Mazda 626 GE (1991-97) Hararetin Çıkma Sebebi Nedir ?

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arkadaş lart geçen malumunz olduğu üzere Benim araç boşdayken ve durduğum da hararet yükseliyordu radyatör den su eksilmişti ve suyu Tamamlaynca Yapma di aynı olayı ve sizlerin tavsiye si üzerine şunlara bakıtacktm Ama hava koşulları nedeni ile düzceye gidemedm.

1.kapak sağlam mi değil mi
2.lpg borularınn kelepçelern den sukaçırıyor mu kaçırmıyor mu
3.yedek su kabı hortumuna bakacağız.

Radyatörün suyunu tamamladk dan sonra 50 km yol yaptım araba yi evin önüne bıraktım bugün de havalar soğudu çalıştıraym bakayım dedm 5 dakika çalıştı sonra hararete baktım dibe doğru yaklaşıyo.hava eksi derece de iken daha yeni çalışmış iken bu guzu niye böyle yaptı?:(:(:(

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hararet çıkıyor demek istemişsin, yapman gerekenleri yaptın mı sen, gerekli kontrolleri

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Hararet çıkıyor demek istemişsin, yapman gerekenleri yaptın mı sen, gerekli kontrolleri
Işte sözün bittiıği an.bülent abi benim olduğum yer ile Düzce de ki ustamin arası 120 km hava koşulları ne deni ile gidip gösteremedm.geçen de radyatöre antifirz koyunca hararet sıkıntı gidince müsait zaman da usta ya uğradğm da gösteririm diye düşünüyor dm

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Anlıyorum ama bu durumda aynı şeyleri tekrarlamaktan başka çaremiz kalmıyor ki, ek kısa sürede gerekli kontrolleri yaptırman lâzım, yoksa kuzuyla bir yere gitmek eziyet haline gelir.

Bolu da iyi bir usta da bu işleri yapabilir Düzce şart değil

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Doğru diyor sun abi de hani eksi 5 derece 5 dakika da hararet çıkınca şaşırdm.tamam abi ben bu bakılacak yerlere biran önce baktırı yorum.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Doğru diyor sun abi de hani eksi 5 derece 5 dakika da hararet çıkınca şaşırdm.tamam abi ben bu bakılacak yerlere biran önce baktırı yorum.

Sana şu kadarını söyleyeyim çok masraflı ve korkulacak bir durum yok. Ama sen yine de temkinli ol. Seneler önce practicada başıma gelmişti böyle bir durum, çok ucuza halletmiştik. Araç çalışır çalışmaz hararet tavan yapıyordy :)

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Sana şu kadarını söyleyeyim çok masraflı ve korkulacak bir durum yok. Ama sen yine de temkinli ol. Seneler önce practicada başıma gelmişti böyle bir durum, çok ucuza halletmiştik. Araç çalışır çalışmaz hararet tavan yapıyordy :)
Tamam dir Murat Abi iş yerin den izin aldığım zaman hemen gidip baktiri yorum.

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Abi aynı sorun bizdede vardı bizim fan hiç durmuyordu termostattanmis değiştirdik şimdi fan sesini unuttum vallahi bayadir sesini duymuyorum :)
bizim göstergede sona yaklaşıyordu sona yaklasmasinin sebebi termostatti yani

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Termostat arızalıdır büyük ihtimal. 80-100 ₺ arası birşey. Bizim emektar opel astranın da bozulmuştu. Sabah -5 derecede aracı çalıştırıyordum birden fan açıyodu piskopat
Biz 40 liraya almıştık yan sanayi herhalde :)

demirhan

Katılımcı
Araç Markası
2012 İmp.Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Biz 40 liraya almıştık yan sanayi herhalde :)

Parasından değil de insan tırsmıyor değil buz gibi araç fan açıyor. Bir de -5 de fan açan aracın ısınması da zor oluyor :) yakıt tüketimi baya artıyordu. Değiştirip kurtulmuştuk

İki si ne de baktıracağm ilginiz için teşekkür ler.

Mustafa kardeşim aklımdayken söyleyeyim. Orjinal olmayan radyator kapakları büyük sıkıntılar çıkartıyor haberin olsun. Yan sanayi felan taktırtma sakın.

Moderatörün son düzenlenenleri:

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Mustafa kardeşim aklımdayken söyleyeyim. Orjinal olmayan radyator kapakları büyük sıkıntılar çıkartıyor haberin olsun. Yan sanayi felan taktırtma sakın.
Yok abi çok şükür öyle bir huyumuz yok.50 lira 100 lira fazla olsun ama sağlam olsun.zaten guzular yan sanayi sevmiyi.

Üst Alt