Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Turbo Out Elektrik In

Konu, 'Ferrari' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

 1. ktaskan

  ktaskan Aktif

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2017 M3 Dizel Power
  Araç Renk ve Tip:
  Kül Grisi - Sedan
  Ferrari, turbo V8 motorlarının başarısına rağmen V12 motorlarında aşırı besleme kullanmayacak.

  [​IMG]

  Firma içinden alınan bilgiye göre, gelecek nesil V12 motorlarında turbo kullanılması düşünülmezken, rakipleriyle karşılaştırıldığında ortaya çıkan alt devirlerdeki tork eksikliği elektrikli motorlarla karşılanacak. Hibrit güç üniteleriyle birlikte performans ve yakıt tasarrufunu geliştirmeyi amaçlayan Ferrari’nin 48 Volt’luk sistemler üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

  Elektrik destekli V12 motorları ile alakalı kesin bir bilgi paylaşmayan Ferrari’nin, bu kombinasyonu Ocak ayında test edilirken yakalanan 2016 FF modelinde kullanılmayı planladığı gelen bilgiler arasında. Muhtemelen yine 6.3 litrelik V12 motorla donatılacak olan 2016 FF’in gücü elektrik motoru sayesinde 660 BG’den yaklaşık 700 BG’e çıkarılmış olacak.
   
 2. domestos

  domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi Global Moderatör

  Şehir:
  Aydın-Merkez
  Araç Markası:
  Mitsubishi Space Star
  Araç Renk ve Tip:
  Bakır Kırmızı-MPV
  Ferrari bile "hibrit" diyorsa gerisini düşünemiyorum bile... Gelecek bu teknolijiye doğru akıyor sanırım...
   
 3. Oğuzhan

  Oğuzhan Aktif Yetkili Kişi Administrator

  Şehir:
  Aydın
  İlerde dahada kızışacak sanırım ortalık :)
   
 4. kadir

  kadir Aktif

  Şehir:
  İstanbul
  Araç Markası:
  Mazda 3 A/T İmp. 2012
  Araç Renk ve Tip:
  Karamio-Sedan
  Elektrik pano sektorunde calisiyorum buyuk avmlerin panolarinin hepsinde suanda mutlaka arac sarj cikisi bulunuyor.
   
 5. st4lk3r

  st4lk3r Katılımcı

  Ferrari'rinin bu girişimi, koenigsegg'in Regera yeniliğinin fersah fersah gerisinde kaldığı açık. (koenigsegg Regera ile ilgili haber verilmiştir sanıyorum) Adamlar Hybrit motorla şanzımansız 1.800 hp'lik canavar yapmışken Ferrari'nin bu gerişim günaydın dedirtiyor :)

  Aslında bu hybrit olayları benim gözünün korkutuyor. Yüzyılıaşkın süredir kullanılan motorlarda hala mükemmele ulaşamamış ve abuk subuk arzıalarla uğraşıyor iken birde hybrit sisteminin dahil olmasıyla aracın mekaniği iyice karmaşıklaşacak gibi.

  Kullan at! otomobil olayına doğru hızla ilerliyoruz.
   
 6. domestos

  domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi Global Moderatör

  Şehir:
  Aydın-Merkez
  Araç Markası:
  Mitsubishi Space Star
  Araç Renk ve Tip:
  Bakır Kırmızı-MPV
  Son dönem motorlarda bu kullan at sistemi empoze edilmeye başlanmıştı... Şimdi sıra komple arabalara mı geldi diyorsun...

  Mantıklı ama amortisman döngüsü ne kadar ekonomik olur incelemek gerek...
   
 7. st4lk3r

  st4lk3r Katılımcı

  Abi bu durumu gözlemlemek için en iyi örnek bence Pejo'dur. Bir zamanlar Afrika'daki sömürlegelerinde kullanılak üzere çöle, dağa ve her türlü şarta dayanıklı araçlar üretti. Yarım yüzyılı aşkın süredir hala Magascar'ta orta Afrikada o araçlar kullanlmakta. sonra 90'ların başınan itibaren strateji değişti ve artık kullan at mantığına yakın araçlara başladı. sonuç ortada dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri oldu. İsmi hatta logosu dahi Honda'dan çalıntı gibi duran Hyundai kendini çekikgözlüler araına gizlenmiş kurt gibi, aynı stratejiyi devam ettiriyor :) i20 alma niyetim vardı, dreksiyon yolda giderken kilitlenmiş. İşin garip tarafı sadece bu kullanıcıcn değil birde test yapan bir editörün başına geliyor :)
  hyundai bu kadar kısa sürede Mazda gibi köklü bir markadan daha zengin ve daha çok satıoyor hale geldiyse bence bunun en büyük sebeplerinden biri kullan at mantığıa yakın araçlar.
   
 8. mesut taşdemir

  mesut taşdemir Katılımcı

  Şehir:
  Denizli
  Bahis ettiğiniz konuya top gearın son bölümlerinde değinmişlerdi.
   
 9. st4lk3r

  st4lk3r Katılımcı

  Evet TopGear'da bahsedilmişti ayrıca yakında Madagaskar'ı ziyaret eden bir arkadaşımlada bu araçlar hakkında konuşmuştuk :) Anlattıkları zihnimde yeni bir Pejo imajı oluşturdu :)
   

Sayfayı Paylaş