Mazda MX-5 Ön Satış Rezervasyonları Japonya’da Başladı

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


Mazda Motor, Yeni Mazda MX-5’in ayrı bir websitesi ile müşterilerine Japonyadaki ön satış görüşmeleri için rezervasyon sistemenin bugün öğlen itibariyle açıldığını duyurdu. Japonyadaki tavsiye edilen fiyatların vergiler dahil 2.494.800 Yen ile 3.142.800 Yen arasında olacağını bildirdi.

Mazda, dördüncü nesil yeni Mx-5’in ağırlığını 100kg kadar hafifleterek; isteklere doğrudan cevap verebilen, hafiflik hissini takip eden ve Jinba-ittai sürüş keyfini ilerleten bir araç üretti. S model’in ağırlığı yaklaşık 990 kg.

7 farklı renk seçeneğine sahip. Bunların içinde Metalik Seramik ve Premium Metalik Kırmızı da var. Japonya’da Mazda Mx-5’in satışına Haziran ayının başı itibariyle başlanacak.

Mazda MX-5 ön satış rezervasyon detayları

Websitesi üzerinden rezervasyon : 20 Mart Cuma Öğlen itibariyle başlayıp, 30 Mart Pazartesi öğlen itibariyle sona erecek.
Bayiler aracılığıyla rezervasyon : 4 Nisan Cumartesi başlayıp, 12 Nisan günü sona erecek.
Websitesi üzerinden ön satış rezervasyonları için (Sadece Japonca): http://www.roadster.mazda.co.jp/pre/• Yukarıdaki fiyatlara geri dönüşüm ücreti olarak 9.280 Yen daha eklenecek.
• [] işaretleriyle belirtilen modellerin yakıt tüketim değerler i-ELOOP ve i-stop donanımına sahip araçlar için geçerlidir.
• Eğer özel renk olan Metalik Premium Kırmızı istenirse ek olarak 54.000 Yen, Kristal İnci Beyazı Mika renk istenirse ek olarak 32.400 Yen ödenecektir.

* Yaklaşık olarak başlangıç fiyatı 53,500 TL, full modeli 67,400 TL.

Mazda Garaj Haber Servisi
 
Konum
Erzincan
Araç Markası
2011 - Mazda 2 Sport
Araç Renk ve Tip
K.Beyaz - HB
#2
Hayırlı olsun, aracı alanlar bizim yerimizede bol bol keyfini çıkarsınlar ::)
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#4
Demek ki belirli bir seviyede talep var ki böyle bir yol izlemmiş.
 

selmazda

Katılımcı
Konum
istanbul
#5
Fiyatı çok uygun. Türkiye'ye de 90 binin altında gelirse alınabileck bir araba. Ama 2 kişilik olduğu için almayı düşünmedim. RX-8 gibi en azından arkaya da 2 kişi oturabilsa daha iyi olurdu.

2 kişi için fazla lüks kaçıyor bana. Tabi imkanı olanlar ve 2. araba olarak düşünenler alabilir, fiyatı çok uygun olacak 1.5 motorla gelirse..
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#6
İlk etapta beğenilmemişti ama zamanla insanın gözü alışıyor galiba... :)
 
Üst Alt