Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GF (1997-02) 2. Viteste Tekleme Sorunu

Konu, 'Motor - Şanzıman' kısmında javier tarafından paylaşıldı.

1. javier

javier Katılımcı

Araç Markası:
    2001 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    2001 mazda aracımda tekleme sorunu var, başlıkta da dediğim gibi 2.viteste yapıyor bunu özellikle..

1.vitesten 2'ye attığım anda yapıyor, gaza yüklenip 3000 deviri geçince tekleme bitiyor. ama ilginçtir sanki turbo moduna geçer gibi birden ataklaşıyor araba..

3-4-5.viteslerde ise durum şöyle. 2700-3000 devirleri arası hafif bir "gaz yememe" durum var ama bu yukarıda anlattığım gibi bir tekleme yok. orada gaza biraz yükleniyorum, hayydaa yinee turbo modda gibi hızım birden fazlasıyla artıyor.

Belki o devir aralığında gaz yemediği için birden fırlamayı ben öyle hissediyor da olabilirim. Tam olarak herşeyi yazayım istedim.

Not 1: lpg'nin markası BRAVO :) türk malı uyduruk birşey ama yakıtı iyi. brc servisinden lpg filtresini 15.000 km.önce değiştirdim.

Not 2: benzine alıp aynı şekilde denediğimde herhangi bir tekleme vs.yok.

2. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Daha azıda olsa benzinde de yapsaydı gaz kelebek konum sensörü derdim. Ama sadece lpg olunca lpg ayarı yaptırmanız lazım. İnş. o markayı bilgisayara bağlatabilirsiniz.

javier bunu beğendi.
  3. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Belliki ayar sorunu var.

javier bunu beğendi.
  4. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Buji ya da buji kablosudur büyük iihtimalle. 323 ü sattığım arkadaş 1 hafta tüpçü gezdi bujiyi değiştir dememe rağmen,en sonunda değiştirdi de düzeldi araba.
    Rolantide çalışırken araba sönecekmiş gibi olup tekrar düzeliyorsa motor hava da alıyor olabilir. Hava alıyorsa alt devirlerde tekleme olur,üst devirlerde hissettirmez.Benzinde hastalıklar kısa vadede belli olmayabiliyor.

domestos bunu beğendi.
  5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    http://www.mazdagaraj.com/konular/878-genel-lpg-sorunlari-ve-muhtemel-cozum-yontemleri.html

http://www.mazdagaraj.com/konular/242-lpg-sorunlari-ve-cozum-yontemleri.html

En düşük maliyetli çözüm yönteminden denemeye başla, gerçi sağlam lpg ustası sorunu rahatlıkla çözebilir ama ilk etapta sana buji, buji kablosu ve ateşleme elemanları değişecek diyen olan ustadan uzak dur... Bu konuda işinin ehli olmayanlar; motor ustası ise suçu lpg'ye, lpg ustası ise ateşleme sistemine atmaya bayılırlar...

Sistemin hava alıp almadığını kontrol ettir, buji tırnak aralığını 0,6 yaptır, komple egzoz sisteminin sağlam olduğundan emin ol, bu aşama normalse lpg ayarlarını ve avans ayarını yaptır...

Tabi bunlar için işinin ehli ustalara gideceğini varsayıyorum. Kolay gelsin.

6. javier

javier Katılımcı

Araç Markası:
    2001 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    benzinde hiç bir sorunu yok. zaten ara ara benzinde de kullanırım. sıfır araç gibi maşallah. lpg de BRC yan sanayisi olduğu için makinası uyuyor.

7. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Akü resetleyin, eğer durum düzelirse, ayar yaptırın. Büyük ihtimal ayardan gibi duruyor.

8. javier

javier Katılımcı

Araç Markası:
    2001 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Sorunu geç de olsa çözdüm arkadaşlar. @darkpassenger Abdülkadir den buji kablosunu aldım, orjinal parça hemen kendini farkettirdi. Tekleme kalmadığı gibi gidişi de değişti arabanın.. Kendisine güveni için de teşekkür ediyorum, bakıp usta beğenirse alacağımı söylemiştim sagolsun kırmadı.

9. karardvn

karardvn Aktif

En başından beri buji buji kablosu ndan olabilir demiştik geçmiş olsun keyifle binersiniz inşallah

10. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Hadi Geçmiş Olsun..

11. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Mazdagaraj ailesinden olanların birbirine güvenmesi yardımcı olması bizleride mutlu ediyor geçmiş olsun.

DarK PaSSenGeR, ezmocesteri ve domestos bunu beğendi.
  12. javier

javier Katılımcı

Araç Markası:
    2001 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Burda herkes buji kablosudur o dedi dedikleri gibi çıktı gerçekten :) lpg de, üstelik klima da otomatik halde açıkken ve 2.viteste rampada teklemedi ya araba, tamamdır. Sagolun yardımlarınız için ������

ezmocesteri, hakan_emre ve domestos bunu beğendi.
  13. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    güle güle kullanman dileğiyle :)

Sayfayı Paylaş