Mazda 3 BK (2003-09) Direksiyon Logo Yenileme / steering logo renewal

baris kokuz

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Oncelikle uygulamayi kendi yapmak isteyen arkadaşlara tavsiyem (RİSK ALABILIYORSANIZ YAPIN) cunku bu is elin tornavida tutması ile yeterli degilmis
1f642.png

logoyu çinden aldim 10tl ve 20 gunde elime ulasti 15.5tl vergisi cikti.

yapım aşamaları video link

yapim asamalari
  1. 10luk anahtar ile direksiyonun sag ve soldaki somunlarin sokulmesi.
  2. bosa cikan airbag kablosundan ayirma. kablo tirnakli tirnagi kaldirmadan cikartamazsiniz burada cok dikkatli olun kisa devre yapip airbag patlamasin
  3. airbag arkasinda bulunan 4 adet vida 8 lik anahtar ile sokuluyor.
  4. airbag patlatan mekanizmanin cikarilmasi ( bu zorunlu degil kendim zarar vermemek icin çıkardım)
  5. airbag plastik aksama tirnaklar ile gecmeli, bu tirnaklardan kurtarmaniz gerekiyor ( bu kisim cok zor yaklasik 1saat cikarmak icin ugrastim tirnaklardan ayirmak cok buyuk tecrube istiyor. yapicaginiz bir hatada icindeki kumasi yirtabilirsiniz. ilk defa bu isi yapicaklar icin 4 kez dusunup daha sonra karar vermelerini tavsiye ederim.
  6. airbag soktukten sonra logoyu sicak plastik ile tutturuldugunu goreceksiniz. burada pense ile plastikleri kirin daha sonra logo kolayca cikacak.
  7. yeni logoyi takin havya. sicak hava tabancasi vb malzeme ile tirnaklari eriterek sabitleyin.
  8. tum asamalari geri dogru yaparak toparlayin (6,5,4,3,2,1)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
BK kasaların kronik sorunu. Paylaşım için teşekkürler. Ellerine sağlık :harika:

Hasan Arslan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2009
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatcback
ekteki anlatımı takip ederek logoyu değiştirdim. www.mazdaparca.com sitesinden temin ettim. Logo ayaklarını da arkadan lehim makinesi ile erittim.
mazdaparca.com sitesi çok güvenilir bir sitedir. daha önce de çok alışverişim oldu. istediğiniz parçaları da resimleri ile birlikte görebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• direksiyon logo.jpg
    direksiyon logo.jpg
    410.5 KB · Görüntüleme: 18

Üst Alt