Mazda 3 BK (2003-09) Fasılalı Silecek Ayarı (Sürekli Sabit Hız)

Hasan Arslan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2009
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatcback
Merhaba arkadaşlar;
Otomobilimde Yağmur sensörü mevcut. Garanti kılavuzuna göre iki türlü çalışıyor. Auto modunda sensör üzerine düşen yağmura göre
silecek hızını belirliyor. İkincisi de silecek kolu üzerindeki kademe ayarını + yada - yönde (yukarı aşağı) seçim yaparak sensörün hassasiyeti ayarlanarak kullanılabiliyor.
Benim yorumuma göre ayarlanabilir kademe ayarı OFF bölümüne getirildiğinde yağmur sensörüne bağlı olmadan yavaş hızda sabit çalışmalıdır. ama bende böyle olmuyor. İlgili ayarların hepsinde silecek sensöre bağlı bazen hızlı bazen yavaş çalışıyor. Belirli bir yavaşlıkta sabit çalışmıyor. Sebebini merak ediyorum. kolu iki kademe aşağıya alırsam hızlı ya da daha hızlı şeklinde seçim yapılıyor. Fakat sabit yavaş seçim yapılamıyor. Sizin tecrübelerinizi de öğrenmek isterim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bildiğim kadarıyla yağmur sensörü bk kasalarda yok. Sizin aracın nesi farklı da sensör var??

:rolleyes:

Hasan Arslan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2009
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatcback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bildiğim kadarıyla yağmur sensörü bk kasalarda yok. Sizin aracın nesi farklı da sensör var??

:rolleyes:
2009 hb touring makyajlı kasa. sitenizde makyajlı kasa ve normal kasa arasındaki farkların anlatıldığı bir alan da var (17 inc jantlar arka stoplar led. Gösterge tablosu kontak açıldığında okunabiliyor. Sarı sayfalarda bile yok :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Farklı bir forumda bu konuya geçmişte ayrıntılı değinilmiş. Sanırım bu şekilde kullanmaya devam edeceğim.

https://www.başka bir forum.com/forums/topic/9743-silecek-auto-ayari/

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Otomatik yağmur sensörü off konumuna getirilince fasılalı şekilde ayarlanan hızda ya da belirlenen konumda çalışır, off yapıldığına eminseniz ve hala on konumunda gibi çalışıyorsa kol arızalı demek ki, aklıma başka seçenek gelmedi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
2009 hb touring makyajlı kasa. sitenizde makyajlı kasa ve normal kasa arasındaki farkların anlatıldığı bir alan da var (17 inc jantlar arka stoplar led. Gösterge tablosu kontak açıldığında okunabiliyor. Sarı sayfalarda bile yok :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Farklı bir forumda bu konuya geçmişte ayrıntılı değinilmiş. Sanırım bu şekilde kullanmaya devam edeceğim.

Yağmur sensörünü ilk defa duyuyorum.

Hasan Arslan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2009
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatcback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yağmur sensörünü ilk defa duyuyorum.
ekteki tabloda sport ve touring yazan tüm özellikler var.
Örneğin göstergenin kontak açıldığında okunabilir olması. vb.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
ekteki tabloda sport ve touring yazan tüm özellikler var.
Örneğin göstergenin kontak açıldığında okunabilir olması. vb.
Evet "Sport" donanımda varmış, yeni bir şey daha öğrendim teşekkürler.:harika:

Üst Alt