Mazda CX 4 Geliyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Her zamanki gibi; harika değerlendirmeler ve nefis bilgiler vermişsin abi, ellerine sağlık. :)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Nasıl unutulabilir ki?

Dün bir marka Türkiye'ye getirmek istedikleri bir spor araç için beni aradı ve satış sonrası alt yapı gereksinimleri ile ilgili konuştuk. Sonra da espriyi patlattı, ilk aracı size ayırdık diye! Gerçekten muhteşem bir araç ama motor V6 3.5lt!!! Hediye bile etseler yıllık MTV 8.828-TL!

Bu aracın vergisinden daha düşük sermayeye sahip firma oranını tahmin edebilir misiniz ülkemizde?

Devlet ve vergi faktörünü unutma hocam...

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Devlet ve vergi faktörünü unutma hocam...

Veli abi, cx-3 ile mazda 3'ün motor hacimleri aynı. Dolayısıyla devletin aldığı vergi de aynı. Ha dizel-benzinli olayı olabilir; ona da bakmak lazım, avrupada satılan cx-3'ler benzinli ise, yine amenna, mazda 3 fiyatının altında satabilir. Ama orda da 1,5 dizel ise; bu işte bi terslik var demektir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Nasıl unutulabilir ki?

Dün bir marka Türkiye'ye getirmek istedikleri bir spor araç için beni aradı ve satış sonrası alt yapı gereksinimleri ile ilgili konuştuk. Sonra da espriyi patlattı, ilk aracı size ayırdık diye! Gerçekten muhteşem bir araç ama motor V6 3.5lt!!! Hediye bile etseler yıllık MTV 8.828-TL!

Bu aracın vergisinden daha düşük sermayeye sahip firma oranını tahmin edebilir misiniz ülkemizde?
Abi; Hakan V6 hastası... Yıllık vergisini ödesin arada bir iki tur kullanır hevesini almış olur... :D

Kensai-X

Sessiz
Araç Markası
2014 Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Veli abi, cx-3 ile mazda 3'ün motor hacimleri aynı. Dolayısıyla devletin aldığı vergi de aynı. Ha dizel-benzinli olayı olabilir; ona da bakmak lazım, avrupada satılan cx-3'ler benzinli ise, yine amenna, mazda 3 fiyatının altında satabilir. Ama orda da 1,5 dizel ise; bu işte bi terslik var demektir.

CX-3'ün 2 çeker ve benzinli versiyonu mevcut avrupada, bu da başlangıç fiyatının düşük olmasının en büyük sebebidir. Ülkemizde en üst paketinin pahalı olması biraz da 4X4 olmasından kaynaklı.

CX-4'ün lansmanına çok az kaldı. Nisan sonunda Beijing Motor Show 2016'da CX-4'ün Dünya Prömiyeri yapılacak.

Saygılar.

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Ben sunroof bekliyorum artık türkiye pazarına sürülen mazdalarda.Gerek cx-3 gerekse mazda 3' de büyük eksiklik.

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Mazda 2 ile Mazda 3 Skyactiv'i CX-3'ün neresine konumlandıracağımızı bilememişken bu çok büyük bomba oldu bence... :)

Ayrıca; bu güne kadar hiç bir modelde 4 rakamını kullanmayan (kendi inanışlarına göre uğursuz kabul ediliyor) Mazda, ne değişti de bu rakamda model üretmeye başladı acaba?

Sanırım; doğru yolu buldular. :p :D :D

Teşekkürler Serkan.

Abi bmw 4 ;)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
BMW capon mu? Bunca yıldır Alman diye bilirdim!

domestos kardeşime de şöyle izah edeyim, bu aracı Japonya'da yine 4 diye satmayacak ve koeru mu koeramaz mı bilemediğim bir isimle satacaklar... Yani Japonlar bu aracı Avrupa'ya uğursuz gelsin ve Avrupalıların satışları düşsün diye 4 rakamı ile gönderiyor.

Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Soul Red
BMW capon mu? Bunca yıldır Alman diye bilirdim!

domestos kardeşime de şöyle izah edeyim, bu aracı Japonya'da yine 4 diye satmayacak ve koeru mu koeramaz mı bilemediğim bir isimle satacaklar... Yani Japonlar bu aracı Avrupa'ya uğursuz gelsin ve Avrupalıların satışları düşsün diye 4 rakamı ile gönderiyor.
Atenzayı 6 ,Axelayı da 3 olarak göndererek Avrupanın tozunu attıkları yetmedi diyorsunuz yanii :)))

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu arada şu an için sadece Çin'de satılacağı doğruymuş. Henüz Avrupa için kesinliği yok...
Zaten diğer pazarlarda oturmuş piyasası olan 2-3-6 ve cx-3-5 gibi modellerin arasında bu modelin yer bulması zor gibiydi.

Üst Alt