Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Seat Modelleri Dört Kıtada

Konu, 'Seat' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

 1. ktaskan

  ktaskan Aktif

  Şehir:
  Utrecht-Hollanda
  Araç Markası:
  2014 Mazda 3 Power
  Araç Renk ve Tip:
  Sedefli İnci Beyaz
  Seat,bütün modellerini dört kıtada birden test ediyor.

  SEAT’ın her modeli, tasarlanma ve geliştirme süreci tamamlanıp, üretim prototipi oluşturulduktan sonra, seri üretime geçmeden önce kapsamlı bir testten geçiriliyor. İspanya’nın Barcelona kentindeki Martorell Fabrikası’nda bulunan SEAT Teknik Merkezi’nin mühendis ve teknisyenleri, testler için 4 kıtayı dolaşıyor.

  Otomobiller bu süre boyunca, 60 dereceyi aşan sıcaklardan, sıfırın altında 45 derece dondurucu soğuklarda test ediliyor. Yaz testleri Güney İspanya’daki çöllerde gerçekleştiriliyor. Bu testlerde otomobiller, 20 bin kilometre yol yapıyor. Tozlu yollarda yapılan testlerde ise otomobiller 2 saat boyunca, önde giden diğer bir aracın kaldırdığı toza maruz kalıyor. Böylece hava filtrelerinin tam randımanlı çalışıp, çalışmadığı kontrol ediliyor.

  Çakıl testinde de otomobiller, 3 bin kilometre boyunca çakıllı yollarda kullanılıyor. Bu testlerde tamponları ve alt bölümünün çakıla direnci ölçülürken, kabin içindeki gürültü düzeyi de elektronik kulaklar ile ölçülüyor. Farklı mevsim ve iklim koşullarında otomobillerin teknik ve mekanik ölçümleri ise, Arjantin, Brezilya, ABD, Kuzey Afrika, Çin ve Avrupa ülkelerinde gerçekleştiriliyor.
   

Sayfayı Paylaş