Mazda 626 GE (1991-97) Klima ve Kalorifer Sıcaklıkları Aynı mı?

böcek

Katılımcı
Konum
İstanbul
#1
Aracımda şunu fark eddim klimayı soğuğa alınca buz gibi üflüyor sorun yok sonra kapatıyorum klimayı sıcağa alıyorum oda normal sıcaklık veriyor peki merak eddiğim şey şu motor sıcaklığından daha fazla sıcaklık üflemelimi klimayı açınca ben bi fark göremedim ikiside aynı

GALAXY J7
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Konuya ne hikmetse ciddi olarak bir şeyler yazmak içimden gelmedi ama tamamen serbest çağrışım olarak aşağıdaki olay aklıma geldi.

İbrahim Tatlıses her hafta İbo Show isimli program yapıyor, o hafta piyasaya yeni kaset çıkartan bir şarkıcı bulamamış. Bu telaş içinde, nasıl olmuşsa olmuş İbo Show'a bir fizik profesörü çağrılmış. İbo ne soracağını şaşırmış: "Yeni kasetin ne vakit çıkıyor, son kasetinden bi şargı patlat bahayım" da diyemiyor.
Sonunda bilime en yakın bulduğu soruyu soruvermiş:
- Yav Hocam, demiş, ben bu termosu hiç annayamıyom. Bu meretin içine soğuk su koyiyon soğuk, sıcak su koyiyon sıcak galiyor. Termos nassı biliyo suyun sıcah mı soğuh mu olduğunu. Anlat hele hocam.
- İbo, demiş Hoca, sen başından aşağı kaynar su döküldüğünde suyun sıcak mı soğuk mu olduğunu anlayamıyor musun?
- Eee, demiş İbo, hoca bende akıl var bilirem tabe, o nassı bilsin ki?
- Ee, demiş Hoca, termosta da o kadar akıl var.


 

böcek

Katılımcı
Konum
İstanbul
#6
Denedim 2. Kademede sıcağa alıp klimayıda açınca bide hava sürkülasyonunu araç ici olarak ayarlayınca azcık da olsa daha sıcak ısı verdiğini hisseddim ama son kademeye getirince sıcaktan ziyade biraz daha serin gibi üflüyor klimayı kapatıp sona dayayınca normal sıcaklık veriyo belkide veli abinin dediği gibi nemli sıcaklık verdigi için öyle gelmiştir bana

GALAXY J7
 
Üst Alt