Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GE (1991-97) Koltuk ve Döşeme Bakımı

Konu, 'Bakım - Periyodik Bakım' kısmında Metin kol tarafından paylaşıldı.

1. Metin kol

Metin kol Katılımcı

Herkese merhaba bugün aracımda uzun zamandır yapmayı istediğim detaylı temizliğe giriştim. Önce koltukları sonra taban döşemesini söktüm. İlk işim geçen hafta bim den aldığım karcer makinesinin kullanma hevesiylede taban döşemesini yıkamak oldu. Yok böyle bir çamurlu su 2 saate yakın yıkadim sonuç Çok temiz oldu içime sindi doğrusu. Şimdi sıra koltukları güzelce temizleyip yikamaya geldi. Bu arada bir sorum olacak taban kaplaması ilgili hazir sökmüşken dösemenin altında serili olan İzocam tarzı malzeme haliyle yıpranmış durumda yenisi veya daha iyi bir kaplama yaptırmak çokmu maliyetli olur. forumda ve nette biraz araştırdım. Tavsiyesi olan varmı.

SM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

domestos bunu beğendi.
  2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
  3. Metin kol

Metin kol Katılımcı

Yok aldigimdan beri aklimdaydi aslında taban dosemesini söküp detaylı bir temizlik yapmak bugüne nasipmis arabamdan son derece memnunum acelem
    yok nezaman satilirsa üstüne koyup yine bir Mazda alma fikrim (nasipse tabi) devam ediyor kullandığım sürecede ne gerekiyorsa yapmaya devammm önce benim içime sinmesi lazım

grafff, Oğuzhan, domestos ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. Metin kol

Metin kol Katılımcı

@ezmocesteri bu malzemeyi nette gördüm ama şu an tabandaki malzeme İzocam gibi ve kalınlığı 1 cm civarı onu komple söküp bu malzemeden kaplasam (bütüself daha ince duruyor) ince olduğu için potluklar kalmazmi

5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Bu konuda @Oğuzhan tecrübeli size fikir verecektir abi

6. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    Önce Bülent dediği gibi bitüself uygulayın onun üstüne firex ses yalıtım süngeri yapıştırın(0,5 cm veya 1cm kalınlığında) güzel sonuç elde edersiniz, firexi koçtaş tekzen gibi yapı marketlerde bulabilirsiniz, kolay gelsin foto bekleriz :)

ezmocesteri bunu beğendi.
  7. Metin kol

Metin kol Katılımcı

Bituself uygulamasından işlerim nedeniyle mecburen vazgectim arabayi sabahtan topladım tekrar

infiniteblack ve domestos bunu beğendi.
  8. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Ah keşke biraz fotoğraf video olsaydı tadından yenmezdi. Benim de niyetim var ama cesaret edemiyorum.

9. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Yapmayı düşünenler için ben zamanında uğraşmıştım aşağıdaki konudan bakabilirsiniz.
    Mazda 323 BJ Araç İçi Ses Yalıtımı

Titreşim ve ses için ayrı malzemeler kullanmak lazım.
    Benim tavsiyem taban için
    Titreşim için bitüself
    son3_original_1.jpg

Ses için yalıtım keçesi (halı altı keçesi)
    Bunu çok kalın uygulamayın taban halısı şişer.
    35389_9293_OFjxa6OyrQ.jpg

Bu ikisini uyguladığınızda güzel sonuç alırsınız. Fakat en çok ses gelen yer çamurluk içleri bunu unutmayın.

universitely76, ezmocesteri ve domestos bunu beğendi.
  10. Metin kol

Metin kol Katılımcı

@aurora düşündüğün kadar zor değil acil şehir dışı işim cikmasaydi izolasyon iside tamam olacaktı. Yanlız düşünen arkadaslara küçük bir tavsiyem söküp takmasi değilde sıcak hava adamın haşatini çıkarıyor :) benim niyetim sadece temizlikti ilk başta izolasyon gibi bir düşüncem yoktu sonradan aklıma geldi hazır sökmüşken yapayım dedim ama nasip değilmiş. Bir kere söktüm ya tecrübe oldu benim için ilk fırsatta (üşenmezsem tabi) niyetim var ama 40 derece havaların biraz geçmesini beklerim heralde

@oguzhan keçe fikrin kafama yattı dün nette arastirmistim frex sünger tavsiye ediyorlardı eğer bugün yapsaydim sünger kullanacaktim demekki bi Hayır varmış

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 16 Ağustos 2016
    domestos bunu beğendi.
  11. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Firex süngerde kullanabilirsiniz benim tavsiyem tabanda keçe kullanılması yönünde size kalmış.

12. Metin kol

Metin kol Katılımcı

Keçe banada mantıklı geldi

13. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Zahmetli ama çok yararlı uygulama. Kapalı alan şart ama böyle işler için, işler ters giderse günlerce sürebilir...

Sayfayı Paylaş