Yeni GT86, Mazda Mx-5'in Platformunu Kullanacak

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


Medyada dolaşan son haberlere göre yeni nesil TOYOTA GT86, Mazda Mx-5'in platformunu kullanacak.

Yakın bir geçmişte GT86 hakkındaki dedikodularda modelin üretiminin bitirileceği de yer alıyordu. Ancak Toyota’ nın geçen yıl Ekim ayında yaptığı açıklamaya gören modelin üretiminin bitmesinin aksine 2. nesil bir GT86 üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Motoring dergisinin yakın geçmişteki haberinde belirttiği üzre aracın Fiat 124 temelinde olabileceğini biliyorduk ancak yeni haberlere göre GT86 Mazda MX-5’in platformunu kullanacak. Toyota zaten görünüşte Miata’ dan destek alındığı belirtmişti ancak yeni GT86 şimdikini baz alırsak daha küçük bir arkadan itişli spor otomobil olacak.

Diğer bir merak konusu ise sadece GT86’nın mı yoksa aynı karosere sahip, BRZ ve FR-S’ in de mi MX-5 altyapısı kullanacağı. Buna yönelik bir kaynaktaki açıklamada ise GT86’nın MX-5 ile yoluna devam edeceği ama diğer türevlerinin kendi altyapılarında yeni baz alacakları belirtilmiş.

Buna rağmen totalde GT86,BRZ,FR-S üçlüsü de boyutsal anlamda biraz küçülecek ve hafifleyecek ancak hala aynı RWD(arkadan itiş) düzeni koruyacakları ve buna ek olarak kesin olmamakla beraber turbo motorlar barındırabilecekleri de haberde yer alıyor.

Yeni GT86’nın gözler önüne serilmesine daha çok var ancak Toyota bu zamanda boş durmak istemediği için yoğun bir beklenti oluşturacak bazı özellikleri açıklamış. Bu özellikler arasında Nisan 2016′ da gelecek olan modele 11 beygir ekleyerek 211 beygir olacağı buna ek olarak modelin Sachs ve Gazoo Racing tarafından yapılmış amortisörler ile beraber kullanıcısına sunulacağı bulunuyor.
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Sorunsuz ve kusursuz bir alt yapıyı kullanmak yatırım yapmaktan kat kat ekonomik ve mantıklı...


Bu ileti Tepetaklak gönderildi...
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#4
O dengeyi de sağlayabilirse harika olur Toyota için.
 
Üst Alt