Yeni Bugatti Nurburgring’de Turlarken Görüntülendi

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


Üretimi durdurulan rüya araba Veyron’un yerini alacak yeni Bugatti, Nurburgring’de turlarken görüntülendi. Cenevre’de final versiyonu sergilenen Veyron Super Sport’un, Son Veyron olduğu Bugatti tarafından açıklanmıştı.

Çekilen videoda, ilk önce bir Lamborghini Aventador görülüyor. Birkaç saniye sonra Veyron’a oldukça benzeyen başka bir Bugatti, Aventador’a göre oldukça yavaş giderek kameranın önünden geçiyor. Bir değişiklik olmuyor ve bu araç, sonraki turlarda da oldukça yavaş geziniyor.

http://youtu.be/JK2Bchmxj58

Veyron’un yerini alması beklenen yeni Bugatti’nin adı, Chiron olacak. İngiliz Dergisi Autocar’ın raporuna göre yeni Chiron, 8.0 litrelik 14 silindirli çift turbolu bir motora sahip olacak. Yaklaşık olarak 1500 beygir güç ve 1500 Nm tork ile, Bugatti’nin yeni oyuncağının F1 arabalarını bile utandıracağı iddia ediliyor.

Chiron’un, Veyron’daki gibi 1500 Nm torka sahip olması kafaları karıştırmasın. Çünkü Chiron’da kullanılacak olan parçalar %92’i oranında, yeni veya Veyron’daki parçaların modifiye edilerek geliştirilmişi olacak. Somut olarak ifade edersek Chiron, 0’dan 100’e Veyron’dan yarım saniye daha az sürede, yani 2 saniyede çıkacak. Son hızı ise yaklaşık 288 mph (468 km/h) olarak öngörülüyor.

Performansı dudak uçuklatacak olan Chiron’un bir başka hedefi de var. Bugatti’nin isteği, bu canavara 100 kilometrede ortalama 20 litre yaktırabilmek. Veyron’da ise bu değer 100 kilometrede 23.1 litre.

Chiron’un bu yılın sonunda tanıtılabilme ihtimali olsa da Volkswagen’in tepesindeki adam olan Ferdinand Piech’e göre, bu aracın üstünde daha çok çalışmaları gerekiyor. Yeni Bugatti için 2016’yı beklememiz gerekebilir.
 
Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#2
Veyron’u üretimden kaldıran Bugatti bir süredir sessizliğe bürünmüştü ve herkes sıradaki aracı merakla bekliyordu. Gözlerden uzakta geliştirilen yeni Bugatti Chiron test sırasında bir vatandaşın kamerasına yakalandı. Görüntüler çok net olmasa da Chiron kendini rahatlıkla belli ediyor.

BMW i8, Lamborghini Huracan ve Bugatti Veyron ile beraber kamuflajlı olarak seyahat eden 2 adet Chiron ilk kez görüntüleniyor. Aracın teknik özellikleri ile ilgili ortada bir bilgi olmasa da Veyron’da kullanılan 8 litrelik W16 motorun güçlendirilmiş haline ve 7 ileri çift kavramalı şanzımana sahip olduğu düşünülüyor. 1500 beygir ve 1500 Nm torka sahip olması planlanan aracın bu sene tanıtılıp, önümüzdeki sene ise satışa çıkartılması bekleniyor.

http://youtu.be/P_GdQyK57mE
 
Üst Alt