Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nissan'dan Le Mans İçin GT-R LM Nismo

Konu, 'Nissan' kısmında Forlan tarafından paylaşıldı.

 1. Forlan

  Forlan Aktif

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2017 M3 Dizel Power
  Araç Renk ve Tip:
  Kül Grisi - Sedan
  Nissan, Le Mans’da mücadele eden GT-R LM Nismo modeli hakkında niye önden motorlu ve önden çekişli olduğuna dair bir video yayınladı. Nissan sürücüsünün açıkladığı üzere eğer bir arabanın motoru öndeyse dolaylı olarak ön kaputun uzunluğu da artıyor, bu da arabanın temas yüzeyini arttırarak maksimum oranda yere basma kuvveti sağlıyor.

  Ayrıca eğer araç aniden ıslak bir zeminle karşılaşırsa bu sürücü için arkadan itişe göre toparlaması daha kolay bir ortam oluşturmakta ve böylece spin atma olasılığı olabildiğince düşürülmekte.

  Le Mans bir dayanıklılık yarışı olduğu için bu araçların en verimli şekilde yarışı sürdürmeleri gerekiyor dolayısıyla şaftla kaybedilen güç kaybı, önden çekişe göre çok daha fazla ve bu da verimlilik için çok temel bir etken.

  Tabii ki önden çekişin de kendine göre bir takım dezavantajları var ve bunlardan en can alıcısı aracın virajlarda önden kopması ancak Nissan mühendislerine göre bu; yenilikçi aerodinamik ve çekiş kontrol sistemleriyle minimum düzeye indirgenebilir.

  http://youtu.be/Gq8I0_wygpI
   

Sayfayı Paylaş