Mazda Türkiye’den Yaratıcı Kampanya

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Şimdi bende büyük bir otomobil firmasında beyaz yakalı mühendisim ama bana genelde patron değilde işi beyaz yakalı mühendis analist arkadaşlar veriyor.
Yoksa bu beyaz yakalı mühendis analist arkadaşlar toplanıp bir Fransız firması mı kurmuş :)
Ama şimdi onlarada mavi yakalar söylüyor bizim şirkette sıkıntı var herhalde :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şimdi bende büyük bir otomobil firmasında beyaz yakalı mühendisim ama bana genelde patron değilde işi beyaz yakalı mühendis analist arkadaşlar veriyor.
Yoksa bu beyaz yakalı mühendis analist arkadaşlar toplanıp bir Fransız firması mı kurmuş :)
Ama şimdi onlarada mavi yakalar söylüyor bizim şirkette sıkıntı var herhalde :D

Hemen terket sen o şirketi, hemmen... :D

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Nöyer bile çıkaramamış, Cüneyt Abi de kaçırmamış, sen de uğraşmayaydın iyiydi...

Şaka bir yana İsveç'lileri de kendimize benzettik. Adamlar bana Abi diyor, ben onlara Abi diyorum. Mikael Abi, Karl Abi...

Biliyorum abi; gıcık etmek adına değil, kalemdeki golü çıkartmak adına yazmıştım... :)

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
Bu doğru işte...

Ancak türlü markalar vasat modellerini koyarken, mesela her İstanbul bayisine bir merkezi ve popüler AVM görevi verilerek, hafta sonu Mazda 3 veya CX-3 sergilenebilir. KIş geliyor, hafta sonları AVM'ler iğne atsan yere düşmez vaziyetinde. Tanıtmaya bile gerek yok, insanlar bu nedir? Buna bir bakayım dese yeter...

Mustafa abiye sonuna kadar katılıyorum. Antakyadaki mevcut 2 AVM´den 1 tanesinde Tucson tanıtıldı 15 gün süre ile. Arabanın başından kalabalık hiç eksik olmadı. bizim milletimize Kızılay´a kan lazım desen bu kadar kalabalık toplanmaz.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Aslında reklamın iyisi, kötüsü de olsa reklam reklamdır.

Ancak bazen ve hatta genellikle en etkili reklam en basit ve geleneksel olanıdır. Firmalar ve reklam kuruluşları en havalı, değişik ve yaratıcı reklam fikri için mücadele ederler. Ama genellikle bunlar ödül törenlerinde rağbet görür. Verimliliğini hesap ettiğinizde en iyi ve etkili reklamın en bilinen yöntem olduğunu görüyorsunuz.

Kaldırımdaki fikri kötü bulmaktan ziyade, etkin bulmadığımı söyleyebilirim. Tam olarak ta izah edeyim. Mazda'nın Ford'dan bağımsızlığını ilan ettiğinden beri 2 çok önemli yatırımı var. Kodo ve Skyactiv! Bu yatırımların teknik ve görsel çok fazla detayı, innovasyonu var. Bu kaldırım reklamı bize bu en önemli ve vurgulanması gereken unsurlarla ilgili ne anlatıyor? Bu reklamı kaç kişi görmüştür? Görenlerin kaçı ilgilenmiştir? İlgilenenlerin kaçı Mazda'yı aklına getirmiş, kaçı malzemesini merak etmiştir? Mazda'yı aklına getirenlerin kaçı bu reklamda Kodo ve Skyactiv ile ilgili vurucu sloganlara vakıf olmuştur?

Veli'nin dediği gibi, reklamı yapılan servis sonbahar kampanyası ise, Mazda müşterileri gibi eğitim seviyesi çok yüksek, teknoloji kullanma oranı çok yüksek insanlar bundan zaten farklı kanallardan bilgi sahibi oluyor.

Mustafa abiye sonuna kadar katılıyorum. Antakyadaki mevcut 2 AVM´den 1 tanesinde Tucson tanıtıldı 15 gün süre ile. Arabanın başından kalabalık hiç eksik olmadı. bizim milletimize Kızılay´a kan lazım desen bu kadar kalabalık toplanmaz.

Üst Alt