Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda Ödeneği Körlüğü İyileştiren Doktora Verildi

Konu, 'Mazda'dan Haberler' kısmında yakup tarafından paylaşıldı.

 1. yakup

  yakup Aktif

  Şehir:
  Erzincan
  Araç Markası:
  2011 - Mazda 2 Sport
  Araç Renk ve Tip:
  K.Beyaz - HB
  [​IMG]

  “Bir Sebebi Olan Meydan Okuyucular – Mazda Topluluğu” üyeleri, şirketin Mazda ödeneği için oluşturduğu interaktif çevrimiçi platformda sunulan çeşitli TED Üyeleri arasından Dr. Andrew Bastawrous ve projelerini seçti.

  Bastawrous Kenya’da körlüğü önlemek için çalışmakta ve uygun maliyetli göz bakımı sağlamaktadır. Optometrist bu amaçla akıllı telefonlar için taşınabilir göz muayene kiti olan PEEK’in geliştirilmesine yardımcı olmuştur. Kendisi şimdi PEEK’i dünya çapında mümkün olduğunca çok insana ulaştırmayı hedeflemektedir. Bastawrous ve eşi Madeleine ayrıca göz muayenesini karşılayamayanlara destek olmak için para toplamak amacıyla Kenya’da bir fırın açmıştır.

  “Mazda Meydan Okuyucular topluluğunda bizim için oy kullanmak için zamanını ayıran herkese teşekkür ederiz. Aldığımız destek bizi çok mutlu etti. Mazda ödeneği üç ana proje desteği konusunda büyük değişiklik sağlayacaktır: PEEK’I halka ulaştırmak, Kenya’da bir hastanenin acil göz muayenesi sunmasını sağlamak ve gelecekte göz sağlığı için istihdam ve sürdürülebilir bir yol sağlayacak fırının oluşturulması,” dedi.

  “Bir Sebebi Olan Meydan Okuyucular – Mazda Topluluğu” iddialı deneyimleri paylaşmak ve kullanıcıların benzer fikre sahip olanlarla düşünce alışverişi yapabileceği bir alan görevi yapmak için kurulmuştur. Platform diğer konuların yanı sıra ilgi çekici konuları ele alırken alışılmadık yaklaşımlar kullanan insanlar olan seçilmiş TED üyelerinin belgesellerini de kapsamaktadır.

  1 Eylül ve 15 Ekim 2014 tarihleri arasında platformda kayıtlı kullanıcılar dört TED Üyesinden biri için oy kullandı. Diğer üç kişi: okyanuslara dökülen petrol temizlemek için yelkenli bir robot geliştiren Cesar Harada, çevrimiçi gönüllüler ve uydu görüntüleri kullanarak afet kurtarma çalışmalarını yönetmeye yardımcı olacak bir “ilk yanıt” programı oluşturan Robert Simpson ve konum farkındalığına sahip müzik besteleri dinleyicinin konumuna göre değişkenlik gösteren Ryan Holladay idi. Bastawrous oyların %43’ünü aldı. Daha fazla bilgi için www.mazdarebels.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
   
  Olgun bunu beğendi.
 2. ezmocesteri

  ezmocesteri Kıdemli Üye Yetkili Kişi Global Moderatör

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2013 - Mazda 3 Dizel
  Araç Renk ve Tip:
  Beyaz Sedan İmp.
  İnsanlık adına yapılan her şeyi, kurum ya da kişi farketmeksizin her daim alkışlarım :clap:
   
  Olgun bunu beğendi.
 3. Oğuzhan

  Oğuzhan Aktif Yetkili Kişi Administrator

  Şehir:
  Aydın
  Güzel bir haber. Aldığı oyları da hak etmiş. Mazda'nın böyle bir projede yer alması ayrı güzel.
   
  Olgun bunu beğendi.
 4. domestos

  domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi Global Moderatör

  Şehir:
  Aydın-Merkez
  Araç Markası:
  Mitsubishi Space Star
  Araç Renk ve Tip:
  Bakır Kırmızı-MPV
  Tebrikler Mazda'ya, teşekkürler Yakup'a ;)
   
  Olgun bunu beğendi.
 5. karardvn

  karardvn Aktif

  Şehir:
  Karabük
  mazda farkı tebrikler
   
  Olgun bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş