Mazda 626 GF (1997-02) Jant ve Lastik Değişimi

Cem Baydar

Katılımcı

Ekli dosyalar

Cem Baydar

Katılımcı

Ekli dosyalar

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Fotoğraflar için Teşekkürler, o jant ve lastiklere nasıl tahammül edilebilirdi ki zaten, en güzelini yapmışsın...

Tekrar hayırlı olsun, kazasız günlerde eskisinler... :)

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Kuzu kendine gelmiş resmen, şuan sana dua ediyordur ızdıraptan kurtulduğu için, çok güzel olmuş

Cem Baydar

Katılımcı
Hepinize teşekkür ederim. Lastiklerle ilgili o kadar araştırma yaptım ki fiyat hariç lastikle ilgili bilinmesi gereken ne varsa hemen hepsini öğrendim.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Hepinize teşekkür ederim. Lastiklerle ilgili o kadar araştırma yaptım ki fiyat hariç lastikle ilgili bilinmesi gereken ne varsa hemen hepsini öğrendim.
Çok iyi olmuş, gerektiğinde bilgilerini rica ederiz artık, mesela Michelin lastikte kullanılan kauçuk oranının diğer markalara göre daha fazla olduğunu duydum ama her model için mi bilmiyorum.

Cem Baydar

Katılımcı
Bu gün yeni lastiklerle uzun yola çıktım. Araç sürate binince sağa çekme yapıyordu ve 110 KM'den sonra direksiyonda titreme başlıyordu. Ohhhh artık hiç birisi yok. gayet iyi gidiyor. Araçta biraz kalabalıktık, fazla sıkıştırmak istemedim sadece 190'a kadar çıktım sonra ayağımı gazdan çektim.

Cem Baydar

Katılımcı
Çok iyi olmuş, gerektiğinde bilgilerini rica ederiz artık, mesela Michelin lastikte kullanılan kauçuk oranının diğer markalara göre daha fazla olduğunu duydum ama her model için mi bilmiyorum.
Lastiğin sertliği ya da yumuşaklığıyla ilgili olarak şunu söyleyebilirim ki ben daha önce hep lastiğin sırt kısmında kullanılan kauçuk etkili sanıyordum. Öğrendim ki bu yanakla ilgili olan birşeymiş.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Bu gün yeni lastiklerle uzun yola çıktım. Araç sürate binince sağa çekme yapıyordu ve 110 KM'den sonra direksiyonda titreme başlıyordu. Ohhhh artık hiç birisi yok. gayet iyi gidiyor. Araçta biraz kalabalıktık, fazla sıkıştırmak istemedim sadece 190'a kadar çıktım sonra ayağımı gazdan çektim.
Çok fazla zorlamadım sadece 190

Üst Alt