Yeni Nesil Audi A6 Guinness’i Kaptı

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Geçtiğimiz günlerdeki haberimizde bahsettiğimiz rekor denemesi; bir depo yakıt ile Audi A6 2.0 TDI ve 14 ülke ile başarıyla sona erdi.

Rekor denemesi için Audi ve RAC güçlerini birleştirdi. Bu sırada taşıt olarak Audi A6 modeli kullanıldı ve içerisinde yarış pilotu Andrew Frankel ve TV sunucusu Rebecca Jackson bulundu. Orta premium sedan sınıfında yer alan A6, 2.0 TDI’ lık ünite ile bezendi. Bunun sonucu olarak 14 ülkenin (Hollanda, Macaristan, Belçika, Lüksemburg , Fransa, İsviçre , Lichtenstein , Avusturya, Almanya , İtalya , Slovenya, Hırvatistan , Bosna Hersek ve Sırbistan) içerisinde yer aldığı 1865 kilometrelik rota hiç durmadan 28 saatte tamamlandı.

Yaklaşık olarak 80 km/s ortalama süratte kullanılan otomobil, Audi tarafından belirtilen 4.2 litre/100 km’ den daha şaşırtıcı bir şekilde 3.7 litre/100km yakıt tüketimi verisi elde etti.

Son bir ekleme yapılması gerekirse, sıkça sorulan soruların başında gelen ”Neden bu rota belirlendi?” sorusuna Audi, kalabalık yollar yakıt tüketimini olumsuz etkileyecekti cevabını verdi. 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#2
80 km ile bizimkiler de 3.7 ye düşer heralde
 
Üst Alt