Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GF (1997-02) Debriyaj Seti Tavsiyesi

Konu, 'Yürüyen Aksam - Süspansiyon' kısmında alptug tarafından paylaşıldı.

1. alptug

alptug Sessiz

selamlar
    98 model 626 ma baskı balata değişimi yapmam lazım.debriyaj sertleştiği gibi bilyem kuşlar gibi ötmeye başladı :)
    araştırdığım kadarıyla exedy orjinal (nette ararken daiken exedy geçiyo tam anlamadım) parça..yani mümkünse bu alınmalı olmazsa valeo tercih edilmeli..doğru mudur?..hee bide secho diye marka var..
    ancak exedy i nette bulamıyorum bulsam da 92-97 model aralığında çıkıyor..bu ürünü en uygun nereden tedarik edebilirim.(forum kuralları izin vermiyorsa özelden de yazabilirsiniz )
    tesekkurler..

2. Bu markanın bilyası dahi Koyo çıkar sanırım en iyi yan sanayi..
    Bulamaz isen görüşelim önereceğim bir iki yer var..

3. alptug

alptug Sessiz

koyo yu ilk defa duydum..menşei ve fiyatı nedir koyonun bilgiiz var mı..önümüzdeki hafta değişimi yapmayı düşünüyorum.şimdiden tesekkur ederim..

4. ahmoztrk

ahmoztrk Katılımcı

Koyo bilya exedy setin içinden çıkıyor arı satılmıyor.

5. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Düzce'de bir özel serviste 92-97'ler için sormuştum Daikin vardı, kaliteli bir marka olduğunu duydum.

GF kasalar için hangi marka var bilmiyorum, gidip görüşmenizde fayfa olabilir.

6. Tiger setinde ve debriaj bilyesinde Mazda'nın orjinali Koyo markadır. Servistekinde Koyo Mazda yazar..

7. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    [member=355]alptug[/member] değiştirdiniz mi debriyaj setini ?

8. alptug

alptug Sessiz

yok hocam iyi oldu mesaj da attığınız muhtemelen ağır bi bakım olacaği için bekledim önümüzdeki hafta içı düşünüyorum.varsa uygun fiyat öneri vs.. herzaman bekliyorum yardımlarinızı..
    yaptıracaklarım
    1 debriyaj baski balata değişımi
    2 diskler balatalar -gerekirse-
    3 lpg filtre degisimi ve ayar

9. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    exedy bizimkilere tavsiye edilen ama fiyatı 400 civarı sanırım. Valeo takıp sıkıntı yaşamadım diyende var sıkıntı çıktı diyende.

Araba bakıma girmişken amortisörler ve alt takımı komple gözden geçir iyice hocam. Özellikle aks körükleri kolay yırtılıyor.

10. civler

civler Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Hatcback
    Gerçi bu konu açılalı epey olmuş ama gine de tecrübedir. Ben yaklaşık üç yıl önce valeo taktırdım, her hangi bir şikayetim yok. Sıkıntısız devam ediyor. Belki birileri de düşünüyorsa ön bilgi olsun istedim.

Sayfayı Paylaş