Mazda 3 BK (2003-09) Göbekten Kırılan Anten Nasıl Değiştirilir ?

ertunc23

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sport Dynamic
Merhaba ;

Geçen gün oto yıkamada çıkaramadığım anten ucu göbekden kırıldı :( Malesef tam iç kısmından kırılmış.Yeni anten ucu alsamda göbek tarafı somunu olmadığı için anten ucunu takamıyorum.Antenin göbeğini nasıl değiştirebilirim ? Aliexpress şöyle bir parça buldum ;

Tahmini Teslimat Zamanı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba ;

Geçen gün oto yıkamada çıkaramadığım anten ucu göbekden kırıldı :( Malesef tam iç kısmından kırılmış.Yeni anten ucu alsamda göbek tarafı somunu olmadığı için anten ucunu takamıyorum.Antenin göbeğini nasıl değiştirebilirim ? Aliexpress şöyle bir parça buldum ;

Tahmini Teslimat Zamanı

Bulduğun veya bulacağın anten yeniden montaj yapılacak, daha önce forumda bu durumla karşılaşıp yenileyen olmadı. Değişimi fotoğraflayarak paylaşırsan faydalı olur. Aliexpress'te bir çok çeşit ve model anten var, çoğunluğu işini görecektir.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Genelde bu tip antenlerin değişimi için ;

Tavan döşemesini kastır , anteni tutan somunu göreceksin.
Açık agız somuna uygun bir anahtarla anteni komple Sökebilirsin.

ertunc23

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sport Dynamic
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Merhaba ;

Tahmini Teslimat Zamanı

Bulduğun veya bulacağın anten yeniden montaj yapılacak, daha önce forumda bu durumla karşılaşıp yenileyen olmadı. Değişimi fotoğraflayarak paylaşırsan faydalı olur. Aliexpress'te bir çok çeşit ve model anten var, çoğunluğu işini görecektir.
Genelde bu tip anletlerin değişimi için ;

Tavan döşemesini kastır , anteni tutan somunu göreceksin.
Açık agız somuna uygun bir anahtarla anteni komple Sökebilirsin.
Siparişi bu gün veriyorum, geldiği zaman değişimi resim çekerek yapacağım.Forumada konusunu atarım.Cevaplar için teşekkür ederim.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ertunc23

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sport Dynamic
Vallahi gönderdiğim linkdeki aynı anten var.Ucunda küçücük bir uç vardı.Benden önceki sahibi anteni değiştirmiş belli ki.Ne yaptıysam sökemedim yalama olmuştu.Bende vaz geçmiştim.Shellde otomatik yıkamaya girip aracım çıkınca antenin kırıldığını gördüm.Yarın fotoğraf çekip atarım.Umarım japon yapmamışlardır.Radyo eskiden azda olsa çekiyordu şimdi hiç çekmiyor.
Umarım japon basmamışlardır tabi bu bi ihtimal :(

ertunc23

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sport Dynamic
Bilgilendirme yapayım.Anteni bu gün aliexpress den sipariş geçtim.Geldiği gibi montaja girişicem.Youtubede 2007 toyota corollo bakılabilir.Hemen hemen anten aynı yerde.
6518308876da226e4290d865444985ee.jpg

ertunc23

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sport Dynamic
Tekrardan merhaba ;

Aliexpress den aldığım anten geldi fakat anten arkası soket ap ayrı bir şey çıktı.Orjinali ile alakası yok ve giriş uymuyor.Biraz uğraştıkdan sonra malesef yeni gelen anten göbeği elimde kaldı.Bende eski göbeği söküp iç kısmını 404 hızlı yapıştırıcı ile ve üzerine plastik yapıştırıcı sürerek yapıştırdım.Yeni gibi oldu.

Sökümü aşırı basit arka bagaj kapağını açtıkdab sonra tavan döşeme arka kısmındaki 4,5 vidayı söküyorsunuz.( dikkatli olun çabuk kırılıyor plastik) Daha sonra zaten anten göbek arka kısımı görebiliyorsunuz.Arka kısmında vida var onu bir anahtarla sökün.Sonra çıkartabilirsiniz.
674bcd27f7e2008111a1f6622e8a91a0.jpg
f48737814ec8a512d6822ecd22d1e7bf.jpg
1ff01c3980b3f6cb2c03002eeef95cdc.jpg
cf94498d5b2931ff96624be9d2a3ae60.jpg
7879de8a3e7294d2d014768e4892989a.jpg
59bebb1ef79e5941c77d8267a923837b.jpg

Üst Alt