Renault Talisman Resmi Olarak Tanıtıldı

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Geçtiğimiz günlerde fotoğraflarıyla sızdırılan Renault’un yeni orta segment sedanı Talisman bugün resmi olarak tanıtıldı. Laguna ve Latitude modellerinin yerine geçecek olan Talisman gerek tasarımı gerek iddia edilen kalitesiyle büyük oynayacağını şimdiden hissettiriyor.

CMF şasi platformunun nimetlerinden faydalanılarak geliştirilen Talisman 4.85 metre uzunluğunda, 1.87 metre genişliğinde ve 1.46 metre yükseliğinin yanı sıra 608 litre bagaj hacmi ve 2.81 metre aks uzunluğuyla dikkatleri oldukça çekiyor.

Renault’un Talisman’ın ızgaralarını tasarlarken oldukça cömert davrandığını görüyoruz. Ön burun boyunca ızgara tasarımının üzerine inşaa edilen diğer elementler ile sportif bir havaya büründürülen Talisman’da ayrıca C harfi şeklindeki gündüz LED farları da bu tasarımla bağdaşan bir başka değer. Kromla bezenmiş ön kısma ek olarak yanlarda da gördüğümüz bu süslemeler arka tarafta 3-boyutlu efekte sahip aydınlatma grubuyla birleşiyor. Böylece hem tasarım hem de aerodinamik olarak otomobilde bir rijitlik hakim kılınıyor.
İçeride ise önceden tanıtıla yeni Espace’den güzel kopyalar çeken Talisman’da konsolda büyükçe bir ekran bizleri karşılıyor. Aslında standar donanımda 4.2 inçlik bir ekranın olacağı Talisman’da üst donanımda bu boyut 8.7 inç’e çıkıyor. Toplamda içeride 25 litrelik depolama alanına sahip olduğumuz Talisman’da sınıfı için iyi bir değer olarak görülmekte.

262 mm. diz ve 855 mm. baş mesafesiyle sınıfının en iyi değerlerinden birine sahip olan Talisman’da ön oturma alanında 10 yöne ayarlanabilen, masaj fonksiyonlu ve 6 farklı pozisyonlu hafızaya sahip koltuklar bizleri beklemekte.

TCe motorlarından faydalanacak Talisman 150 ve 200 beygir güç çıkışlarıyla iddialı performans değerlerine sahip olacak. Benzinli TCe motorların sadece 7 ileri çift kavrama otomatik vites ile alınabilecekken dizel dCi motorlar 110 ve 130 beygirlik versiyonlarından hem 6-ileri manuel hem 7 ileri çift kavrama otomatik vitesle alınabiliyor. Bir diğer sürpriz ise 160 beygirlik çift turbolu dizel motorun sadece 6 ileri çift kavrama otomatik şanzımanla alınabilmesi olacak.