Vulcan Zincirlerinden Kurtuldu

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Aston Martin’in uzun zamandır merakla beklenen modeli Vulcan, 25-28 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Goodwood Hız Festivali’nde resmi olarak yola ayak bastı.

İlk olarak Cenevre Motor Show’da sergilenerek sınırlı sayıda üretileceği belirtilen; karbon fiber monokok şasili otomobil, fütürist tasarımıyla ya aşık olunacak ya da nefret edilecek bir tasarıma sahip.

800 BG gücündeki atmosferik 7.0 lt V12 motorun hayat verdiği Vulcan, altı ileri sıralı şanzımana sahip. Aston Martin tarafından teknik verilerle alakalı henüz bir bilgi paylaşılmazken otomobilin 0-100 km/sa hızlanmasını 3 sn’den daha kısa bir sürede tamamlayacağı ve maksimum hızının ise 320 km/sa’in üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

Ayarlanabilir ABS fren sistemi, sınırlı kaydırmalı diferansiyel, karbon seramik fren sistemi, karbon fiber şaft mili ve magnezyum tork tüpü gibi özelliklerle donatılan yarış otomobili ayrıca ayarlanabilir; çekiş kontrol sistemi, viraj denge çubuğu ve süspansiyonlara da sahip.

Goodwood’da Vulcan’ın tasmasından kurtulduğunu ifade eden Aston Martin CEO’su Dr. Andy Palmer, yıllardır bekledikleri bu aracı caddelerde görmek için böylesine önemli bir etkinliği tercih ettiklerini sözlerine eklerken modelin satışına ne zaman başlayacakları konusunda ise herhangi bir açıklama yapmadı.

https://youtu.be/mQUKw-y7Gzs 
Son düzenleme:

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Önden bakınca; kar küreme aracı gibi olmuş dedim kendimce... :)


Bu ileti Tepetaklak gönderildi...
 
Üst Alt