Rezonans Kabı Nedir? Ne İşe Yarar?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Hepimiz hava filtre kutusuna giden kısımda ucu kapalı kutu veya boru görmüşüzdür bu ne diye merak edenler için, o kısım havanın emildiği sırada çıkan sesi ve titreşimi en aza indirmek içindir. Kısaca, havanın bir kısmı o boşluğa girip çıkar ve hava dengelenmiş olur.
323 modeline ait parça kataloğundan resimler ekledim. Çizimleri de incelerseniz daha iyi anlarsınız.

rezonansaçıklama.jpg rezonans kabıbj.jpg rezonans çizim.jpg 07122008077.jpg

Son düzenleme:

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Hiç bilmediğim ve duymadığım bir şey bu rezonans kabı, sayende öğrenmiş oldum, teşekkürler paylaşım için.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Ben bunu 626 da görmüştüm... Komple boruları söküp temizlediğimde anlam verememiştim de; capon yaptıysa vardır bir sebebi demiştim...

Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ben onu su girisi icin engelleme diye dusunmustum cunku dibindede kucuk bi delik var ordan tahliye ediyor diye bi mantik kurmustum belki buda + ozelliktir.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Ben onu su girisi icin engelleme diye dusunmustum cunku dibindede kucuk bi delik var ordan tahliye ediyor diye bi mantik kurmustum belki buda + ozelliktir.
Su girişi engelleme için (bizim araçlar için konşuyorum) neden aşağıya doğru kabı uzatsınlar ki Kadir? ufak delik yanlışlıkla için su kaçarsa tahliye olsun diyedir muhtemelen.

Üst Alt