Mazda 3 BK (2003-09) Dörtlü Cam Açma Düğmesi Sorunu

officer41

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Mavi / Sedan
Merhabalar. Aracım 2005 model. Benden önceki sahibi orijinal olan dörtlü düğmeyi değiştirmiş, fakat bende de çalışmama sorunu oldu. bende orijinal çıkma dörtlü düğme aldım. Şu an ki sorunum ise;

dörtlü düğmelerden ön sol cam ve ön sağ cam düğmeleri garip davranıyor: ön sol cam düğmesi bazen tek tık ile camı açıyor yada kapıyor, bazen da tek tık fonksiyonu çalışmıyor sürekli basılı tutmam gerekiyor.

ön sağ cam düğmesi ise camı açma fonksiyonu bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. kapama fonksiyonunda hiç bir sorun yok. ön sol kapıda bulunan açma kapa düğmesinde hiç bir sorun yok.

dörtlü cam düğmesinde bahsettiğim ilgili düğmelerin kablo bağlantılarına müdahale edilebilir mi? bunu yapabilecek elektrikçi var mıdır ?

officer41

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Mavi / Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
@emrullahberat46 abi bi cam düğmesi konusu vardı işinize yararmı emin olamadım.

Çıkma parçayı kaça aldınız ?
temmuz ayında 750 TL
Mesaj otomatik birleştirildi:

k

bu arada bahsettiğiniz konuyu buldum, benim dörtlü cam düğmemde sadece ön sol ve ön sağ camda sorun olması kuvvetle muhtemel cam beyni üzerinde ki ilgili devre ölümlerinde arıza olabilir ihtimalini gösteriyor. tesekkür ederim :)

Son düzenleme:

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan

Bendeki soruna benzemiyor bu.
Bendeki aracı kapattıktan bir süre sonra cam düğmesine zayıf bir elektrik veriyordu, bazen de kendi kendine camı az birşey aşağıya indiriyordu.
Ben benim konuda çözümü detaylı paylaşmıştım.
Cam düğmesinin elektronik devresinde bir yer yanmıştı.

officer41

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Mavi / Sedan
Bendeki soruna benzemiyor bu.
Bendeki aracı kapattıktan bir süre sonra cam düğmesine zayıf bir elektrik veriyordu, bazen de kendi kendine camı az birşey aşağıya indiriyordu.
Ben benim konuda çözümü detaylı paylaşmıştım.
Cam düğmesinin elektronik devresinde bir yer yanmıştı.
sizin konunuzun tamamını okudum ama dediğiniz gibi benim sorunuma benzemiyor. yine de teşekkürler. gelişme olması durumunda tekrardan sonucu buraya eklerim :)

emresengul55

Sessiz
Araç Markası
2012 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Herkese merhaba , aracım birden sol ön şoför camı açılmamaya başladı, bazen açılıp kapanıyor bazen açılıp kapanmıyor , kurcalarken baktım arka iki düğmeyi sürekli kapama yönüne çekip bir yandan şoför tarafı düğmesine basınca kendine geliyor bir kaç kere açıp Kapadıktan sonra tekrar bozuluyor , elektrik gidiyor gibi , düğme üstündeki kırmızı ışık sönüyor , aynı uygulamayı yaptığım zaman ışıl tekrar yanıyor sorun olmuyor , nedendir anlamadım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Herkese merhaba , aracım birden sol ön şoför camı açılmamaya başladı, bazen açılıp kapanıyor bazen açılıp kapanmıyor , kurcalarken baktım arka iki düğmeyi sürekli kapama yönüne çekip bir yandan şoför tarafı düğmesine basınca kendine geliyor bir kaç kere açıp Kapadıktan sonra tekrar bozuluyor , elektrik gidiyor gibi , düğme üstündeki kırmızı ışık sönüyor , aynı uygulamayı yaptığım zaman ışıl tekrar yanıyor sorun olmuyor , nedendir anlamadım
Sorun @officer41 ile aynı soruna benziyor, çözüme ulaştıysa bilgi verecektir.

officer41

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Mavi / Sedan
kuvvetle muhtemel düğme altında bulunan elektronik devrede bir sorun mevcut. bizim araçlarda çok oluyor. bende de benzer sorun vardı ben komple düğme setini almıştım.

emresengul55

Sessiz
Araç Markası
2012 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Nerden aldınız acaba , ve kendim çıkarta bilir miyim o kısmı ? Arka iki düğmeyi basınca kendine geliyor , sonra tekrar elektriği gidiyor sol önün

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Nerden aldınız acaba , ve kendim çıkarta bilir miyim o kısmı ? Arka iki düğmeyi basınca kendine geliyor , sonra tekrar elektriği gidiyor sol önün
Arkaları sök kontak spreyi kulak çubuğu içini temizle siyahlıkları görürsün.

Üst Alt