Skyactiv Dizel Mazda 3 Türkiye Fiyatları

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
100ün üstüne çıkmaması lazımdı bana göre , şuanda power kırmızı navi+geri görüş benzinliyi 82-83 civarında bırakıyorlar buna bakınca 20bin tl fark çok ,bence 10-15 civarı kalmalıydı aradaki fark

tapatalk by zenfone2

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bu listeye baktığımda Mazda Türkiye'nin ne yapmaya çalıştığını ve fiyatlandırma politikasını çokta kavrayamıyorum.
Çünkü, bildiğim kadarı ile aşağıdaki markaların hepsinin Türkiye distribütörü var.
Buda araç fiyatını yükselmesine neden olacak bir aracı demek.
Bunun yanında yukarıdaki markalar ciddi bir reklam bütçesi ayırıyor ve mazda da böyle bir durum yok.

Şuan aklıma gelen tek açıklama diğer markaların sürümden yaptığı karı fiyatı yüksek tutarak az araçtan yapmaya çalışıyor ama bana çok mantıklı gelmiyor.

Volkswagen Golf 1.6 L 110 HP Highline 250 NM Tork 102.800 TL

Mazda3 1.5 L 105 HP 270 NM Tork Power 102.000 TL

Yeni Opel Astra HB 1.6 L 136 HP 320 NM Tork Excellence 98.600 TL

Toyota Corolla 1.4 L 90 HP Premium 205 NM Tork 96.550 TL

Opel Astra SEDAN 1.6 L 136 HP 320 NM Tork Elite 96.100 TL

Ford Focus 1.5 L 120 HP Titanium 300 NM Tork 94.720 TL

Peugeot 308 1.6 L 120 HP Allure 300 NM Tork 93.790 TL
Genel olarak bazı rakiplerinin fiyat olarak karşılaştırması budur. Volvo r-design dizel full paket 102 bin TL fakat premium sınıfa girdiği için yazmadım.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Yorumlara şöyle bir bakınca herkes dizel=ekonomi amaçlı değerlendirmiş işin performans boyutunu kimse ele almamış....Bende bu fiyatların rakipleriyle eşdeğer olmasını doğru bulmuyorum mazda tr nin amacı bayilere araçları çekip tozlandırmak sanırım....Cx 3 ü dizel getirip m3 ü bu zamana bekleterek ve bu fiyatlandırmayı yaparak biz aslında b-suv cx3 ile kazık attık buda kreması mı demek istemiş? Hele bu m3 sanrufsuz ve tahmin ettiğimiz 105 ps ile gelirse insanları hangi sebeple mazdaya yönlendireceğiz....Hep demiyormuyduk mazda az paraya çok köfte veren marka diye ne oldu müşteri yapısımı değişti artık? Dci motor multijet motor psa nın tdci motoru dizel konusunda kendini ispatlamışken kendi motorunu şasisini gövdesini yine kendi üreten resmen dünyaya meydan okuyan mazdanın Tr için yaptığı bu fiyatlandırma bu düşük ps ve sanruf koymama skyactiv Diesel motoru ülkemizde tanınmasına engel olacak....Fiyatlar max 90 bin tl olsaydı 120ps+sanruf seceneği bulunsaydı kıyaslamada ağır basan taraf görülüp ikinci elde yaygınlaşıp dizel motor konusundada başarısını insanlara canlı gösterseydi ne iyi olurdu....Skyactiv m3 sahibi olup performansını yetersiz bulup yakıtından da şikayet edenler için iyi bir can simidi olabilirdi şimdi bu rakamları görünce markalar genel kıyaslamamda 2011-12 dizel xdrive bmw 320d almak daha akıllıca ve isabetli olur.....Birgün mazda tr değişir japonlar şu işe el atarda işleri olması gerektiği gibi yaparsa ne iyi olur bu arada benzinli impresive için tercih sebeplerinden biri ve en önemlisi sanruf iken sky dizelde 100 bin tl üzeri para verip hala sanruf yoksa durup iyi bi düşünmek gerek maceraya gerek yok mazda tr nin saçma sapan satış politikaları devam ediyor....Nasılsa bir sene ellerinde bekletip 10 bin tl indirip yapıp yalvararak satacaklar tıpkı benim 2012 model dizel impresive in 2013 11. Aya kadar bekleyip trafiğe çıkması gibi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tr de mazda satılmasının onlar için bi esprisi yok ki, satmak için çaba sarf etsinler... Şu haliyle herkes memnunken halinden, biz bu konuda neyi tartışabiliriz? Hangi sonuca varabiliriz?

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Mazda Tr nin Türkiye satış fiyat politikası belli ve bu kolay kolay değişmeyecek.Fiyatlar diğer rakipleri C sınıf araçllar ile aynı ve ben sanmıyorum ki fiyatı 90 bin seviyesinde tutunca onlarca kişinin bayi önünde kuyruk olacağını.

O km alacağım araç kesinlikle dizel olmalı diye düşünseydim sıradan (bana göre) otomobiller yerine tercihimi Mazda dan yana kullanırdım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Fiyatlandırma rakiplerine göre normal, Mazda nın alıştığımız fiyatlandırmasına göre yüksek.
Fiyatlandırma isterse çok düşük kalsın, isterse çok yüksek olsun, Türkiye ye gelecek olan araç sayısı belli olduğu için ve gelen bütün araçlar satılacağı için neden ucuz fiyata araba satıp aynı sayıdaki araçtan daha az para kazansınlar?? :D

Naçizane tavsiyem; fiyata, satış adetine veya bizim elimizde olmayan başka başka şeylere takılmayın.

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
Volkswagen Golf 1.6 L 110 HP Highline 250 NM Tork 102.800 TL

Mazda3 1.5 L 105 HP 270 NM Tork Power 102.000 TL

Yeni Opel Astra HB 1.6 L 136 HP 320 NM Tork Excellence 98.600 TL

Toyota Corolla 1.4 L 90 HP Premium 205 NM Tork 96.550 TL

Opel Astra SEDAN 1.6 L 136 HP 320 NM Tork Elite 96.100 TL

Ford Focus 1.5 L 120 HP Titanium 300 NM Tork 94.720 TL

Peugeot 308 1.6 L 120 HP Allure 300 NM Tork 93.790 TL
Genel olarak bazı rakiplerinin fiyat olarak karşılaştırması budur. Volvo r-design dizel full paket 102 bin TL fakat premium sınıfa girdiği için yazmadım.

Skoda octavia unutulmuş gb

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Yazılanlara mazda tr ye akıl vermek yada kurtarmak değil, insanların bir birine doğru yol gösterme çabası olarak bakıyorum.

Kendi adıma bende ellerinde kalanları ucuza satacaklarını ve erken alanlarında zarar edeceğini düşünüyorum.

Özetle power 102 ise sense 105 civarı olur bence bu arabayı alan maddi açıdan zarar eder, tabiki zevk ayrı bir konu :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Araç sayısı sınırlı kalırsa zarar çok olmaz... Son kasa 3 lerde böyle oldu çünkü. Ancak 2015 model araçları eritmek için son dönemde iyi indirim yapıldı.

Mazdayi mazda bilenler alir onlarda niye alir dusuk fiyat yuksek donanim premium kalite icin. Yukarda ki fiyatlara gore mazdanin bir esprisi kalmamis. Butun testlerde rahatsizlik boyutunda iceri ses almasi ile elestirilen bir m3 e bu para verilmez. Veren de pişman olur, 3 yil sonra %50 deger kaybina satar.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatörün son düzenlenenleri:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
2. El mazda 3 skyactiv otomatik fiyatına 2. El octavia ya da superb dizel otomatik düşük km alır yol sesi olmadan binerim. Bu fiyatlar beni de soğuttu.

bozkurt358

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv
Yenisinde de sunroof yok demi

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt