Mazda 3 BK (2003-09) P-2507 Hata Kodu'nun Çözümü Nedir?

Prejtr

Sessiz
Araç Markası
2007 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mavi
Aracım bu hatayı veriyor, bugün elektrikçiye baktırdım 5 bin lira civarı masrafı olduğunu söyledi. Ankarada başka mazda elektrieikçi tavsiyesi olan var mı, bu hata ile daha çnce karşılaşmış olan var mı ?

Ekli dosyalar

• 20D925E1-8FCD-4EB0-BB06-0141A84F44A5.jpeg
    20D925E1-8FCD-4EB0-BB06-0141A84F44A5.jpeg
    241.4 KB · Görüntüleme: 22

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aracım bu hatayı veriyor, bugün elektrikçiye baktırdım 5 bin lira civarı masrafı olduğunu söyledi. Ankarada başka mazda elektrieikçi tavsiyesi olan var mı, bu hata ile daha çnce karşılaşmış olan var mı ?
Sorunlarını yazıyorsun, elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz çünkü forum kültürü bunu gerektirir... Fakat, sen ısrarla forum kültürüne aykırı davranıyorsun sebebi nedir??

Daha önce Açtığın konular, yazdığın sorunlar hakkında dönüş yapıp bilgilendirmedin, ısrarla sordum dikkate almadın, olur olmaz bölüme konular açtın moderasyon yapıldı uyarıldın, usta tavsiyesi verildi dikkate "yine" almadın...

Niyetin, amacın nedir arkadaşım??

:hhhhhh:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
@Prejtr konu bütünlüğü açısından silmiş olduğun 249 nolu mesaj geri getirilmiştir. O mesajı silerek, yazdıklarımı boşa çıkarmana müsaade edemem... :hhhhhh:

* * *

Son kez yazıyorum.

Ankara için
Bey otomotiv veya Rem otomotiv'i tavsiye ediyorum. Aracının sorunlarını tespit ve tedavi için bu tavsiyeye uyup uymamak senin tercihin.

Kolay gelsin.

Prejtr

Sessiz
Araç Markası
2007 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mavi
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hocam bahsedilen hata elektiriksel bir hata. Sizin cevabınız eksijen sensörü ve vuruntu sensörü. Tamam onları da hallettim ama bu faklı bir hata. Önerdiğiniz iki serviside zaten kullanıyorum araç için elektirikçiye yönlendiriyorlar. Konuda 3 ayrı hata kodu vardı ilk başta şimdi sadece bu hata kodu kaldı ve bununla ilgili bir başlık iyi olurdu ama siz ısrarla buraya birleştiriyorsunuz. Forumda p2507 hata
Kodu ile ilgili hiç içerik yok, açtığım başlıkta sadece bu hataya yoğunlaşıp ilerde de bu hatayı yaşayan insanlara yardımcı olabilirdik. Benim çözüm arayışım hala devam ediyor. Çözümü bulursam buraya ekleyeceğim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hocam bahsedilen hata elektiriksel bir hata. Sizin cevabınız eksijen sensörü ve vuruntu sensörü. Tamam onları da hallettim ama bu faklı bir hata. Önerdiğiniz iki serviside zaten kullanıyorum araç için elektirikçiye yönlendiriyorlar. Konuda 3 ayrı hata kodu vardı ilk başta şimdi sadece bu hata kodu kaldı ve bununla ilgili bir başlık iyi olurdu ama siz ısrarla buraya birleştiriyorsunuz. Forumda p2507 hata
Kodu ile ilgili hiç içerik yok, açtığım başlıkta sadece bu hataya yoğunlaşıp ilerde de bu hatayı yaşayan insanlara yardımcı olabilirdik. Benim çözüm arayışım hala devam ediyor. Çözümü bulursam buraya ekleyeceğim
Şimdi oldu... :harika:

En baştan beri bu satırları yazsana mübarek adam. :hhhhhh:

Mesajını buraya taşıma sebebim, olumlu olumsuz bir dönüş yapmadığın içindi...

Halledip, gereksiz mesajları siliyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Osman Yıkman
Ayman Oto Elektrik
Şaşmaz Sanayi Sitesi 2517 Sokak içerisinde. Her türlü oto elektrik ve klima işleri.

* * *

Ankara için forumda böyle bir yer var, kontrol ettir istersen. :rolleyes:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yakın zamanda polen değişti mi ve sonrasında bu oldu ise sigorta kutusu soketlerini bi kontrol edin hepsi yerine oturmuşmu ?

Sigorta kutusu soketlerindeki kablolar kendini belli eder yerinde çıktı ise onları kontrol edin.

Kutup başından başlayıp
+Akü > Motor sigorta kutusu kablosu
+Akü > şarj dinamosu
-Akü > gövde (kule)
-Akü > şansıman önü sol taraf
-Motor takozu > genleşme kabı altı.

Bunları kontrol edebilirmisiniz?Kontrol ederken neye bakmanız gerektiği konusunda kendinize güveniniz varmı eğer yoksa bi elektrikçiye bunları kontrol ettirebiliriz.

DUruma göre yazarsınız ona göre işlemleri arttırıp 2.Bölüme geçeriz.

Prejtr

Sessiz
Araç Markası
2007 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mavi
Aracı elektrikçiye götürdüm baktı aküde bir sıkıntı yok dedi sigorta ve kopuk kablo da yoktu. Elektirikçiler biraz kaba çalışıyor adama ne kadar video ve foto gösterdiysemde kendi bildiğini yapıyor bu hata aküden yada kablodan değildir diyip çıkıyor. Ama bütün araştırmalarım akü ve kablolar ile alakalı olduğunu söylüyor. Akü şarj dinamosunun düşük şarj ettiğini söyledi. ilgili hataya ait mazda 6 araç için şöyle bir döküman paylaşmışlar, sanırım mazda 3 içinde aynı şeyler geçerlidir. Sanırım mazdadan anlayan iyi bir elektirikçi bulmam gerekiyor.

Bu linkte aynı sorunu yaşayan birisi çözüme ulaşmış.

Prejtr

Sessiz
Araç Markası
2007 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mavi
Sorun giderildi. Arıza sebebi elektrik tesisatındaki şaseden kaynaklanıyormuş. Şaşmazdaki rota elektronikte 2 bin lira karşılığında yaptırdım. Bu işin bu kadar pahalı olmasıda ayrı ilginç bir konu

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Sorun giderildi. Arıza sebebi elektrik tesisatındaki şaseden kaynaklanıyormuş. Şaşmazdaki rota elektronikte 2 bin lira karşılığında yaptırdım. Bu işin bu kadar pahalı olmasıda ayrı ilginç bir konu
Geçmiş olsun nasıl tespit yaptılar, teşhis ne kadar sürdü?

Kritik, kimsenin uğraşmak istemediği arızalarda tarifeler böyle.

2014 yılında babamın Peugeot Partner aracının silecekleri çalışmıyordu. 3-4 tane yere gösterdim yapamadılar
En sonunda bir elektrikciye gittim. Nasıl olduysa silecek motorunun sigortası sökülmüş başka yere takılmış, usta gereksiz takılı yerden çıkarıp olması gereken yere taktı.
Basit arızalarda sanayide iş biter usta ne verirsen ver der ya öyle bişey bekliyordum. O zaman 50 ₺ istemişti, Şimdinin 400-500 lirası. Bir sigorta değiştirmek için o an bana istediği para aşırı fazla gelmişti :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Fiyat yüksek gibi geldi bana da... :( Geçmiş olsun, bilgilendirme için teşekkürler.

Üst Alt