Mazda 3 BK (2003-09) Gösterge Paneli Testi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
bazı modellerde hararet göstergesi yok. çok eskiden bi abimden duyduğum "bazı arabalarda özellikle toyota'da hararet göstergesi sabit durmuyordu. fabrikanın istediği sınırlar içinde ibre hareket ediyordu ama araba kullanıcıları tedirgin olup sürekli şikayet ediyordu. şikayetlerden sonra gösterge kaldırılıp sadece ikaz lambası koyuldu" şeklinde bir yorumdu.

ne kadar doğru bilemem. ama gösterge ışıklarının testini nasıl yapacağımı arıyordum, konu iyi oldu. tşkler.
Böyle bir mantığı mümkün görmüyorum, koca Toyota hararet ibresini sabitleyemedi diye ibareyi kaldırmış he :p

Hasan Arslan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2009
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatcback
Merhaba arkadaşlar;
Göstergede yağ lambasının yanında direksiyon işareti ile simgelenmiş hidrolik direksiyon kontrol lambası var. Normalde kontak açınca kısa süreli yanma işlevi var mıdır?
Ayrıca kısa farı açtığımızda sağ üst köşede yeşil çift far işareti yanıyor. Aslında uzun far ikonuna benzer bir lamba hazırlığı da var ama yanmıyor işareti kısa far ve aşağı doğru eğil çizgi şeklinde.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar;
Göstergede yağ lambasının yanında direksiyon işareti ile simgelenmiş hidrolik direksiyon kontrol lambası var. Normalde kontak açınca kısa süreli yanma işlevi var mıdır?
Ayrıca kısa farı açtığımızda sağ üst köşede yeşil çift far işareti yanıyor. Aslında uzun far ikonuna benzer bir lamba hazırlığı da var ama yanmıyor işareti kısa far ve aşağı doğru eğil çizgi şeklinde.
İlk mesajdaki videodan göstergedeki ışıkları kontrol edebilirsin.

Hasan Arslan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2009
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatcback
Test menüsünde yanıyor o ışıklar. Aynı modeli kullanan arkadaşlar yazarsa sevinirim onlarda yanıyor mu?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Merhaba arkadaşlar;

Buna en iyi cevabı başka bi BK kullanıcı verir, BK dedin mi aklıma @emrullahberat46 geliyor.

Ayrıca kısa farı açtığımızda sağ üst köşede yeşil çift far işareti yanıyor

Parkları açtıgınız da yanmıyor mu bu işaret?

Aslında uzun far ikonuna benzer bir lamba hazırlığı da var ama yanmıyor işareti kısa far ve aşağı doğru eğil çizgi şeklinde.

Araçta xenon varmı?

Uzunları açtıgınızda ayrı bi gösterge lambası yanmıyor mu?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
4 yıl önce sattım bk yı ;)
Direksiyon amblemi olan ışığın yandığını hatırlamıyorum. Uzun farları yakınca da mavi renkli uzun far amblemi yanıyordu.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
4 yıl önce sattım bk yı ;)
Direksiyon amblemi olan ışığın yandığını hatırlamıyorum. Uzun farları yakınca da mavi renkli uzun far amblemi yanıyordu.
Xenon varsa yanmıyor astinada öyle idi, xenon takınca uzunlar sembolü yanmıyordu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Xenon varsa yanmıyor astinada öyle idi, xenon takınca uzunlar sembolü yanmıyordu
Kısalarda zenon vardı, teknik olarak uzunlarda zenon olmadığı için bende o mavi ışık yanıyordu.

Hasan Arslan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2009
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatcback
Konu anlaşıldı. Yanması gereken standart ışıklar yanıyor. BK kasa özelinde yanmaması gerekenler de yanmıyor. Bir arıza yok. Teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konu anlaşıldı. Yanması gereken standart ışıklar yanıyor. BK kasa özelinde yanmaması gerekenler de yanmıyor. Bir arıza yok. Teşekkür ederim.

Üst Alt