020 toplam satış adedi 156.
Subaru 673, Suzuki 2977 satmış. Alfa Romeo da benzer kaderi yaşıyor sanırım, o da 214 satmış.
Stoklarda sadece CX-5, MX-5 ve Mazda 6 ile bu satışlar pandemi dönemi için fena değil. Subaru’da 1.6 motorlu XV olmasa aynı sayıları görürüz. Alfa Romeo’da 2021 yılında Guiletta olmayacak, bu gidişle 20-30 tane bile satacaklarını düşünmüyorum.

Üst Alt