Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GE (1991-97) Krank Mili Sensörü Var mı?

Konu, 'Motor - Şanzıman' kısmında böcek tarafından paylaşıldı.

1. böcek

böcek Katılımcı

Arkadaşlar mereba bu kasalarda krank mili sensörü varmıdır? Eğer varsa ve arızası ne gibi belirtilerle anlaşılabilir

GALAXY J7

2. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Abi herkes forumda arızasına çözüm arıyor, sen arıza arıyorsun :d

Krank sensörü var 626'larda.

Değiştireceksen resim falan çekte açtığın konu bi işe yarasın :d

domestos bunu beğendi.
  3. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    168 bin kilometrede orijinal diye yazıyor fakat her yerinden ya sorun çıkıyor ya da sorun çıkartmak için özel bi çaba sarf ediyor, ben bu durumu anlamakta zorlanıyorum...

Şimdi Hakan senin bu cevabına göre kesin bi kaç soru daha gelecektir... Bu sensör nerede? Ne iş yapar? Arızalıysa nasıl tepki verir? Nasıl değişir? Nereye gideyim? Ne yapayım??

:D :D

Foruma sormuş olduğu sorulardan çözüme kavuşanı yok, çözüme kavuşan varsa da; bilgilendirme yok, fotoğraf yok... Konular kuralına göre açılmıyor, yazılan mesajlar derdini veya isteğini anlatmaktan aciz durumda...

Tekrarlıyorum her zaman ama haklıyım... Ben forumun birisinde büyük boyutlu fotoğraf koydum diye, birisinde de; satış yapana hayırlı satışlar olsun yazdım diye uyarı cezası aldım...

Yani; bulunduğun ortamın kıymetini bil demek istiyorum @böcek

Yarın öbür gün gerçek bir sorunun olur ve buraya yazarsın ama "yalancı çoban" misali ilgilenmek isteyen olmaz...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2016
    hakan_emre bunu beğendi.
  4. böcek

böcek Katılımcı

Sorunum olduğunda da soruyorum olmadığındada insanlar takip edenler bilgilensin diye soruyorum kızmanıza gerek yok

GALAXY J7

5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Kızdığımı nereden çıkardın... :rolleyes: kızsam daha farklı davranırım, kızsaydım eğer; yerli yersiz açılan konularını ve sorularını bir hamlede silerdim, fakat ben sana ve emeğine saygı duyduğum için tek tek uğraşıp konuları taşıdım, düzenledim...

Ben sadece bu güzel ortamın cılkını çıkarma diye uyarıyorum... Sonra neden öyle oldu, böyle oldu gibi sorulara yanıt vererek değerli vaktimi gereksizce harcamak istemiyorum...

:) :)

böcek bunu beğendi.
  6. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Triger kapağının açılması lazım yanlış bilmiyorsam. Daha fazla görsel için "mazda 626 crankshaft sensor" şeklinde aratabilirsin.
    2012-06-02_204737_crank.gif

7. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Böceğin hatası şu sorunu var ama sorunu anlatmak yerine bizim araçlardaki tüm parçaları ve oluşturduğu sorunları öğrenmeye çalışarak sonrasında sorununu kendi bulmaya çalışmak. Forumumuzda iş yoğunluğum sebebiyle sadece sorunlu 2002 öncesi mazda varsa onlara bakabiliyorum. Ama Böcek in açtığı konular beni yoruyor. Çünkü konuları çok geniş. Tavsiyem varsa sorun onu söylemeniz. Bu sorun araçta ne tepkilere sebep oluyor ne zaman oldu. Sorundan önce ve sonra araca yapılanlar nelerdir gibi olmalı. Aksi halde konu daralmadığı için fikir bile veremiyorum. İstanbulda aracında sorunu olup çok dert ediyorsanız buyrun buluşalım ben canlı canlı yorumlamaya varım. Kesin net çözüm için ise zaten Ekinciler Mazda ile aynı şehirdeyiz o varken problem yok :)

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş