• Satılık otomobil ilanı vermeden önce lütfen ilan verme kurallarını okuyunuz. Kurallara uygun açılmayan ilanlar onaylanmayacaktır.

Satılık Mazda 626 - 2001 Model (Küheylan)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
İletişim: 05434695149

Herkese selamlar,

Evimizin önündeki geniş araç parkını basket sahası ve oturma alanına çevirmelerinden dolayı yaklaşık 1.5 aydır ciddi park problemi yaşamaya başladık. Bu nedenle istemeye istemeye maalesef yaklaşık 4 yıldır beraber olduğumuz Küheylan'la yolları ayırma vakti geldi. Ayrıca Topşik'i de ilana koyacağım.

Fiyatı genele yazdım. Forum içi fiyat tabi ki daha düşük olacaktır.

Araç yaklaşık 4 yıldır bendedir. Benden önceki sahipleri de titiz Mazda kullanıcısıydı. Aynı şekilde bakımlarını aksatmadan devam ettirdim. 4 yıldır tüm mekanik işlemler ve ağır bakımlar da İzmir'de Japon Car Servis Dündar Usta & Cihangir Usta'da yapılmıştır. Periyodik bakımları ortalama 7-9 bin km aralığında yapmaktayım. Son 7-8 yıla ait bakımlar ve yapılan işlemlere dair MazdaGaraj'da konuları mevcuttur.
Araç mekanik olarak tam bakımlıdır.
03.12.2022 tarihinde alt takım bakımı yapıldı. 4 yay, 4 amortisör, ön ve arka Z rotlar, viraj demir lastikleri, ön amortisör takoz ve rulmanları, ön takoz alt tablaları, toz körükleri ve darbe takozları değiştirildi. Orjinal yayları ve araçla ilgili yedekte duran parçaları da araçla birlikte vereceğim.

Ön tamponda sürtme ve taş izleri var. Boyatacaktım iş yoğunluğu ve işe araçla gittiğim için bırakamadım. Masrafını fiyattan düşerim.
Aracın bendeyken boyanan parçası yok ama geçmiş yıllardan kalma bir ekspertiz raporu mevcut. Değişeni yok, boyalı parçaları aşağıda işaretledim.
Aracın güncel durumunu aşağıda paylaşıyorum;
- Son bakım 2.5 ay önce yapıldı, muayene 2023 Ağustos ayı.
- Benzinde veya LPG'de rölanti vs gibi problemleri yoktur.
- Çalışmayan herhangi bir aksamı yoktur.
- Teyp nadiren kendi kendine kapanabiliyor, ON tuşuyla tekrar açılıyor. Müzik takıntım olmadığından ve teypte bluetooth özelliği olduğundan değiştirmedim.
- Yaklaşık 50 bin km önce sübap sesi nedeniyle üst kapak Gaziantep Mazda Yetkili Servisinde revize gördüğünden silindirin alt bölümünden dumansız yağ eksiltme mevcut. 4500 km civarı 700-800 ml yağ eksiltiyor. 5 lt yağ ile 9 bin km yağ minimuma inmeden kullanıyorum. Motorun alt tarafı orjinal olduğundan ustam ısrarla motor yapmadı. Fotoğraflar ve geçmiş yıllara ait kayıtlar aracın forumdaki konularında bolca mevcut.
- Boyanın bazı yerlerinde rötuş izleri var.
- Soğukların başlamasıyla kadranda 2 tane aydınlatma ampulü söndü, değiştireceğim.
- Kapılarda çok dikkatli bakılırsa fark edilen birkaç gamze mevcut. (Yan taraftaki araçların kapı dokundurma izleri)
- Ön koltuk arkalarında eskiden kalmış ufak tefek noktasal deformeler mevcut.
- Araç şehiriçi 9 lt/100 km LPG tüketmekte, şehirler arası 110-120 km hızlarda 7.5/100 km LPG tüketmekte.
- Alt takımı yenileyip teslim edeceğim için araçta bakım gerektiren başka herhangi bir durum yoktur. Ortalama her ay İzmir-İstanbul gidip gelmekteyim, kaputu açmadan tek marşla yola çıkmayı istediğimden bakım konusunda takıntılıyımdır.

Araçta aklıma gelen başka herhangi bir problem veya yapılması gereken bir işlem yok. Tüm durumunu paylaştım.

Evimin önündeki araç park alanına basket sahası yapıldığı için civardaki 3 sokakta aşırı park problemi yaşıyoruz, bu nedenle evdeki 2 aracı da satıyorum.

Takas yoktur, nakit satılıktır.

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

5.jpeg

6.jpeg

7.jpeg

8.jpeg

9.jpeg

10.jpeg

11.jpeg

12.jpeg

15.jpeg

1668027789892.png

IMG-20221204-WA0009.jpg

IMG-20221204-WA0011.jpg

IMG-20221204-WA0010.jpg

Küheylan bana geldiğinden beri şu konuda yapılan işlemlerin bir çoğunu paylaşmıştım, aşağıda konu linkini iletiyorum;

Benden önce ki sahibi @emrullahberat46 Emrullah Hocamızın Küheylan'la ilgili konusu;

Daha önceki sahibi @süleyman46 Süleyman arkadaşımızın konusu;

Düzenleme yetkisi için teşekkürler @Oğuzhan .

Marka
Mazda
Model
626
Model Yılı
2001
Yakıt
Benzin + LPG
Vites
Manuel
Kilometre
326000
Kasa Tipi
Sedan
Renk
Gri
Fiyat
210000
Motor Hacmi
2000
Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konu, onay gerektirdiği için okuyarak onaylamak durumunda kaldım, normalde seni yoksaydığım için mesaj ve konularını görmüyorum hocam. :hhhhhh:

Hayırlı satışlar olsun, alanın şanslı olacağı araçlardan biri, niyeti olan fazla düşünmesin hatta @drakyuz hocam için bütçe uyarsa bi baksın derim.

Teknik olarak izin işlerinden henüz anlamıyorum @Oğuzhan ilgilenecektir.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hayırlı satışlar Can, maşallah. Senin gibi aracını sevip ilgilenen kişilere almak nasip olsun.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Hayırlı satışlar düzenleme yetkisi açılmış olmalı, olmadıysa bana ulaşabilirsiniz.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İlk mesaj düzenlenerek fotoğraflar eklendi. Herkese teşekkürler bu arada.

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Hayırlı satışlar dilerim. İşte gerçek satıcı @Murat Yılmaz , resimleri boncuk gibi dizmiş, ben de hala tık yok :)

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
"Ne doktorların ne mühendislerin istediği guzu"

Bugüne kadar kadrini bilenlere nasip oldu, dilerim bundan sonra da kıymetini bileceklerin kapısını şenlendirir.

Hayırlı satışlarınız olsun.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Küheylan'a ilanda istediğim fiyatlar gelmedi, az biraz daha fiyatta düşsem çekeceğim kredi miktarı hoşuma gitmedi, sonra da almaya niyetlendiğim arabaların fiyatı artınca satmaktan vazgeçmiştim.

Geçen ay iş yerine alınan Egeayı teslim almaya gittiğimizde 2 arkadaş ani bir kararla takas + sipariş verdik. O geçen hafta Cross'u teslim aldı. Ben de bugün sabah Mazda'yı teslim edip Egea sedanı teslim aldım. Bu arada hem Fiat hem de bayi olarak müşteri hizmetlerinde bende 10 üzeri 15 oldu.

Mazda macerası şimdilik sona erdi, MX-5 çok içimde yer ettiği için ilerleyen zamanda nasip kısmet olursa artık aklımdaki tek Mazda modeli.

Herkese gerek araba konusunda, gerekse diğer tüm konularda yardım ve muhabbet sohbet için çok teşekkürler.

20230412.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt