Alınık Otomatik Mazda 626 GF (98-2000)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
@domestos öncesinde böcelenmiştim zaten abi:D
Trabzondaki araç da gitti, İlanlarda yaklaşık 10 tane falan var zaten, Atılgan'ı kaptırmayalım bari :p

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
@domestos öncesinde böcelenmiştim zaten abi:D
Trabzondaki araç da gitti, İlanlarda yaklaşık 10 tane falan var zaten, Atılgan'ı kaptırmayalım bari :p

Trabzon'daki ortalama üstü bir Atılgan'dı, hatta ben forumda tavsiye etmiştim... :) Hepimiz için hayırlısı diyelim.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
İki ayağımızı bir papuca iki elimizi bir eldivene sokmayın lütfen Abdulkadir ,Veli :D
Niyet varsa Veli ye uygun bir şey bakalım ki Atılgan gider gitmez akşamına kapıya diğeri gelsin :) gözüm kulağım açık araştırmaya başladım. Velinin de aşağıdaki gibi bir şey aklında varsa uuu yansın ortalık :D

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-2003-model-ocak-vergi-odendi-513194303/detay
Gaz yağı gibi araba çok beğendim Naim abi :)

Abdülkadir 81 xx 626 plakalı araç Mazdacı Ayhan'dan çıkamadır büyük ihtimalle çünkü ondan çıkan araçların plakasının sonu 626 yada 6 ile başlayan oluyor genelde.

Malum araç yazın satılıktı galiba hatta Veli abide ilgilendi. Şanzıman sorunu vardı yaptırmak için bekletiliyordu.
Araç çok diri duruyor, şanzıman komple revize edildiyse başını ağrıtmaz sanırım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Abdülkadir 81 xx 626 plakalı araç Mazdacı Ayhan'dan çıkamadır büyük ihtimalle çünkü ondan çıkan araçların plakasının sonu 626 yada 6 ile başlayan oluyor genelde.

Malum araç yazın satılıktı galiba hatta Veli abide ilgilendi. Şanzıman sorunu vardı yaptırmak için bekletiliyordu.
Araç çok diri duruyor, şanzıman komple revize edildiyse başını ağrıtmaz sanırım.

Benim ilgilendiğim ve şanzıman arızasının giderilme süreci uzadığı ve fiyatı "bana" yüksek geldiği için vazgeçtiğim araç değil Hakan... O araç gri değil şampanya rengiydi. ;) Mazda Ayhan'dan çıkan araçlar genel itibariyle temiz ve elden geçmiş (bakımlı) oluyor.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan

Evet hakan mazdacı ayhandan almış ben konuştum, 4-5 ay olmuş hatta
Ufak tefek 1-2 husus dışında masrafı yok dedi
Sadece vites 1den 2ye geçerken vuruntu yapıyormuş, bunu da yeni yapmaya başladı dedi,
Komple fırınlı boya yapılmış, 136lık diyor arkadaş, tcs varmış, ama ben tam emin değilim
Ayhan abiden alırken yağ kaçağı varmış, Ayhan abi onu ikitellide bir ustaya yönlendirmiş, ücretsiz olarak yaptırmış
24750 den 23e çekmiş fiyatı
Ayhan abiden aracı teyit edeceğim ama 3 gündür ulaşamadım

@emytoget murat söylemişti @CAN EROĞLU Antalya'dan mepaz bakımlı araç getirmiş diye, onla görüştüm müsait olunca ona da bakacağım

Bu da bugün düşmüş @hakan_emre
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...inal-japon-626-otomatik-vites-467537686/detay

Son düzenleme:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Evet hakan mazdacı ayhandan almış ben konuştum, 4-5 ay olmuş hatta
Ufak tefek 1-2 husus dışında masrafı yok dedi
Sadece vites 1den 2ye geçerken vuruntu yapıyormuş, bunu da yeni yapmaya başladı dedi,
Komple fırınlı boya yapılmış, 136lık diyor arkadaş, tcs varmış, ama ben tam emin değilim
Ayhan abiden alırken yağ kaçağı varmış, Ayhan abi onu ikitellide bir ustaya yönlendirmiş, ücretsiz olarak yaptırmış
24750 den 23e çekmiş fiyatı
Ayhan abiden aracı teyit edeceğim ama 3 gündür ulaşamadım

@emytoget murat söylemişti @CAN EROĞLU Antalya'dan mepaz bakımlı araç getirmiş diye, onla görüştüm müsait olunca ona da bakacağım

Bu da bugün düşmüş @hakan_emre
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...inal-japon-626-otomatik-vites-467537686/detay
Can usta hesap makinesi ile fotoğraf çektiği için aracı tam göremedim ama o alıp satıyorsa sorun olmaz zaten :)

Eski araçlar resimlerde ve açıklamada yazılan gibi çıkmıyor.
Bolu'da ki aracı Semerkant Mahallesine yönlendirebilirsen kardeşim bakar.
Vites geçişleri, kaportada, içinde dışında deformasyon varmı, rölanti nasıl senin için baktırabilirim istersen

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Can usta hesap makinesi ile fotoğraf çektiği için aracı tam göremedim ama o alıp satıyorsa sorun olmaz zaten :)

Eski araçlar resimlerde ve açıklamada yazılan gibi çıkmıyor.
Bolu'da ki aracı Semerkant Mahallesine yönlendirebilirsen kardeşim bakar.
Vites geçişleri, kaportada, içinde dışında deformasyon varmı, rölanti nasıl senin için baktırabilirim istersen

Can dan haber bekliyorum, boludaki araçla konuşayım bakalım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
@DarK PaSSenGeR gf kasa 626 da benim içime sinmeyen tek şey olmuştu... Seni rahatsız eder mi bilemiyorum ama, otomatik şanzıman D veya R ye alındığında rahatsız edici titreme oluyor, otomatik gf kasa sahibi iki ayrı kişiye sorduğumda bu titremenin olduğunu ve normal geldiğini söydiler.

Bu titremenin temel sebebi yıpranmış motor ve şanzıman kulakları, orijinal ile yenilemeyince çözüm değil maalesef...

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
@DarK PaSSenGeR gf kasa 626 da benim içime sinmeyen tek şey olmuştu... Seni rahatsız eder mi bilemiyorum ama, otomatik şanzıman D veya R ye alındığında rahatsız edici titreme oluyor, otomatik gf kasa sahibi iki ayrı kişiye sorduğumda bu titremenin olduğunu ve normal geldiğini söydiler.

Bu titremenin temel sebebi yıpranmış motor ve şanzıman kulakları, orijinal ile yenilemeyince çözüm değil maalesef...
Daha önce hiç otomatik kullanmadığım için bilmiyorum abi, ama çok rahatsız etmez diye düşünüyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Başta direksiyon olmak üzere titremesi muhtemel her şey titriyordu, plastik aksamdan sesler geliyordu.

Alırken bu hususlara dikkat et diye yazdım. Rahatsız etmiyorsa zaten sorun yok. :)

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi

Yeni motor ve şanzıman kulağı orjinal alındığında da yeni motor parası ediyor neredeyse :uzgnm:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yeni motor ve şanzıman kulağı orjinal alındığında da yeni motor parası ediyor neredeyse :uzgnm:
Parkinsonlu gibi araçla gezmek yerine o parayı vermeyi göze almıştım ben hocam. :) 2bin lira falan yapıyordu tüm kulaklar. Direksiyon zaten değişmişti. :)

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Parkinsonlu gibi araçla gezmek yerine o parayı vermeyi göze almıştım ben hocam. :) 2bin lira falan yapıyordu tüm kulaklar. Direksiyon zaten değişmişti. :)
Haklısın abi. Acaba yan sanayi dayanıklı olmadığından mı yoksa arzu edilen esnekliği yakalayamadığından mı iş görmüyor?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Haklısın abi. Acaba yan sanayi dayanıklı olmadığından mı yoksa arzu edilen esnekliği yakalayamadığından mı iş görmüyor?
Malzeme kalitesi ve dayanıklılık var orijinal kulaklarda... Yan sanayi bunları tutturamıyor galiba...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Titreme sorunu vuruntu sensöründe de olabilir mi acaba.

Benim Azman'da ara sıra arıza ışığı yakıyor 100-200 km sonra sönüyor. Işık yandığı zaman araç hareket halinde değilken yani rölantide veya ışıkta beklerken viteste hafif titriyor. Gaz yemesinde sorun yok giderken titreme yok.

Bu aralar ışık yine yandı, elektrikçide PC'ye bağladık "Vuruntu Sensörü" arızası çıktı.

Mazda 626'larda arıza ışığı yok vuruntu sensörleri arızalı olupta titremenin kaynağı olabilir belki.

Sensörü değişince bir konu açayımda nedir, ne işe yarar dursun kenarda.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt