Mazda Ödeneği Körlüğü İyileştiren Doktora Verildi

Konum
Erzincan
Araç Markası
2011 - Mazda 2 Sport
Araç Renk ve Tip
K.Beyaz - HB
#1


“Bir Sebebi Olan Meydan Okuyucular – Mazda Topluluğu” üyeleri, şirketin Mazda ödeneği için oluşturduğu interaktif çevrimiçi platformda sunulan çeşitli TED Üyeleri arasından Dr. Andrew Bastawrous ve projelerini seçti.

Bastawrous Kenya’da körlüğü önlemek için çalışmakta ve uygun maliyetli göz bakımı sağlamaktadır. Optometrist bu amaçla akıllı telefonlar için taşınabilir göz muayene kiti olan PEEK’in geliştirilmesine yardımcı olmuştur. Kendisi şimdi PEEK’i dünya çapında mümkün olduğunca çok insana ulaştırmayı hedeflemektedir. Bastawrous ve eşi Madeleine ayrıca göz muayenesini karşılayamayanlara destek olmak için para toplamak amacıyla Kenya’da bir fırın açmıştır.

“Mazda Meydan Okuyucular topluluğunda bizim için oy kullanmak için zamanını ayıran herkese teşekkür ederiz. Aldığımız destek bizi çok mutlu etti. Mazda ödeneği üç ana proje desteği konusunda büyük değişiklik sağlayacaktır: PEEK’I halka ulaştırmak, Kenya’da bir hastanenin acil göz muayenesi sunmasını sağlamak ve gelecekte göz sağlığı için istihdam ve sürdürülebilir bir yol sağlayacak fırının oluşturulması,” dedi.

“Bir Sebebi Olan Meydan Okuyucular – Mazda Topluluğu” iddialı deneyimleri paylaşmak ve kullanıcıların benzer fikre sahip olanlarla düşünce alışverişi yapabileceği bir alan görevi yapmak için kurulmuştur. Platform diğer konuların yanı sıra ilgi çekici konuları ele alırken alışılmadık yaklaşımlar kullanan insanlar olan seçilmiş TED üyelerinin belgesellerini de kapsamaktadır.

1 Eylül ve 15 Ekim 2014 tarihleri arasında platformda kayıtlı kullanıcılar dört TED Üyesinden biri için oy kullandı. Diğer üç kişi: okyanuslara dökülen petrol temizlemek için yelkenli bir robot geliştiren Cesar Harada, çevrimiçi gönüllüler ve uydu görüntüleri kullanarak afet kurtarma çalışmalarını yönetmeye yardımcı olacak bir “ilk yanıt” programı oluşturan Robert Simpson ve konum farkındalığına sahip müzik besteleri dinleyicinin konumuna göre değişkenlik gösteren Ryan Holladay idi. Bastawrous oyların %43’ünü aldı. Daha fazla bilgi için www.mazdarebels.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#2
İnsanlık adına yapılan her şeyi, kurum ya da kişi farketmeksizin her daim alkışlarım :clap: