Teknikens Varld!

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hiç gerek yok Türkiye'nin değil, Dünya'nın en büyük hamsi kenti İstanbul! Dünya'da en çok hamsi tüketilen şehirdir... Rize, Trabzon'da hamsi bittiğinde, İstanbul'da 24 saat daha vardır... (tazesi tabii...)

Allah razı olsun, hiç yok demem, gelirken hamsi de getiririm

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Mustafa abi Ağırlık-Denge ilişkisi diyebilirmiyiz :) Sazanı bırak aynalı sazan oldum paso yazdım çizdim bea :)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ağırlık,
Ağırlık dağılımı,
Şasi rijitliği,
Ağırlık merkezi yüksekliği,
Süspansiyon sistemi sertlik ayarı,
Süspansiyon geometrisi,
Track ve dingil mesafesi seçimleri,
Direksiyon sistemi ayarları,
Ön ve arka düzen ayarları,
Lastik modeli, jant ölçüleri, lastik ölçüleri ve lastik ayarları seçimi,
ESP sistem ayarları,
Tahrik sistem tercihleri,
Aracın yük durumu,
Aracın rengi vb. birçok konu ile ilgili farklar oluşabilir...

Mustafa abi Ağırlık-Denge ilişkisi diyebilirmiyiz :) Sazanı bırak aynalı sazan oldum paso yazdım çizdim bea :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Kırmızı Mazda'lar daha iyi yol tutuyor diyebilir miyiz? :p

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Gün içinde izleyemedim, zaten yarım yamalak izlemek istemedim, eve geldim ilk iş olarak videoları izlemek oldu... İlk videoyu izledim, hiç tepki vermedim hatta ben SW 6'nın cazibesine odaklandım, ikinci videoyu izlerken bir şeyler yiyordum gülmekten boğazıma kaçacaktı maazallah... :)

Üçüncü video da koptum artık derken Jeep videosunda bir şey yememeyi tercih ettim, iyiki de etmişim, lastik gümlete gümlete top gibi zıplar halde görünce bastım artık kahkahayı... Yarım yamalak ingilizcem ile anladığım kadarıyla, araca daha ağırlık takviyesi koyarak tekrar test ettiler, hatta test yapa yapa akşam oldu neredeyse... :D

Honda'nın o testten geçememesi ise ayrı bir trajedi oldu benim için derken Özkan'ın harika güncel yorumu güldürürken daha fazla güldürmeyi başardı...

Ben işin teknik detaylarına vakıf olamadığım için işin bir nebze komedi tarafına eğildim... Fakat; bir kez daha Mazda'nın teknoloji ve mühendislik harikasın dikkat kesilmemize vesile olduğu için Mazda genelinde, Özel olarak Mustafa Abi'ye teşekkürler.

:)

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan

Porsche Macan da saçmalamış. Ön tekerlere dikkat edin. Elektronik aksamlar bazen saçmalayabiliyor, burda da ESP hatalı bir müdahelede bulunuyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Arka tekerler birazcık kendini salsa o tepki oluşmazmış. Bence yinede çok başarışı. Arka tekerler yere haddinden iyi basıyor:)

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt