Mazda 3 BK (2003-09) Radyatör Fan ve Davlumbaz Değişimi

Araç Markası
Mazda 3 touring 2009
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan Manuel
Kıymetli forum üyeleri,
Mazda3 2009 bk manuel aracımın fan pervanesi daha önceden tamir görmüş, fan devreye girince özellikle klima açınca arabayı titretecek seviyede balans yapıyor
Aynı şekilde davlumbaz da kırık ve tamirli, kış içinde çok sorun olmuyor ama, yazın normal sürüşte ve özellikle klima kullandığımda çok rahatsız oluyorum, aracı aşırı derecede sarsıyor.
Elektronik kısımda herhangi bir sorun yok, sadece davlumbazı ve pervaneyi değiştirmek istiyorum, bikaç çıkmacıya sordum komple fan var 5-8 bin bandında fiyatları var, fiyattan dolayı komple sistem değiştirmek istemiyorum.
MAZDA 3 1.5 SkyActiv-D DİZEL FAN PERVANESİ | Mazda Yedek Parça | Orijinal ve Eşdeğer Sıfır Yedek Parça
Sormak istediğim üst linkteki pervane veya başka bir aracın pervanesi uyum sağlamaz mı (sadece davlumbazı tek satan buldum, pervane kısmında sorun yaşıyorum)
Bu konuda fikir / yardım / desteklerinize ihtiyacım var

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kıymetli forum üyeleri,
Mazda3 2009 bk manuel aracımın fan pervanesi daha önceden tamir görmüş, fan devreye girince özellikle klima açınca arabayı titretecek seviyede balans yapıyor
Aynı şekilde davlumbaz da kırık ve tamirli, kış içinde çok sorun olmuyor ama, yazın normal sürüşte ve özellikle klima kullandığımda çok rahatsız oluyorum, aracı aşırı derecede sarsıyor.
Elektronik kısımda herhangi bir sorun yok, sadece davlumbazı ve pervaneyi değiştirmek istiyorum, bikaç çıkmacıya sordum komple fan var 5-8 bin bandında fiyatları var, fiyattan dolayı komple sistem değiştirmek istemiyorum.
MAZDA 3 1.5 SkyActiv-D DİZEL FAN PERVANESİ | Mazda Yedek Parça | Orijinal ve Eşdeğer Sıfır Yedek Parça
Sormak istediğim üst linkteki pervane veya başka bir aracın pervanesi uyum sağlamaz mı (sadece davlumbazı tek satan buldum, pervane kısmında sorun yaşıyorum)
Ses, fan motorundan geliyorsa sadece pervane değişimi ile o ses kesilmez...

Ses, pervanenin kırık olması nedeniyle geliyorsa pervane değişimi sesi keser.

Yuvaya ve yerine uyan üniversal bir pervane işini görür diye düşünüyorum, montaj sonrası bir süre kontrol ederek kullanmakta fayda var.

Araç Markası
Mazda 3 touring 2009
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan Manuel
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ses, fan motorundan geliyorsa sadece pervane değişimi ile o ses kesilmez...

Ses, pervanenin kırık olması nedeniyle geliyorsa pervane değişimi sesi keser.

Yuvaya ve yerine uyan üniversal bir pervane işini görür diye düşünüyorum, montaj sonrası bir süre kontrol ederek kullanmakta fayda var.

Pervanenin üzerinde iki veya üç yerde metal plakalar ısıtılıp kaynatılarak yapılan tamirat işlemi mevcut,
Esasen sıkıntım ses değil hatta ses olarak problem yok diyebilirim, sorunum aşırı bir titreşim oluyor (tekerleklerdeki balans bozukluğu gibi düşünün)

Pervanelerde farklı şekil ve kanat sayıları mevcut, bu tarz bi sorun yaşayıp alternatif çözüm bulan oldu mu onu merak ediyorum açıkçası
Malum pervaneyi sökmesi takması basit değil, uyumlu olmayan parçayı satın almadan denemeye müsaade etmezler diye tahmin ediyorum.

Alacağımız pervaneyi nasıl ve neye göre tespit edebiliriz (ölçüsü şunusu bunusu var mıdır), bunu öğrenmek istiyorum açıkçası

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Kıymetli forum üyeleri,
Şasenizi özelden atar mısınız ? Bi bakıyım.

Üst Alt