Mazda 626 GE (1991-97) Ön Konsolda Açılma

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Hayırlı pazar arkadaşlar. Ne zaman dir sormak istiyordm bugüne nasip mis.bizim guzun ön konsolda açılma olma ya başladı canımı çok sıktı.daha fazla açılma dan tedavisini yapmak istiyorum.buraya nasıl bi çare bula biliriz.bir kaç yere sordum cam olduğu için önünde rahat hareket edilmi yo. Benim de aklıma camı söksek döşemeci ler de kuvvetli yapıştıci oluyor onunla yapıştırsak olur mu? sizn düşüncelerinz ne olur?

Ekli dosyalar

• 20161120_111550.jpg
    20161120_111550.jpg
    85.1 KB · Görüntüleme: 57
  • 20161120_111601.jpg
    20161120_111601.jpg
    85.9 KB · Görüntüleme: 57
  • 20161120_112520.jpg
    20161120_112520.jpg
    39.5 KB · Görüntüleme: 57

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Artık gerekiyorsa gideceğiz abi ne yapalım ama eğer gidersem bu iş için şöyle bir şey yaptırma yi düşünüyorum ön konsolu.
20161005_181712.jpg

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bence kötü olur. Orjinaline sadık kalmak daha iyi olur.

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Konya da inanılmaz işçilik ile tertemiz yapıyorlar.Orjinalinden ayırt etmek imkansız gibi.Fiyatlar da aracın durumuna göre 300-600 lira arası değişiyor.Benim de konsol ve torpido için gitmem gerekiyor ama bir türlü izin ayarlayıp da gidemedim maalesef.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Konya da inanılmaz işçilik ile tertemiz yapıyorlar.Orjinalinden ayırt etmek imkansız gibi.Fiyatlar da aracın durumuna göre 300-600 lira arası değişiyor.Benim de konsol ve torpido için gitmem gerekiyor ama bir türlü izin ayarlayıp da gidemedim maalesef.
O zaman bize yazın konya yolu gözüküyor

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Eğer siz de yazın düşünüyor sanz olur eray abi bana uyar. O zamana kadar bir çare bulamazsk

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Tamam o halde.Allah'tan bir mani gelmezse haberleşiriz.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Tamam abi İnşallah.ankara ya uğrayıp büyük üstadlarda görmüş olurum müsait olurlarsa bülent abi gibi.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Hakan abi benim kin de çatlak yok ki önden cam peteklerinin ordan açılma var

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Tamam abi İnşallah.ankara ya uğrayıp büyük üstadlarda görmüş olurum müsait olurlarsa bülent abi gibi.
Estağfurullah Mustafa, üstad mertebesine erişmek için 5-10 fırın ekmek yemem lazım, yoksa gerçek ustadlara ayip olur ;) tanışmak muhabbet etmek her daim olur yeter ki şartlar uygun olsun

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Estağfurullah Mustafa, üstad mertebesine erişmek için 5-10 fırın ekmek yemem lazım, yoksa gerçek ustadlara ayip olur ;) tanışmak muhabbet etmek her daim olur yeter ki şartlar uygun olsun
Yaş bakımın dan da hayat bakımın dan da ben den daha tecrübeli siniz dir bülent abi.araç larla ilgi li biz den daha fazla bilgi sahibi siniz o bakımdan üstaz dedim;)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Hayırlı pazar arkadaşlar. Ne zaman dir sormak istiyordm bugüne nasip mis.bizim guzun ön konsolda açılma olma ya başladı canımı çok sıktı.daha fazla açılma dan tedavisini yapmak istiyorum.buraya nasıl bi çare bula biliriz.bir kaç yere sordum cam olduğu için önünde rahat hareket edilmi yo. Benim de aklıma camı söksek döşemeci ler de kuvvetli yapıştıci oluyor onunla yapıştırsak olur mu? sizn düşüncelerinz ne olur?

Yerinde olsam masraf etmezdim.
Şu halini kurtarmak için ise şöyle bir yol önerebilirim: Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla kalkık yerin alt kısmına ince fırça yardımıyla tutkal (bildiğimiz mücellit tutkalı) sürüp ön havalandırma ızgaralarının yerlerine sıkıştırdığın zaman sadece inceden iki tane çizik görünür. İlka ki orayı da kapatmak istersen de gri renkli silikonlar var. Parmağınla sürüp fazlalıkları silersen, çizik kalan kısımlar dolmuş olur ve sanırım hastayı kurtarırız. ;)
Bir de ön cama gerekmediği sürece hava akışını vermeyin. Kaloriferden gelen sıcak hava buradaki deriyi deforme ediyor. Yağmurlu havalar dışında ben sürekli ön ve alt kısımın aynı anda olduğu havalandırmayı kullanırım. Ayrıca kesinlikle torpidoya kimyasal içerikli temizleyici, parlatıcı vs sürmeyin. Bizim tombakların en hassas üçüncü yeri konsol kaplaması zaten. Bardaklık ve ayna ayarı tuşunun hemen yanındaki bozuk para çekmecesi de bir ve ikinci hassas bölge. :)

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Teşekkür ederim Hamdi abi.O zaman havalar düzelince ilk iş bu işi halletmek.

Üst Alt