Vw R500 Modelini Tanıttı

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


VW grubu otomobillerine yaptığı modifikasyonlarla bilinen Alman Oettinger firması, kendi hazırladığı Golf R500 modelini tanıttı.

“Süper Spor ” diye tanıtılan R500, Golf R temeli üzerine inşa edilirken agresif bodykiti ve Dunlop Sport Maxx ile donatılan 20 inç’lik jantlarıyla birlikte oldukça kaslı bir görünüme sahip.

Deri alcantara spor koltukların kullanıldığı kabinde yine alcantara detaylar dikkat çekerken iç mekandaki bazı ayrıntılarda kullanılan turuncu renk ise aracın dış görünümüyle bir bütün oluşturmuş. Konsolda kullandığı siyah beyaz yazıların olduğu kaplamayla birlikte otomobilin aykırı ruhunu daha da pekiştiren Oettinger, bu değişiklikler sonucunda baştan aşağı farklı bir otomobil ortaya çıkartmayı başarmış.

2.5 lt’lik TFSI 5 silindirli motoru da geniş kapsamlı bir şekilde elden geçiren Oettinger; yeni turbo ve güçlendirilmiş pistonları tercih ederken ECU’yu da yeniden programlamış. Yeni emme manifoldu, geliştirilmiş soğutma sistemi ve spor ekzoz sisteminin de kullanıldığı otomobilin gücü bu değişikliklerle birlikte 518 PS’e yükselirken maksimum tork değeri ise 680 Nm olmuş. Dört tekerlekten çekiş sistemine de sahip olan R500, Oettinger’ın belirtiğine göre 0’dan 100 km/s’lik hıza 3.4 sn’de çıkarken 300 km/s’lik maksimum hıza sahip.

Bu yüksek gücü yeterli görmeyenler için de bazı çalışmalarının olduğunu açıklayan Oettinger, modelin ; 600 PS, 650 PS ve 750 PS’lik üç faklı versiyonu üzerinde çalışmalar yaptığını belirtiyor.

Sınırlı sayıda üretileceği açıklanan R500’ün başlangıç fiyatının yaklaşık 150,000 € olacağı açıklanırken diğer modellerin fiyatlarıyla alakalı henüz net bir bilgi bulunmuyor.
 
Üst Alt