Mazda MX-5'in MPS Modeli Geliyor

Konum
Erzincan
Araç Markası
2011 - Mazda 2 Sport
Araç Renk ve Tip
K.Beyaz - HB
#1


Mazda'nın efsane spor otomobili MX-5'in tanıtımı yapılan yeni 2016 modelinin ardından bir Mazda temsilcisinin verdiği röportajda şirketin MX-5’in MPS yada turbo şarjlı bir versiyonunu çıkarmayı planladıklarını belirtti. Bu açıklama ile birlikte MX-5 hayranları şimdiden heyecanlı bir bekleyişe girdi.

MX-5'in Eylül ayındaki tanıtımının ardından, teknik özellikleri açıklanana kadar 5 ay geçen MX-5’in 129 bhp (131 PS/96 kW) maksimum güç ve 150 Nm (110 lb-ft) maksimum tork değerlerine sahip 1.5 litrelik SKYACTIV-G motoru ve henüz resmi bir bilgi bulunmasa da 155 bhp (157 PS/115 kW) maksimum güç ve 200 Nm (148 lb-ft) maksimum tork üretecek 2.0 litrelik SKYACTIV-G motoru internet üzerinde büyük tartışmalara sebep oldu.

Bu motorların yeterli olmadığını düşünen pek çok kişi için iyi bir haber geldi. Mazda’nın uluslararası halkla ilişkiler yöneticisi Kudo Hidetoshi, Motoring’e verdiği röportajda turbo şarjlı MX-5 yada MX-5 MPS’in planlarının yapıldığını ve pazar analizlerinin gerçekleştirildiğini söyledi. 4. nesil (ND) Miata’nın 10 yıllık bir ömrü olacağını ve bu sürenin pek çok yenilik için yeterli olacağını ekledi.

2.5 litrelik SKYACTIV-G motorun dedikoduları dönüyor olsa da Hidetoshi, aracın hafif yapısı ve 50:50’lik ağırlık dağılımını korumanın daha önemli olduğunu bu yüzden turboşajlı motorun öncelikli olduğunu belirtti.

Mazda MX-5 2016 Tüy Gibi

Mazda MX-5 ham güç ile hafif, çevik spor otomobil olmak üzere tasarlandı. Yarış serisi tek başına büyük işler başaracak. Küçük spor otomobil yarış pistinde yolunu bilecek ve Miata / MX-5 Mazda'ya göre dünyanın en yarışcıl arabası olacak.

Hala MX-5 2016 hakkında fazla detay bilinmezken yeni araba eski arabalardan yaklaşık 220 KĞ daha hafif olacak. Aracın yeni motoru daha az güç üretirken bu düşük ağırlıkta daha iyi performans getirecek.

 

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Konum
Aydın
#2
İki versiyonda olsun isteyen turbolu isteyen atmosferik alsın. Ciddi bir ağırlık atmışlar araçtan 220 kg. ne demek yahu atmosferik skyaktiv bile uçurur bunu :)
 
Üst Alt