Mazda 3 BK (2003-09) Tavan Işığı Sarkması ve Sökülmesi Hakkında

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Merhaba resimde belirttiğim sarkma durumunu nasıl yaparız yapıştırma yapsak olurmu yardım lutfen

IMG_20160809_165353.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
İki yüzüde yapışkanlı bantlar oluyor. Tekzen'de her kalınlık ve genişlikte var.

Tavanınızın daha önce su ile teması olduysa açılma ondan olmuş olabilir.

domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Plastik aksam; sıcak veya zamanın etkisi ile deforme olmuş. İnceleyerek pratik çözümler üretilebilir. Tavan sarkmışsa çözümü döşemeciler üretebilir bence. Tavan lambası için Hakan ın önerdiği çift taraflı bantlar denenebilir.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Sorun plastik kısımda değil tavanda bence..yanlış hatırlamıyorsam tavana geçen bir çıkıntı vardı ama emin değilim..bant alıp önce tavanın bir kısmında yapıştığını kontrol edin tavana yapışıyorsa işinizi fazlasıyla görür ama yapışmıyorsa başka çözüm bakacağız

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
İlginç geldi bana muhtemelen daha önce sökülmüş ama zarar verilmiş yada tam oturtulmamış. O kısmı söküp inceleyin tırnak varsa oturmadıysa oturtulur yok kırıldıysa çift taraflı bant veya başka bir çözüm üretilir sökünce foto koyun bakalım. İlk kez gördüm bu arada mazda 3 te böyle bir sorun.

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Tavanda sarkma yok kesinlikle. Sonradan fark ettim ben aldıktan sonra yani. Oynamadim iyce bozariz diye elimizde kalır o yüzden yazdım, bu arada çift taraflı bant nasıl anlamadım onu tavanin plastiğe temas eden yerini mi yapistiracagiz . teşekkürler yardımlar için

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Tavanda sarkma yok kesinlikle. Sonradan fark ettim ben aldıktan sonra yani. Oynamadim iyce bozariz diye elimizde kalır o yüzden yazdım, bu arada çift taraflı bant nasıl anlamadım onu tavanin plastiğe temas eden yerini mi yapistiracagiz . teşekkürler yardımlar için
Çift taraflı bandı bilmiyorum demeyin akıllı vidadan sonra yüzyılın icadıdır sanayide :p şaka bir yana aynen öyle tavana temas eden kısmına yapıştırıp sabitleyeceksiniz.